Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek igazi barátaim...

Miért nincsenek igazi barátaim? Másoknak hogyhogy vannak?

Figyelt kérdés

A "barátaim" nem igaziak. De még csak nem is sokan vannak! Van az a kategória, hogy kevés igaz barát, és az, hogy sok hamis. Namármost; én egyikbe se esem bele, mert nekem kevés hamis barátom van. Ennyi az összes...

Akik vannak, csak azért vannak, hogy a suliban ne unatkozzam. Nem mondok el nekik titkokat, és ők se nekem, mert nem vagyunk igaz barátok. Nem ismerjük egymást, csak összecsapódtunk, hogy kibírjuk ezt a 4 évet. Hát, kibírtuk, de fél év múlva vége, és nekem senkim nem lesz. Miért nem váltunk 3 év alatt igaz barátokká? Velem van a baj? Honnan lehet igaz barátot szerezni? Építsek magamnak, mint Frankeinstein? :D

Ilyenkor szünetekben (őszi szünet van) egyáltalán nem találkozunk, szinte egész héten nem csináltam semmit. (Na jó, szombaton elmentem bulizni az általános iskolai barátnőmmel, de csak mert kétségbeesetten kiírtam Facebookra, hogy valaki jöjjön már el valahova. Különben senkivel nem mentem volna sehova.)

Mindenkinek vannak barátai és saját kis élete, amibe én valahogy nem férek bele. Más nem magányos soha?


L/18



2014. okt. 30. 19:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha szabad kérdeznem miért jövő héten?
2014. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Mert aznap vasárnap este volt. Ma hétfő van, a "jövő hét", érted. ;)
2014. nov. 3. 19:12
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja bocsi azt hittem, hogy csak halogatni akarod. :)
2014. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez van velem..

csak én 15 éves vagyok nyolcadikos

15/l

2015. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Dorka Zabos válasza:
Nem csak te vagy ezzel így, igaz nekem van néhány igazi barátom de velük nagyon ritkán találkozom... Szóval ne keseredj el mert biztos találsz majd valakit! Légy erős és bírd ki! Próbálj például közösségekben vagy hasonlókban ismerkedni!!! ;)
2015. okt. 5. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Szia!


Látom, hogy már egy éves a kérdés. Azóta változott valami? Sikerült nyitni mások felé, találtál barátokat?


Szerintem igen is mesélni kell magadról. Én is csak most tanulom ezt, mert nem jön természetesen. De most a nyáron összebarátkoztam valakivel, és ő pont ezt csinálja. Csak úgy beszél a gondolatairól, mert nem lehet mindig mindenre rákérdezni. És éppen ezért jó vele lenni. Ezt mások is mondják. Mert nyitott, és érdekesek a gondolatai. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy menj oda boldog-boldogtalanhoz, és kezd el mesélni neki az életedet. De próbálj nyitni! És érdeklődj mások felé is! Ne várd, hogy majd hozzád oda mennek, hanem legyél Te az, aki oda megy, és érdeklődik a másik iránt.

2015. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna...
2016. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Lehet furcsány fog hangzani, de én interneten ismertem meg a LEGJOBB barátomat! Most szeptemberben lesz 3 éve, hogy ismerjük egymást és már számtalanszor voltam nála, és ő is nálam. :) Ez azért is érdekes, mert 200km-re vagyunk egymástól :D Ahhoz képest, hogy nem találkozunk minden nap, facebook-on, játékokban minden nap legalább 2 órát biztosan eltöltünk csak beszélgetéssel! Volt már olyanra is alkalom, hogy 22-től hajnali 4-ig beszélgettünk, hogy hogyan is lehetünk mi ilyen jó barátok, és mi lenne ha ennek vége lenne (Ne is mondjam nagyon rossz lenne). Bármit meg tudok osztani vele, és ő is velem! Nem titkolunk el semmit, és segítjük egymást amiben csak tudjuk. És mind ez interneten (játékban) jött létre :) Úgy tartják, hogy az a barátság ami legalább 7 éve tart egy életre szól (általában). Mi reménykedünk, hogy így is lesz! Próbálj neten ismerkedni! 16/f
2016. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Szia. Én is vhogy igy vagyok... Csak engem még le is néznek, mert szeretek olvasni
2017. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én is hányszor megkaptam főleg anyámtól a szemrehányást, hogy: "nincs egy barátod sem". Na, ő meg azt hitte hogy a 20-on valahány év után újra látott, gyerekkorából ismert barátnőjével ugyanott folytathatja, ahol anno abbahagyták. Pofára is esett szegény, sajnáltam is ezért, mert az a nő cserben is hagyta. Nekem ez nem hiányozna x év után, ha elsodorna egy barát mellől az élet. Azt hiszem a mindennapi akár felszínes, de kedves hangvételű kommunkiációkban kell megtalálnunk az örömöt, akkor is ha nem lesztek barátok, csak jóban vagytok és egy ideig egyfelé visz az utatok. Ez a jelen és úgy látszik a jövő is...
2017. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!