Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha elvesztettem...

Mit csináljak ha elvesztettem az összes barátomat, mert nem mentem a képregénybörzére?

Figyelt kérdés

Mondtam nekik, hogy nincs pénzem a vonatra, meg hogy időm se lenne rá, de ők nem értik meg. Azt mondták, hogy akkor ennyi a barátságnak, többen is töröltek FB-ről. Egy hét alatt magányos lettem, nagyon magányos.

17/F


2014. okt. 12. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kapd össze magad fiam,és állj fel a géptől!Ne a neten éld az életed!!!
2014. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ez a fejlődés, már az a trendi, ha neten tartom kapcsolatot az ismerőseimmel. Ez a fejlődés, a technikai fejlődés.
2014. okt. 12. 09:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a "barátok" ennyit is értek, semmit nem vesztettél, hogy eltűntek az életedből.
2014. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Roppant komoly barátság lehetett!


Tudod ezt soha nem értettem, hogy mennyire fordítva gondolkoznak az emberek a barátságról!

Rengetegen használják ezt a szót úgy, hogy fingjuk nincs a jelentéséről.


A barátság pont attól az, hogy kiállta az idő próbáját, és az élet próbatételeit.


Tehát ha 2 ember (vagy akármennyi) között kialakul egy kapcsolat, ami arról szól, hogy beszélgetnek, meg van közös hobbi, és amúgy minden körülmény tökéletes, akkor légyszives ne használjuk már ezt a szót, hogy barátság.


Nem attól van béke és megértés, mert barátság van, hanem mert éppen nincs ok az összeveszésre.


Majd ha az élet hoz néhány szerelmi ügyet, csalódást, önfeláldozást, önzetlen segítséget, stb, stb, és ezeket mind-mind kibírja a kapcsolat, és megmarad az összhang, na azt lehet barátságnak nevezni.


Csak hogy tisztázzuk az szituációt, egyetlen barátot sem veszítettél.

Mivel egyetlen barátod sem volt.

Ez tökéletesen kiderül abból, hogy ennyiért veszni hagyták a kapcsolatot.


Mindössze annyi történt, hogy az élet hozott egy apró akadályt, egy pici próbatételt, amit könnyedén venni kellett volna.

De ennek a kapcsolatnak a komolysága, mélysége még erre sem volt elég. Fényévekre voltál tőle, hogy ezeket a barátaidnak hívhattad volna.

2014. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen dolog miatt véget ért a barátság, akkor az nem is volt igazi barátság. Ezt szerintem legbelül te is érzed. Fel a fejjel, keress új és valódi barátokat, akik azok maradnak jóban-rosszban.


A Facebook-ot pedig sz@rd le magasról. Lehet, hogy ez a trendi, de én nem mondanám fejlődésnek. Fiatalként mondom, hogy szomorú látni sokan mennyire függnek a kütyüktől. Mindig azon gondolkodok, hogy mi lesz ennek a vége, amikor azt látom, hogy több ember együtt ül egy pub-ban, de mindenki a telefonját nyomkodja vagy amikor együtt utaznak, de nem szólnak egymáshoz, mert a képernyőt bámulják.


Kedvenc idézet ebből: "I fear the day when technology overlaps our humanity. It will be then that the world will have permanent ensuing generations of idiots."

Albert Einstein


"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

2014. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az ember, akinek csak facebookon vannak barátai, az eddig is magányos volt.


És ez nem a fejlődés, ez a szánalmas kategória.

2014. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De nincs már olyan ember a környéken, akivel közös témánk lenne. Amúgy járok úszni, de nem tudom hogyan közeledjek az ottani emberekhez.
2014. okt. 12. 09:33
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát az uszodában ne közeledjél az emberkehez, de gondolom jársz iskolánba, van egyéb hobbid, stb. Iszonyatosan sajnálom ezt a generációt, hogy neten éli műanyag világát.
2014. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Uszodában is lehet ismerkedni - úgy, mint máshol.

Nem biztos, hogy egyből lesz ismerősöd, de összejöhet.

2014. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap olvastam egy ilyen idézetet, hogy: "Ha az egyik barátod örökre lelép miután kért tőled kölcsönbe 20 ezer forintot... akkor az a 20 ezer a lehető legjobban lett elköltve" Gondolom érted a célzást.
2014. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!