Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam neki, hogy ne...

Hogyan mondjam neki, hogy ne tegyen ki képet rólam, hogy próbáljam meg elfogadni magam ha ő így viselkedik?

Figyelt kérdés

Én próbálom magam elfogadni, már alig sminkelek, nem szerkesztem már a képeimet amit kiteszek valahova, nem pakolom ki a mellem ha elmegyek valahova, stb. Barátnőm ugyan ilyen maradt, ami nem baj de ő most kezd még jobban túlzásokba esni ilyen “mű nő” értelemben.

Még ez mellett ha vagyunk valahol és csinál rólunk képet az csak az ő telefonjával készülhet, ő az ő arcát át is szerkeszti valami filterrel az enyém meg marad amilyen volt. Nyilván kettőnk közül ezáltal én sokkal sz..rabbul nézek ki mint ő.. meg se kérdezi milyen képeket tehet ki amin én is rajta vagyok. Senki nem szereti szerintem ha az interneten nem előnyös képek terjengenek róla ami valljuk be őszintén ha leszedjük is ott fognak maradni..

Nem tudom hogy beszéljek neki erről. Nem azt várom, hogy ő se sminkelje magát vagy valami de legalább ne tegyen ki rólam előnytelen képeket.

Nagyon nehezen kezdtem magam elfogadni, de hála annak, hogy mostanában az interneten egyre többen vállalják fel pl a narancsbőrüket, arcukat smink nélkül, és nem csak a szépet mutatják ezért elindultam szerintem egy jó úton.

Viszont így, hogy van mellettem valaki, aki mondjuk azt ugyan úgy néz ki mint én de sokkal szebbet szerkeszt magából és róla ezt látják, nem a valóságot, ez azért odavág még mindig az önbizalmamnak. Nagyon rég óta jóban vagyunk, de ezt most nem tudom hogy kezeljem, régen én is agyon szerkesztettem a képeimet, kitettem a mellem de változtam és már nem is érezném jól magam olyannak amilyen régen voltam.

Megfigyeltem, hogy ez másokon nem zavar pl egy boltban látok egy műszempillás feltöltött szájú nagyon sminkelt csajt az nem zavar. Engem az zavar, hogy teljesen máshogy néz ki barátnőm élőben mint a szerkesztett képein amiket kitesz és mellette ezáltal rosszabbul nézek ki mint egyébként.



2023. júl. 30. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire jóban vagytok, ezt miért nem lehet neki elmondani? Ha nem őt akarod belekeverni azzal, hogy személyiségtorzulása van már a hamis képektől, akkor a saját oldaladról mondd el, hogy neked kellemetlen egy ilyen kontrasztú képet megosztani.

Az ilyen viselkedést amúgy úgy lehet jól leépíteni, hogy te is csinálsz képet és felrakod, de faceapp nélkül. Saját magát járatja le vele, ha a két képet összehasonlítják.

2023. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem tisztel téged, nem igazi barátnő, más dolog sokkal fontosabb neki. Amúgy semmi gond azzal, hogyan öltözködik, sminkel, hogyan szerkeszti a képeit, de el kell engedni ezt a kapcsolatot az előbbiek miatt.
2023. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem is tehetne ki képet az engedélyed nélkül. Nyilván nem fogod a haverodat feljelenteni, nem is erre céloztam, csak, hogy simán megmondhatod, hogy nem szeretnéd, hogy feltöltsön képeket és, ha nagyon nem akar ebbe belemenni, akkor emlékeztetheted rá, hogy jogilag meg se tehetné.


Amúgy téged is megértelek meg a barátodat is.

Annakidején elmentünk strandra és készültek képek. A durva az volt, hogy ezeket felrakták Facere és be is jelöltek rajta. Én meg nem örültem, hogy a fürdőruhás képeimet látják a csoporttársaim, tanáraim meg, hogy egyáltalán fenn vannak az interneten.

Viszont volt olyan, hogy elmentünk bulizni. Szépen mindenki ki volt öltözve és még arra is emlékszem, hogy mindenki jól érezte magát. Készült egy csoportkép, amit kiraktam, mert tényleg jól sikerült. Álmomban nem hittem volna, hogy arra kér majd az egyik haverom, hogy törljem le, mert neki ez fájdalmas emlékeket ébreszt.

Szóval tényleg van, amikor valaki csak annyit lát a képekbe, hogy jól érezte magát mindenki és ezt tükrözi a kép, ilyenkor elfelejti azt, hogy esetleg nem mindenki volt jól az adott pillanatban vagy esetleg nem tartja magát olyannak a képet, hogy kikerüljön az Internetre.

2023. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem előnyösségről van szó, a te kinézeted és önbizalmad sem azon múlik, hogy mások milyen közös képeket látnak. Ha nem akarod, hogy rólad is feltöltsön képet bármilyen közösségi oldalra, tiltsd meg neki.
2023. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A külső megfog, a belső megtart... Lehet, ő könnyebben paliz be valakit, de könnyebben is fogják őt eldobni, amikor rájönnek, hogy csak egy illúziót mutatott magából.

Javaslom, a valós önértékelésed tedd rendbe.

2023. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!