Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes skizofrén emberrel...

Érdemes skizofrén emberrel barátkozni?

Figyelt kérdés

Én hiába vagyok, de inkább csak voltam jóindulatú, ő kiszámíthatatlan. Egyik pillanatban még azt mondja, hogy nagyon szeret, neki bármit elmondhatok, másnap meg sérteget, letilt. Fel akar jelenteni a rendőrségen, hogy én zaklatom. Fájdalmat okoz.

Nem is volt rajtam kívül senkije, két emberrel beszélt az interneten, meg én voltam, akivel személyesen is találkozhatott.


Én már gyűlölöm őt. Hagyni kéne, hogy éljen csak a saját világában egymaga, nem érdemli meg, hogy legyenek barátai.



febr. 17. 05:59
1 2 3 4
 1/34 Noren1989 ***** válasza:
8%
Attól függ, melyik személyiségével.
febr. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nem tudod kezelni.

Te normális vagy, úgy is gondolkozol és cselekszel.

Nem tudhatod, hogy éppen mivel váltasz ki nála abnormális reakciót.

febr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés, hogy érdemes-e, hanem az, hogy lehet-e.


A te tapasztalatod tükrében is igazolt, hogy nem lehet.


Ne várj normális reakciót attól, akinek beteg az agya.

febr. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
42%

Régebben olvastam hasonló kérdést itt, az illetővel is ez történt, vagy a másik kérdésed volt.

Adott illetőtől függ ez, a betegség megnyilvánulásai is lehetnek mások, én nagyon-nagyon régóta (több mint 17 éve) ismerek ilyen betegséggel élő embert és soha nem tapasztaltam nála ellenségességet, se fura megnyilvánulásokat, de nagyon tudatos, szedi a gyógyszereket.

Szerintem ha rosszabbul van, akkor egy ideig nem kommunikál, nem ír.

Attól, mert veled az az egy illető úgy viselkedett, általánosítani nem szabad.

febr. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyen embert.Volt olyan,hogy reggel/délelőtt tök rendes kedves ember volt,délután meg nem lehetett hozzászólni,mert trágárul ordítozott és nagyon agresszív volt,mindenen felkapta a vizet,szinte közveszélyes volt,úgy kellett "elmenekülni" tőle.

Szóval képtelenség,nem lehet semmilyen normális kapcsolatot fenntartani az ilyen beteg emberekkel.

febr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
#1 Hogy mennyien keverik még mindig ezt a betegséget, a skizofréneknek nincs több személyiségük, az egy másik betegség..
febr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem biztos, hogy mindenki ilyen módon viselkedik.

[link]

febr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"#1 Hogy mennyien keverik még mindig ezt a betegséget, a skizofréneknek nincs több személyiségük, az egy másik betegség.."

Így van, elég szomorú, hogy keverik.

febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Anyám skizofrén, a betegsége még azelőtt kezdődött, mielőtt megszülettem. Egész életemben próbáltam arra rájönni, hogy hogyan tudnék hozzá kapcsolódni, hogyan tudnék közel kerülni hozzá úgy, hogy ne bántson. Huszonéves koromban feladtam.

Ha úgy érzed, hogy az ő betegsége már a te mentális egészségednek is árt, nem érdemes erőltetni a barátságot.

febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
11%

Kerdezo, kepzeld el ugy, mint mondjuk egy szimpla herpesz. Herpeszes emberrel baratkoznal es rafognal a herpeszre mindent majdnem?


Skizofrennel mindent skizofreniara fognal? Ami rossz? Mi van a joval?


De ha mar feltetted ezt a kerdest nem is akarsz baratkozni vele, szoval hagyjunk teged is eld a vilagod.

febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!