Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a barátommal,...

Mit tegyek a barátommal, akivel 12 év barátság kb 2 éve "kimondatlanul" megszakadt?

Figyelt kérdés

Vége lett a giminek, engem az élet elsodort külföldre. A baratsagot tartottuk, szabadsagaim ideje alatt mindig találkoztunk, grilleztunk, megvolt a kontakt, a beszélgetések. Akkoriban ő volt a legjobb barátom, akivel 12 évig voltunk osztalytarsak, azon kívül meg egy közös csoportba is jártunk. Mindent tudtunk egymástól, csajokrol, mindenhol beszéltünk... de azért mégis benne volt a dologban, hogy én egy évben 2 hónapot vagyok itthon osszesen, tehát neki más kapcsolatok alakultak ki, más barátok lettek fontosabbak..



Jött a COVID, engem az élet haza sodort 7 ev kulfold utsn. Azt hittem, ez majd segít ismét erositeni a baratsagon, es a régi kapcsolataim akik a suli ideje alatt megvoltak, ismét felerosodnek. De sajnos valtozott mindenki. Először meg próbálkoztak, probalkoztunk, de mar nem volt meg ugy a közös hang senkivel, meg a legjobb barátommal sem.



Vállalkozó lettem. Covid alatt ettermet nyitottam... Elinditottam saját cegemet.... rengeteg stressz... 7 evi keresetem befektettem, igy nagy volt a tet...A barátaim hivtak, hogy menjek velük bulizni, de 2-3 alkalommal nemet kellet mondanom. Sajnos nem fért bele az új vállalkozás mellett. Volt, hogy igent mondtam, hogy ne legyen az, hogy ők nem fontosak nekem, de hamar kidoltem a faradsagtol. Éreztem, hogy egy idő után már nem keresnek. Új barátnőm is lett. Neki is meséltem a dolgokról, hogy nekem fontosak a barátaim, próbálok velük is lenni de a munka miatt sajnos úgy alakult hogy 3x is vissza kellett utasítani a bulit.. ezért a hátam mögött a párom szervezett egy vacsit a barátaimmal. Jól esett, jól is sikerült...de azzal mintha valami megtört volna... nem kerestek, nem hívtak többet... hívtam telefonon a barátomat, de nem válaszolt a hivasra... stabilizalodott az új vallalkozasom, mar kevesebb idomet emesztette fel, lett volna idő a baratimra, de mar nem kerestek... eltelt másfél év...többször össze futottunk de a kötelezőnek nevezhető dolgokon kívül semmiről nem beszéltünk... 12 év "baratsag", bandazas így a kukába került. Most, 28 évesen, ma megszuletett az első gyerekem... az elmúlt másfél évben alig beszéltünk... felhivjam? Ismet en? Meghívást erdemel a "tejfakasztora" es Keressem en? Tegyem felre a buszksegem, a haragot amit erzek, es azt, hogz utolso alkalommal is en kerestem?



Kicsit lehet kusza lett a sztori, az elmult 10 évet nehez röviden leirni...


nov. 17. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom már neki is saját élete lett, nincs sok szabadideje. De ha nem akarsz 12 év barátságot csak úgy eldobni, akkor tedd félre a büszkeséged és keresd meg őt, beszéld meg vele, hogy találkozzatok valahol vagy csináljatok valamilyen programot együtt. Ha viszont nem nyitott rá, akkor ő neki már valószínűleg nem fontos a 12 éve tartó barátságotok, akkor meg nem tudsz mást csinálni, de te legalább megpróbáltad.. de az is lehet, hogy jól elsülne és újra "felélesztenétek" a barátságotokat. Én úgy gondolom, hogy egy próbát megérne. :)
nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem általában mindig volt egy "komolyabb" kapcsolatom. Hol külföldön, hol itthon... ő mindig csajozosabb volt. A mostani barátnője az első komolyabb kapcsolata. A lányt jól ismerem, dolgozott nálam. A párom is ismeri. Talán jól is elsulhetne, igen. De engem nagyon bánt az, hogy ennyire "eldobott" annak idején. Pedig tudta, hogy a COVID és az új vállalkozás mivel jár... mert látta, ott volt, és eleinte még érdeklődött is.
nov. 17. 22:48
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem beszéljétek meg a dolgot. Lehet, hogy ő nem is gondolt arra, hogy ezzel megbántana. Lehet, hogy úgy látta/gondolta, hogy megvan a saját életed és már rá nincs is időd, ezért nem akart "bezavarni", de míg nem beszéltek, addig nem tudjátok letisztázni a dolgokat. Kommunikáció az alapja minden kapcsolatnak...
nov. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Engedd el az egészet.

