Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a barátommal,...

Mit tegyek a barátommal, akivel 12 év barátság kb 2 éve "kimondatlanul" megszakadt?

Figyelt kérdés

Vége lett a giminek, engem az élet elsodort külföldre. A baratsagot tartottuk, szabadsagaim ideje alatt mindig találkoztunk, grilleztunk, megvolt a kontakt, a beszélgetések. Akkoriban ő volt a legjobb barátom, akivel 12 évig voltunk osztalytarsak, azon kívül meg egy közös csoportba is jártunk. Mindent tudtunk egymástól, csajokrol, mindenhol beszéltünk... de azért mégis benne volt a dologban, hogy én egy évben 2 hónapot vagyok itthon osszesen, tehát neki más kapcsolatok alakultak ki, más barátok lettek fontosabbak..



Jött a COVID, engem az élet haza sodort 7 ev kulfold utsn. Azt hittem, ez majd segít ismét erositeni a baratsagon, es a régi kapcsolataim akik a suli ideje alatt megvoltak, ismét felerosodnek. De sajnos valtozott mindenki. Először meg próbálkoztak, probalkoztunk, de mar nem volt meg ugy a közös hang senkivel, meg a legjobb barátommal sem.



Vállalkozó lettem. Covid alatt ettermet nyitottam... Elinditottam saját cegemet.... rengeteg stressz... 7 evi keresetem befektettem, igy nagy volt a tet...A barátaim hivtak, hogy menjek velük bulizni, de 2-3 alkalommal nemet kellet mondanom. Sajnos nem fért bele az új vállalkozás mellett. Volt, hogy igent mondtam, hogy ne legyen az, hogy ők nem fontosak nekem, de hamar kidoltem a faradsagtol. Éreztem, hogy egy idő után már nem keresnek. Új barátnőm is lett. Neki is meséltem a dolgokról, hogy nekem fontosak a barátaim, próbálok velük is lenni de a munka miatt sajnos úgy alakult hogy 3x is vissza kellett utasítani a bulit.. ezért a hátam mögött a párom szervezett egy vacsit a barátaimmal. Jól esett, jól is sikerült...de azzal mintha valami megtört volna... nem kerestek, nem hívtak többet... hívtam telefonon a barátomat, de nem válaszolt a hivasra... stabilizalodott az új vallalkozasom, mar kevesebb idomet emesztette fel, lett volna idő a baratimra, de mar nem kerestek... eltelt másfél év...többször össze futottunk de a kötelezőnek nevezhető dolgokon kívül semmiről nem beszéltünk... 12 év "baratsag", bandazas így a kukába került. Most, 28 évesen, ma megszuletett az első gyerekem... az elmúlt másfél évben alig beszéltünk... felhivjam? Ismet en? Meghívást erdemel a "tejfakasztora" es Keressem en? Tegyem felre a buszksegem, a haragot amit erzek, es azt, hogz utolso alkalommal is en kerestem?



Kicsit lehet kusza lett a sztori, az elmult 10 évet nehez röviden leirni...


2023. nov. 17. 22:30
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Amúgy...nem a pénzt, hanem a karriert választottam. A szüleim egy egyetem költségeit nem tudták volna biztosítani, igy inkább a munkát választottam, de ahhoz, hogy előre juthassak es ne egesz eletemben egy csóró pincer legyek, lepnem kellett

Amikor úgy döntöttem, hogy haza jövök, abban nagy szerepet játszott az, hogy itthon van a család és az akkor még barátoknak vélt személyek.

nov. 24. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!