Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik volt(elhunyt) legjobb...

Egyik volt(elhunyt) legjobb barátom özvegyének (34éves) illik még segítenem? Ha lenne kapcsolatom fura lenne,hogy hozzá járkálok?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid lenni. Lassan két éve, hogy elhunyt L. L panelban nött fel , egyke elkényeztett..., feleségűl vett egy talpra esett faluról származó, de 2 diplomás lányt. Kiköltöztek egy hegyi faluba közepes állapotú házba amit hitelre vettek,tőlem 25km de városon keresztűl kell mennem majd hegyi utakon haladva. Amikor élt a barátom sokat jártam neki segíteni,de jött értem , haza hozott út közben beszélgettünk elment az idő okkal voltunk barátok... Temetés után persze meg megígértem,bármiben segítek neki,komolyan is gondoltam ,nekem is hiányzott L. Az első évben alig keresett J. A nyakán űltek L szülei ami nagyon idegesítette a J-t. (J a volt feleség).Aki mostanában egyre többször kér segítséget. A ház kezd leromlani,pénze nem sok lehet...Munkával semmi gondom de 1 órás munka 3-4órámba telik . Lassan 2+2 év után faluban szinte senkivel nem beszél/barátkozik. Zárkózott pár voltak. Kicsit kezd terhes lenni számomra ez az egész. Rossz vagyok???

Közben flörtölgetek valakivel.



2023. júl. 7. 22:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kiírás előtt nem olvastam át:(
2023. júl. 7. 22:48
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nehéz eset ez, főleg ha másra tényleg nem számíthat, csak rád. A kapcsolat szerintem tök fuggetlen ettől, simán lehet kapcsolatod, gondolom a néhai legjobb barátod exére nem terveztél "rámenni"...


Szerintem ha tudod, próbáld meg segíteni, nem csak az odajárkálós munkával, hanem inkább tanáccsal hogy kezdjen el továbblépni, keressen fel gyásztanácsadót, orvost, szerezzen barátokat, ha kell költözzön el, kezdjen új életet, nem ismerem a körülményeket, de gondolom itt inkább ilyen segítség lenne hasznos.

Persze magára is hagyhatod ezzel, nem kötelez téged senki és semmi erre, csak szerintem a lelkiismeretednek is jobb, ha megpróbálsz segíteni az özvegynej

2023. júl. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan légy őszinte: tömegközlekedéssel neked nagy kiesés, ha megoldja, hogy kocsival érted megy, kivisz, akkor x időközönként szívesen segítesz (ha tényleg így van).
2023. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2! Nekem (magamból indúltam ki) fura lenne ha valaki egy ellenkező nemű embernek szaladgálna segíteni.

A tanácsadásban valószínűleg igazad lehet,sajnos nem vagyok az a tipus aki ezt meg gyözően el tudná neki mondani,főleg hogy ilyen téren erős páncélt növesztett. Pl a házhoz nagyon ragaszkodik mert" ők itt képzelték el az életüket" 2-3tél és gond lesz.

#3as saját autóval járok mert én a buszra nem szállnék fel fűnyírás után vagy nagyon izzadtan.

2023. júl. 7. 23:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Hat, akkor talán kérj segítséget hogyan tudsz jól segíteni. Erre vannak például alapítványok, zöld telefonvonalak, ahol kifejezetten a válságban lévő ember barátainak, családtagjainak nyújtanak segítséget, hogyan lehet kezelni ezeket a kapcsolatokat, hol vannak az egyéni határok és hogyan érdemes meghúzni őket, és hogyan tudsz te magad jól segíteni egy ilyen helyzetben. Szerintem bármelyik lelki-elsősegély-vonalon tudnak erre valamennyivel relevánsabb tanáccsal ellátni, mint itt gyakorin :)
2023. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azóta hìvott még egyszer....hát még mindig nem tudom csak barátkozni akar,közösen emlékezni, vagy...

Ugyanis olyan dolgokat tett ami nálam fontos egy nőnél. "Véletlenűl" a kedvenc ételem főzte..Dőt pedzegetett egy

2órás utat ,vigyem haza a szülőfalujába. Számomra még mindig rossz lenne nemet mondani a munkára.

2023. júl. 30. 12:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon úgy néz ki, hogy kapcsolatot akar veled.

Nyilván egyedül van, hiányzik neki a társ. Te is egyedülálló vagy (tudomása szerint). Jólelkű, becsületes ember vagy, ráadásul az elhunyt férje egykori jó barátja. Biztos a férje is csak jót mondott rólad annak idején.


Úgyhogy a kérdést úgy tenném fel: neked tetszene-e, mint nő? El tudnál-e képzelni vele közös jövőt? Ennek fényében kell tekinteni azt a másik nőt, akivel flörtölgetsz.

2023. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Lesz egy új kérdés amiben válaszolok. Kb a tervezett címe: mi ez egy elrontott szerelmi háromszög vagy...? ilyesmit keress, ha még oda is válaszolsz hálás leszek.
2023. aug. 25. 19:55
 9/9 anonim válasza:

Ha nem akarsz tőle (vele) semmit, akkor ezt egyértelműen hozd a tudomására.

Lehet, hogy ő kapcsolatot szeretne Veled.

2023. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!