Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kamaszok melyiket választanátok?

Kamaszok melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Két suliról van szó.. írd le melyiket választanád és miért..Köszi!


Suli 1.

Koleszos vagy az EGÉSZ iskola létszáma 27 abból 6 lány van.. van onnan egy nagyon jó (fiú) barátod.

A kaja.. fogyokúrás.. :DD

A szak amire mennél: Gazda (esetemben: imádom a legjobb! :))

(T.G. Kecel)


Suli 2.

Busszal járnál be (10km) 200-300 a létszám kb. erről az iskoláról nem tudok sokat.. ismerősök nem nagyon vannak.. csak olyan hello-cső.. (köszönős) ismerősök..

Itt vendéglátást tanulnál.. (személy szerint annyira nem lelkesedem érte..)

(Kossuth, Kalocsa)


Megyek nyíltnapra ott még tudom hogy sok minden változni fog.. de azért érdekel, hogy mások mit gondolnak.. :)



2012. okt. 27. 21:15
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Ne mi válasszuk ki az iskoládat.. És ne azért menj egy iskolába mert 1: van-e ismerős? 2: mennyien járnak oda? és stb...

A szak miatt menj oda, ahova. Ha te a gazda szakot imádod, akkor oda menj, és a munkádat is imádni fogod :) ismered a mondást: ha szereted a munkádat, olyan mintha nem is dolgoznál :)

2012. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
az első verzió
2012. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Képes vagyok az "érzelmek" (jó tudom furán hangzik) választani iskolát.. szóval.. olyan emberek véleményére (is) kíváncsi vagyok akik két lábbal a földön járnak.. :')


Amúgy természetes hogy az enyém lesz az utolsó szó.. (mint mindig..)

2012. okt. 27. 21:19
 4/13 anonim válasza:

Szerintem suli1...több okból is...

1. érdekel téged a szak

2. nem kell folyton utazgatni

3.van ott egy jó barát is, nem lennél teljesen "elveszett"

2012. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Teljesen "fűz" hogy oda menjek.. :'))

Csak nem akarok csak azért oda menni mert 'Ő'.. :DD

sulinkban aki van pályaválasztási tanácsadó ő atz mondta hogy Kecelen nagyon megtanítják a szakmát.. és végülis tetszik.. a szüleim is földműveléssel foglalkoznak csak kicsiben.. én ezt csinálnám nagyban..!:))

És azért is kérdezem hogy szerintetek ilyen szakmával, hogyan tud elhelyezkedni egy lány?:)

2012. okt. 27. 21:40
 6/13 anonim válasza:

Hogy gondoltad, hogy "nagyban" csinálnád?

Én nem vagyok kamasz. Viszont ismerek földművelésből élő embereket, tanya tulajdonosokat, lovardákat. Nagyon "kemény" meló, pláne, ha nagyban szeretnéd csinálni.

A vendéglátás melyik részére gondoltál? Felszolgáló?

2012. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam hogy nem csak 20ha-on hanem mondjuk egy vállalkozónál több 100hektárokon..tisztában vagyok vele hogy kemény munka "Bele születtem.."

Vendéglátásból pincér.. szóval igen felszolgáló.. :D esetleg a cukrász.

2012. okt. 28. 09:43
 8/13 anonim válasza:

És a Gazda szakmának melyik részét csinálnád? Van ismeretséged a "nagyoknál"? Külföldre mennél, vagy itthon csinálnád ezeket?

Csak azért kérdezősködöm, hogy jobban átlássam a dolgokat. Mindkét szakma érdekes, ég és föld egymáshoz viszonyítva, ha jobban bele gondolunk. Bár végül is van némi hasonlat is, hiszen gazdaságban pl a marháknak szolgálod fel az ennivalót, étteremben meg az embereknek :) és mindkét helyen talpalni kell, de az egyik helyen (gazdaság) azért vannak ám nehéz dolgok, amiket kell mozgatni, de a másik helyen (pl: étterem), azért nem olyan nehezek a dolgok, mint pl egy szalma bála.

Nagy dilemma még az, hogy pl egy gazdaságba be vagy-e jelentve, bár egy étteremben is biztos meg tudják oldani, hogy feketén dolgozz. És melyik fizet jobban? Egy női munkaerőt gondolom nem fizetnek meg annyira egy gazdaságban, mint egy férfit. A fizetésekkel kb tisztában vagy (mármint hol mennyiket fizetnek)?

2012. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mindenképp kinti munkát szeretnék.. ma pl: egész délelőtt esőben/ hóban ganéztam a karámot.. szóval nem hat meg az időjárás.. Állategészségügyi technikus vagy valami ilyesmire gondoltam..ismertségem van.. bár náluk állatok nincsenek de ő biztosan tudna segíteni.. külföld a gazdasági helyzet miatt jobban tetszene..

(amúgy a szalma bála kifejezetten nem nehéz ám.. :'D (szerintem..))

A fizetések meg mindenhol változóak.. szerintem..


De mivel a gazda nem ad érettségit ezért arra is gondoltam, hogy lerakom estin az érettségit.. van a kezemben egy szakma de mehetek tovább tanulni is. ami azért szerintem nem hülyeség.. egyetemen: agrár technikusnak pl..

2012. okt. 29. 14:43
 10/13 anonim válasza:

Először szeretnél szakmát, utána érettségit?

Pécelen a Fáy András nem szimpatikus? Vagy van Bábolnán is valami suli, de azt nem tudom, hogy ott van-e gazda képzés. Az valami lovas suli. Az egyik ismerősöm, akinek tanyája van a Fáy-ban végzett. (Meg van két ismerős leányzó, akik szintén ott tanulnak, de nem szoros velük a kapcsolatom, nem sokat tudok a suliról.)

2012. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!