Apa lettél és ez mindennél fontosabb.

nov. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Boxs, de te dobtad el. Elmentél külföldre, majd folyamatosan dolgoztál, nem voltál ott, anikor kellett volna. Nekem is volt hozzád hasonló barátom, aki elvárta volna, hogy pattanjak, ha kegyeskedik hazajönni. Leépítettem, mert ez visszafelé nem működik. Erre pedig nincs szükségem. Az is érdekes, hogy rá nem értél rá állítólag a vállalkozás miatt, de azért egy nőt be tudtál újítani...
nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem volt olyan anyagi hátteret, hogy itthon maradjak és egyről tudjak a kettőre jutni. Sosem vártam el, hogy pattanjon. Ha haza jöttem, megertettem hogy dolgozik, nem ér rá stb. Az új nő pedig türelmes volt. Vele sem találkoztam sokat az elejen, de még értette hogy miben vagyok. Ugyan ezt vártam volna el a barátomtól.
nov. 18. 09:32
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Maximálisan átérzem a helyzetedet, ugyanis érettségi után én is külföldre kerültem, ahonnan rövidebb-hosszabb időre hazajártam ugyan, de csak mindig visszamentem. A különbség köztünk annyi, hogy nekem nem volt olyan "együtt nőttünk fel"-jellegű, kölcsönös exkluzivitást jelentő barátom. De mikor hazatérem, nekem sem maradt senkim.


Nekem nincs párkapcsolatom, s ez nem is bánt, etéren jól elvagyok egyedül, de a barátok hiánya nagyon kínoz. Az emberek jönnek-mennek, s a mi korosztályunk pont az, ahol MÁR és MÉG nem nagy szerepe van a barátoknak. Úgy figyeltem meg, hogy nagyjából 25 és 45 éves kor között az emberek többsége inkább a pártalálással, családalapítással, gyerekneveléssel (na meg persze karrierépítéssel van elfoglalva). S bár mindez igaz rád is, te azon kevesek közé tartozol, kik mindemellett igényelnének egy igazi barátot is.


Meg kell mondjam, nagy barom lehet az illető, hogy téged hagyott elkallódni. Soraidból sugárzik az intelligencia, valamint az iránta érzett (egykori) szeretet. Boldog lennék, ha lenne egy olyan barátom, mint te. De nincsen, és nem is tudom felmérni, mekkora fájdalom lehet neked, hogy tizenX év lett csak így kidobva a kukába részéről. Persze, ne álszenteskedjünk: jól tudom, külföldre költözés esetén az itthon maradó félnek sem egyszerű, dúl benne a hiány és az irigység érzésének keveréke. De nekem úgy tűnik a soraidból, hogy mindvégig próbáltad tartani vele a kapcsolatot, ráadásul napjaink technológiai fejlettsége már egész más köntösbe bújtatja az ideiglenes külföldre költözést, mint amilyen lehetett 20 éve.


Meghatódtam, mikor olvastam, azon morfondírozol, szólj-e neki gyermeked születéséről. Benned is küzd a régmúlt nosztalgiája, a magadrahagyottság által kreált ürességérzet és a megbántottság kombinációja, némi (abszolút jogos) önérzettel megspékelve.


Nem tudok, nem is foglalhatok állást, mert a te életed, a ti kapcsolatotok. Én viszont egy dolgot megtanultam, fölösleges mások után futni. Mert tehetek bármit, ha nekik nincs szükségük rám, akkor halott dolog az egész. Ideig-óráig szánalomból/a múlt által diktált kötelességtudatból vissza-visszanézhetnek, de olyan már úgysem lesz, mint volt.


