Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A "legjobb" barátnőm folyton...

A "legjobb" barátnőm folyton átver. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok éve barátok vagyunk és én úgy tudtam hogy nagyon jóba vagyunk és nekem ezt is mondja, közben meg folyton hazudik nekem és a hátam mögött kibeszél. Nekem valamiért folyton azt mondja, hogy van pár ember aki nem szeretné hogy velem barátkozzon, de neki ez nem számít mert én vagyok a legjobb barátnője meg ilyeneket, és szinte mindenről hazudik. Legutóbb azt hazudta, hogy kimennek külföldre és emiatt én nagyon padlón voltam és már el is búcsúztunk egyámstól, de persze "csodás módón" a szülei meggondolták magukat és maradnak...persze ennél sokkal durvább hazugsága is volt. Mostanában pedig egyre többet és durvább dolgokat hazudik nekem és nem tudom miért, ha nem bír akkor miért nem mondja a szemembe? Miért kell olyan dolgokat kitalálni amitől én rosszzul érzem magam? Nem tudom mit tegyek. Mostmár csak eljátszom hogy hiszek neki de már egy szavát sem tudom elhinni, pedig régen sose hazudott. Kérlek segítsetek!:(

2014. aug. 13. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megnevelni nem fogod tudni. Minek tartod vele még a kapcsolatot?
2014. aug. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a legjobb barátnőm időnként még pénzt is lopott a táskámból. Újabb és újabb esélyeket adtam neki, de mindig visszaélt vele. Ezután előbb csak szigorúbb pórázra fogtam (mikor segítségre volt szüksége, úgy segítettem csak neki, hogy én is jól járjak vele), aztán mikor még ezután is aljas volt, megszakítottam vele a kapcsolatot. És aztán évek múlva is hiába próbálkozott, nem reagáltam rá.
2014. aug. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, még ha pillanatnyilag nehéz döntés is, végül is akkor jársz a legjobban, ha minél előbb megszakítod vele a kapcsolatot (teljesen).


Tapasztalatból beszélek!

2014. aug. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Talán mégsem a legjobb barátnőd. Te nagyon vágysz a mély, fogalmazzuk így "az ideális, őszinte" kapcsolatra. Az emberek zöme azonban felszínes kapcsolatokban éli az életét. Sokan meg imádják, ha lehet valakit ugráltatni, megvezetni, irányítani, hatalmat gyakorolni mások felett. Ez a te "barátnőd" most mindezt rajtad próbálgatja.
2014. aug. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Cimbora: addig iszik veled, míg TE fizetsz;

haver: felváltva fizettek, de nagyjából kvittek vagytok;

barát: "Könnyebb meghalni egy barátért, mint olyan barátra lelni, akiért meghal az ember!"

.

Az ilyen -általad leírt "barátnőre- nem neked van szükséged, hanem neki rád!

"...ha nem bír akkor miért nem mondja a szemembe?"

bizony, "bír" téged, mert talált egy olyat, aki gondolatai megosztja vele, amivel bisszaélhet és teszi is.

Tégy próbát, adj neki dezinformációt, ami terjesztésével önmagát égeti. Tudom, ez nem egészen etikus, de megérdemli, a "mindenkivel a maga nyelvén" elv alapján.

.

Gondolkodj el, van-e szükséged ilyen "barátnőre", aki visszaél azzal, hogy őt annak tartod?

Sokkal hatásosabb módszer a piaci kofa Julis néninek mondani bármit is, titoktartást kérve. Legközelebbi vevőjének így kezdi: "Most hallottam..."

.

Feltételezem: gyors szakítás esetén "barátnőd" megpróbál majd álhírekkel leégetni téged, ezért lassan, de határozottan kezdd leépíteni ezt a kapcsolatot!

.

Új barátnőt ne KERESS, meglátod, LESZ!

2014. aug. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen ismerősöm, úgy kezdte, hogy először behízelegte magát és mikor már "elég információt tudott", akkor kezdődött a kavarás, meg az illetővel való szemétkedés, aki jó volt hozzá... Valamiért szükségük van ilyen játszmákra, mert így érzik jól magukat, szakítsd meg vele a kapcsolatot minél előbb.
2014. aug. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen, 1 évig elválaszthatatlanok voltunk, egy tanfolyamon ismertem meg. Többet voltam velük, mint a saját otthonomban, többet voltam az ő családjával szinte, mint a sajátommal. Még a testvérével is össze akart hozni, hiszen olyanok voltunk mint a testvérek. Ahogy a tanfolyam végetért, ritkultak a találkozások, akkor keresett főként ha valami baja volt lelkileg, vagy pedig ha kölcsön akart kérni. Ameddig napi szinten taliztunk, ha kölcsönkért, rövid időn belül mindent visszaadott. Ez a végén megváltozott, hiszen lehúzott pénzzel, én még meg is éreztem hogy ne adjak annyit amennyit kért, ezért jóval kevesebbet kapott, mondván hogy nincs több. 1 évig vártam a pénzemre, amikor szóltam hogy szükségem lenne rá (főleg hogy időközben elvesztettem a munkám), mindig jött valamilyen kifogással, hogy miért nem adja vissza. A végén besokalltam, és megszakítottam vele a kapcsolatot. Legyen boldog a pénzzel, és azzal a tudattal, hogy átvágott valakit, aki még éjjel is képes volt futni, ha neki valami baja volt... Megoldás a problémára: teljes szakítás a barátnővel! 24N
2014. aug. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb barátsággal az a baj hogy sosem volt még veszekedés igazán. -.- Vessz már össze vele egy kicsit, had érezze milyen nélküled neki, és majd rájön hogy kellessz e neki vagy sem. Nyugodtan emeld fel a hangod és mondd el neki mi dühít téged, de ne sértegesd csak öntsd ki neki ami benned felgyülemlett, aztán onnantól kezdve mig nem kér bocsánatot addig ne szólj hozzá, ne irj neki, ne nézz rá, kerüld el, mintha levegő lenne, igy érzi majd mi lenne ha nem lennél, és ha fontos vagy neki majd megkeres pár nap mulva. Én is igy voltam barátnőmmel, pár nap mulva már jött hogy neki én vagyok a legjobb meg stb..stb.. ès kibékultunk és azóta nincs probléma. A veszekedések egészségesek. :3
2014. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak sajnos a teljes kapcsolat megszakítása nem olyan könnyű mert osztálytársak vagyunk és elég nehéz lenne úgy hogy minden nap látom, de az utolsó válaszoló tanácsát megfogadom:)
2014. aug. 17. 21:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hiszen ilyen "barátnő" mellett nem kell keresned ellenségeket!
2014. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!