Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyot csalódtam. Hogy reagáln...

Nagyot csalódtam. Hogy reagálnátok? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Nehéz helyzetben voltam nagyon (anyagilag). Van egy barátnőm, aki nem segített ebben a helyzetben, azt szajkózta hogy neki sem segít senki, és hogy családon belül oldotta meg ő is. Bőven megtehette volna hogy segít, de még nekem kezdte el szajkózni a hegyi beszédet. Én ahol tudtam segítettem neki, egészségügyi kapcsolatokkal is, amikor beteg volt egy rokona. Nekem ez nagyon rosszul esett, ti hogy reagáltátok volna le? A családomra sajnos nem számíthattam ebben a helyzetben.
2023. jan. 18. 10:32
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

A legjobb barátomnak feltétel nélkül adnék, főleg ha tudom mekkora szarban van. Én is segítettem már valakinek amikor jobban álltam, de nyilván nem milliókat adtam, de ha néhány tízezer volt, és nem vert volna a földhöz az összeg, mondtam a másiknak hogy megadod ha tudod, de az sem gond ha nem, mert ajándék. Nekem más az értékrendem.



Az meg számomra nem "kifizetés" hogy a segítségek után "elvártam" volna hogy lépjen, hanem viszonzás... nem ugyanaz.


Semmi gond ha nem ad valaki, de attól nem kell a másikat a földbe döngölni olyan dumával, hogy az a másiknak még nagyobb lelki sebet okoz.

2023. jan. 18. 11:48
 42/56 anonim ***** válasza:
100%
Ismétlem: az, hog ynem adott ostobaság elvárni úgy, hogy nem is kértél. Ha elutasít akkor van miről beszélni, de így az egész egy nagy teretikus semmi.
2023. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
100%
Te nem kértél, de ő mondta, hogy nem ad?
2023. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:
43-as igen.
2023. jan. 18. 12:08
 45/56 anonim ***** válasza:
15%

Én megértelek.De ilyen a legtöbb ember sajnos,hogy kihasznál,aztán

mikor neki kellene viszonoznia valamivel,esze ágában sincs.

A kisebbik gyerkőchöz mindig jöttek a hevarjai,ott ettek, ittak,

hetente többször is.Az enyémet meg soha nem hívta vissza csak egy

gyerek.Egyszer megkértem volna az egyik ilyen nálunk héderező gyerek anyját,hogy az én gyerekem el mehetne-e hozzájuk egy délelőtt a nyáriszünetben, és azt mondta sajnos nem ér rá. Utána megint jött

volna a gyereke hozzánk,na akkor már én is beintettem.

Nem jó ha madárnak nézik az embert.És ezzel az illetővel

szakítsd meg te is a kapcsolatot, mert nekem ezek után

biztos nem venné be a bögyöm.Szívesen adok önzetlenül is,

de nem olyannak,aki aztán cserben hagy mikor nekem kéne segítség.

2023. jan. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
85%

"36-os, kinyilvánította hogy nem ad se nekem se másnak. Akkor miért kértem volna? Kb. mint galambbal sakkozni, és nem akartam volna tovább hallgatni a hegyi beszédet."


Na ez a galambbal sakkozás, pont olyan mint ez a beszélgetés a kérdezővel.

2023. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

45-ös én is így gondolom. Az jó volt és természetes számára mikor mi intézkedtünk neki a tesója miatt, hogy ne a szarban-húgyban (szó szerint) feküdjön a kórházban. Úgy vigyáztak a tesójára mint a hímes tojásra. Órákon át hallgattam a panaszkodásait nem egyszer, mikor én sem voltam jól lelkileg. Ott segítettem/segítettünk neki amikor tudtunk.


Lehet engem savazni, de amikor egyetlen egyszer kértem volna segítséget, ő hátat fordított és még ki is oktatott. Meg ki is nyilvánítja hogy nem ad. Ez másnak sem esne jól....

2023. jan. 18. 14:04
 48/56 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen jellegű segítséget szívesen nyújtok a barátaimnak

Anyagit sosem

Soha nem.tudni hogy végződik, ne adj isten valami balul sül el, nem adja meg időben stb akármi oda is a bizalom.

A kioktatás és hegyi hegyibeszéd része nyílván jó tanács ami neked most sz.arul esik.

20 éve legjobb barátnőm épp hasonló helyzetben van. Szüksége lenne relatív sok pénzre.

Tudom hogy idővel vissza tudná adni ha apránként is... de barátságban nincs üzlet, és szerintem nagyobb összeget kölcsön adni ami nem egy 10es elég necces.

Összehasonlítani sem lehet részemről bármilyen más jellegű segítséggel amihez nem kell pénz .

Én is adom a tippeket a barátnőmnek hogyan oldja meg ezt a helyzetet amiben most benne van. De pénzt nem fogok neki adni.

2023. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
Az a hegyibeszéd nem tanács volt, hanem csúnya kioktatás. Tipikus amikor nagy bajban van valaki és a földön fekszik, a másik meg belerúg még egyet. Őszintén bevallanám ha tanácsot adott volna, de ez nem volt az.
2023. jan. 18. 14:17
 50/56 anonim ***** válasza:
100%

"kinyilvánította hogy nem ad se nekem se másnak. "


Teljesen igaza van, gondolom, vagy már megjárta valamikor, vagy túl sok olyan esetet ismer, amikor nem kapta vissza a pénzét, aki adott.

Szerintem tisztességesebb így, hogy SENKINEK NEM AD, akkor nem lehet belöle vita, hogy a "Pistának bezzeg adtál", meg hogy "nekem miért nem".

2023. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!