Bizonyos emberek csak adott időre kapnak teret az életünkben, és ez, ez az, amit olyan irtózatosan nehéz elfogadni! Mert mi magunk szeretnénk eldönteni, hogy ki meddig marad, csakhogy sajnos ez nem így működik. Ez az élet.


Ha van kedved még beszélgetni, írj nyugodtan üzenetet!


31F

nov. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocsánat, ha kicsit sarkos lesz a véleményem, nem bántani akarlak.

Szóval “elsodort az élet”, “hazasodort az élet”… Az a helyzet ezzel, hogy nem sodor itt senkit semmi sehová. Ez egy választás volt a részedről. És ne mond hogy nincs vagy nem volt választás, mert mindig van választás. Te a pénzt választottad a legjobb barátod, meg úgy általában a szociális kapcsolataid helyett. Magyarán mondva otthagytál mindenkit mint kutya a sz.rát. Ezek után pedig komolyan azt hitted, hogy hét évig mindenki készenlétben áll majd, és a kezeit tördelve várja hogy haza méltóztass jönni? Ez nem így működik. Amint megszületett a döntés hogy “elsodor az élet” külföldre, azzal egyidejűleg lemondtál a barátaidról. Ennek a döntésnek az ára a magány, kint is, és utána már itthon is. Nyilván senkit nem érdekelsz már itthon, miután hazajöttél (amikor hazasodort az élet).

Bőven adtál okot, időt és módot rá, hogy elfelejtsenek. A régi barátaid nyilván régen túlléptek rajtad ennyi idő alatt, valóban nem számíthatsz már tőlük többre néhány udvariassági kötelező körnél. Nyilván mindenkinek megvan a kialakult kis társasága, nem hiányzol te már oda.

Ezt nem lehet helyrehozni. Nem úgy működik hogy van egy legjobb barátom, aztán parkolópályára teszem és lelépek a térképről 7 évre, aztán majd folytatjuk ahol abbahagytuk… ezt elfelejtheted.

Van viszont egy csomó pénzed, kellemes időtöltést vele. Hogy megérte-e, annak a mérlegét neked kell megvonni.

nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, te teljesen fordítva ülsz a lovon. Ebben a sztoriban nem a kérdező az áldozat. Nem az itthon faképnél hagyott barát dobta el kérdezőt, hanem fordítva. Nem az itthon hagyott barát hagyta a kérdezőt elkallódni, hanem fordítva. Nem az itthon hagyott barát részéről lett csak így kidobva a kukába tizenX év, hanem fordítva. Magárahagyottságról sem a kérdező esetében lehet beszélni.

És hogy az itthon maradt félben dúlna az irigység? Ez röhej, te sem gondolhatod komolyan.

nov. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Van viszont egy csomó pénzed, kellemes időtöltést vele." Ezt a beszolast tényleg kellett... 🤣 gratulálok hozzá.


Nem a 18. Században vagyunk, hogy 7 évig nem kerestem. Lehet, hogy nem volt vilagos, de amig én nem voltam itthon is tartottuk a kapcsolatot. Az elmúlt 7 évben 5x együtt buliztunk Szilveszterkor, Karacsonykor, beszelgettunk, jartunk-ide oda, tehát nem az voltN hogy 2015-ben szevasz, aztan 2022-ben na mi van veled?


A kovid alatt is folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, majdnem szomszedom volt (idokozben elkoltoztem 5km-re), tehát nem teljesen igaz ez az "eldobtam" dolog. Amiutan megnyilt az ettermem lett ennyire fura.


Igazad van abban, hogy mindenkinek meglett a sajat kis tarsasaga, es en mar nem illek ebbe bele. El is fogadom, csak időre van/volt szükségem.


Közben hogy update is legyen: megvolt a tejfakaszto, a kicsi jól van. Az illető, akiről szó van nem jott el, pedig hivtam. Másik buliba volt hivatalos. Egy ugyan ilyen "parkolopalyara" tett ismerős, akivel fele ennyire sem volt mely a barátság viszont eljott, és megkoszonte, hogy gondoltam rá is, nem felejtettem el.


Ezek után ismét elgondolkodtatott, vajon tényleg igazi barát volt, vagy inkább csak egy "buli-partner".

nov. 24. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!