Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam meg a barátnőmn...

Hogyan mondjam meg a barátnőmnek, hogy mégse jöjjön el az esküvőmre?

Figyelt kérdés
Kanadában lesz az esküvő, ott élek. A legjobb barátnőmet természetesen meghívtam az esküvőmre. Ő pszichózisban szenved, amelyet eddig gyógyszerrel sikeresen kezeltek, de pár hónapja pszichiátriára került, és mostanáig bent is tartották. Szerintem nem lenne jó ötlet, ha ilyen labilis elmeállapotban kiutazna az esküvőre. Ha ott hirtelen rájön a betegség, segiteni se tudok neki, kórházba sem tudom elkísérni az esküvő miatt. Ő nem beszél se angolul, se franciául.

2023. febr. 21. 12:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

Elég nehéz kérdés, mert ha tudtad, hogy beteg, akkor előbb kellett volna ezt rendezni, és nem meghívni. Viszont ha már így alakult, akkor lehet egy utolsó tőrdöfés lenne neki, ha még a legjobb barátnője is visszamondaná a meghívását.

Másrészről teljesen meg tudlak érteni téged is, mert a Te esküvőd lesz, aminek rólad és a párodról kéne szólnia, nem arról, hogy tiszta idegroncs vagy, hogy mikor lesz rosszul a barátnőd. Tényleg elég nehéz kérdés. Tudnál felhőtlenül boldog lenni a nagy napon így is, hogyha visszamondod a barátnőd meghívását, és tudod, hogy neki ez rosszul esik? Esetleg nem lehetne, hogy meghívsz vele egy kísérőt, esetleg ápolót, aki ott tud lenni vele végig, és segíteni, ha baj lesz?

2023. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%

Az hogy nem beszél angolul egy kifogás a részedről szerintem. A nővérek és orvosok biztos találkoztak már külföldi beteggel. Egy ilyen országban mint Kanada szerintem a kórházak hívnak tolmácsot olyan esetekre amikor a beteg egy szót se beszéli a nyelvet, utólag kiszámlázzák.


Én megkerdezném a szüleit/testvérét vagy valamelyik hozzátartozóját akivel jóban vagy hogy hogyan érzi magát. A Messenger korában ez már nem nehéz dolog. Ha azt mondják hogy jól van akkor szerintem nem kell visszamondanod.

Ha szarul van lehet hogy tényleg nem is meg.

Ha visszamondod akkor mindenképpen szívás és a barátság is megszakadhat. Erre készülj fel.

2023. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

Pont az ilyen hozzáállás miatt nem mer sok pszichés beteg orvoshoz fordulni, kezelésre menni. Ha nem ment volna be a kórházba, lehet, hogy nem is tudnád róla, hogy beteg (maximum azt hinnéd, hogy kicsit "furcsa"). Pedig a kezeletlen pszichózis a rossz, ha kezelik, az éppen azért van, hogy sem ő, sem a környezete ne szenvedjen a betegsége miatt.

Vagyis te pont azért ítéled el, mert nem hanyagolja el a betegségét...

Mondd csak, ha a csuklóját törte volna el, akkor is visszavonnád az esküvői meghívását, mondván, nemrég volt a műtét, mi lesz, ha megfájdul a keze?

2023. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom atotó fél hogy jelenetet csinál.
2023. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen felhet attol h baj lesz. Aggodni is fog miatta, nyilvan.


Meghivtad, bizd ra inkabb a dolgot.

Esetleg utalj ra h egy kiserot is hozhatna magaval, ha van ra lehetosege, de ot semmi kepp sem zarnam ki ebbol.

2023. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!