Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Volt legjobb barátnő-lakótárs probléma!

Figyelt kérdés

Középsuliban volt kb. 2,5-3 évig volt egy legjobb barátnőm, ám most már, hogy egyetemisták lettünk, nem vagyunk jóban. Az előzményeket hagyjuk, hosszú és bonyolult. A lényeg, hogy nem kedvelem ennek a lánynak a társaságát és kerülöm, ha lehet, bár mondjuk annyit nem találkozom vele, mert a sors fintora folytán egy egyetemre járunk, de még egy szakra is.


Probléma a következő: Van egy saját lakásom és benne, külön szobában egy lakótársam, aki albérlő úgymond. Vele jóban vagyunk, bár nem puszipajtások, de megvagyunk. Szak, egyetem ugyanaz. A baj, hogy a lakótársamnak csoportárssa lett a volt legjobb barátnőm (első bekezdés róla szól). És a legjobb, hogy egyre jobb a kapcsolatuk. Már ott tartunk, hogy mos, hogy hazajöttem, megkért a lakótárs, hogy had jöjjön fel a lakásra. Igent mondtam, mert így nem zavar. Azt viszont kikötöttem, ha otthon vagyok, akkor nem jöhet, mert egyszerűen zavar. Lakótársam részéről ez úgy tűnt, hogy megértette. Nem lehet egy rossz szava sem, mert potenciálisan ilyen kikötést eddig senkire sem tettem, bárki jöhetett és jöhet.


A szüleim szerint viszont engednem kellene, hogy hívja bármikor és már ő is többször felemlegette, hogy nem kellene vele ennyire rosszban lennem. Csakhogy én ezt a történetet lezártam és továbbra is tartom az álláspontom, hogy nem szeretnék többé vele semmit. Egy ilyen embert meg csak nem kötelességem elviselni a saját lakásomban...


Szerintetek igazam van? Mit tennétek? Köszönöm a válaszokat előre is!!!



2013. dec. 9. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te lakásod és a te érzésed. Ha neked így jó akkor pont. Ne jópofizz vele csak azért márt mások úgy akarják.
2013. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :) Szerintem azzal éppen elég demokratikus voltam, hogy engedtem, ha nem vagyok otthon, akkor hozhatja. A szüleim meg szerintem csak azért akarják, hogy nehogy "lapátra menjen" a lakótárs, mert ugyebár fizet. Tényleg nem szeretnék helyette mást, mert szinte semmi konfliktus nincs vele, soha nem zavar, sőt újabban otthon sem volt. De ha szakad a kötél, az egyetemhez közel ilyen lakásba kötve hiszem, hogy ne találnék valakit.
2013. dec. 9. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Így,hogy a lakás a te tulajdonod,jogod van eldönteni ki jöhessen be vagy ne.
2013. dec. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!