Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok együtt érezni...

Miért nem tudok együtt érezni a barátaimmal? Észrevehetik ezt?

Figyelt kérdés

Ha valamelyik barátom szomorú, nem érzem át a bántatát, nem mosolygok, de nem tudok miatta én is szomorú lenni.

Ha meg valamelyik barátom boldog, akkor nem tudok őszintén együtt örülni vele, csak úgy teszek.

Olyan, mintha közömbös lennék, pedig barátilag szeretem őket. Szerintetek baj, ha nem tudok együtt érezni velük? Ezt megérezhetik? Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen?

Fiú vagyok



2014. máj. 12. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet egyfajta antiszociális személyiségzavar, szerintem keress fel egy pszichológust, fel kell tárni az okokat és talán segíteni is tud.
2014. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ha az együttérzés nem tudás nálad nem egyenlő azzal, hogy kárörvendő vagy a bánatuk esetén vagy irigy az örömük esetén, akkor az már kezdetnek jó.

Ekkor semmi gond. Nem kell az álbájolgás. Csak egyszerűen hallgasd meg őket, esetleg érdeklődj néha, de erőltetett duma nem kell. Normális embernek fontosabb, hogy ne legyenek ellene, minthogy aki vele van, nyalizzon neki.

2014. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!