Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem érti meg a barátnő,...

Miért nem érti meg a barátnő, férje, hogy nem akar a csajszi több gyereket?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok,van egy 32 éves barátnőm.Aki 4 éve házas.A férjével van egy 2 éves gyerekük.

Már tini korom óta ismerjük egymást,és mindig nagyon jól megértettük egymást.

Nagyon érdekel minket a környezetvédelem,a fenntartható fejlődés.Mikor tinik voltunk megfogadtuk,hogy nem lesz 1 gyereknél több nekünk,mivel nagyon aggasztónak találjuk a túlnépesedés kérdését.

A barátnőm megismerte a férjét,aki ennek tudatában vette feleségül őt,hogy 1 gyereknél többet nem szeretne.

Most 38 éves a pasi(gondolom kapuzárási pánikja van),és kb egy fél éve azt hajtogatja a csajszinak,hogy ő akar még egy gyereket.És a barátnőm folyton nekem mondja el,nekem panaszkodik erről.

Hogyan tudnék neki segíteni?Vagy beszéljek én a férjével?


28/F


2015. dec. 4. 14:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
remelem kamu. Ennyire lökött senki sem lehet.
2015. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
ha tőled lenne a 2.gyerek, boldog lennél, ahogy látom, mit holmi ökológiai lábnyom, ilyenek... Jól érzem?
2015. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Szerintem nem fair a férje hozzáállása,mert tudta ezt mielőtt elvette,elmondta neki.Ebben állapodtak meg.


Nem út közben derült ki ez a dolog.


Nem értem a férjét.Ahelyett,hogy örülne,hogy ilyen csodálatos nő a felesége,ilyeneken problémázik.

2015. dec. 4. 15:48
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fontos a Föld meg a lehetőleg nem túl nagy ökológiai lábnyom, az állatokkal való bánásmód és ezerféle dolog, még a túlnépesedés kérdése is, ami az én gyermekvállalási terveimet is képes lenne módosítani, ha egyáltalán esélyem lenne sok gyerekre, de a nő logikáját akkor sem értem.

Nem lenne jobb két, jó esetben felelősségteljesebb gyermeket felnevelni, mint másokra bízni a szaporulatot? Lövésem nincs, mennyi értelmes ember a szóbanforgó nő, ezt csak általánosan mondom: ha meg tudja teremteni a körülményeket és szeretné, igenis szaporodjon az értelmes ember (sok gyereke bizonyára úgysem lesz), azzal is javítja kicsit az átlagot... Ha az értelmesek nem örökítik át a génjeiket és elveiket, s elszaporodnak azok, akiket nem érdekel az egész, mi lesz? :D

Ez nagyon sarkítás, illetve egyszerűsítés, tudom én, hisz az értelem és a túlnépésedésre való ilyen szintű érzékenység sem korrelálhat nagyon erősen (valamennyire azért biztos), de hogy a gyerek magáévá teszi-e az elveinket, pláne lutri. De azért nyilván fontos a nevelés, úgyhogy eme logikán elindulva gondolkodhatna egészen máshogy is.

Amúgyis írták már, hogy 2 gyerek se sok (ha pedig minél inkább tenni akarna a túlnépesedés ellen, nem lenne egy se, a nulla jobb, mint az egy), ha minden párnak csak 2 gyereke lenne, akkor elfogyna az emberiség egy idő után, mivel vannak meddők, gyermeket nem vállalók, vagy akik nem érik meg a kort, hogy gyermekük legyen (igaz, ikrek is bekavarnának, de az ritka). S ugye itt más a helyzet, a mi akcióink nem sokat jelentenek azokon a részeken, ahol túlnépesedés van (bár valahol még azt is megértem, hogy globálisan nézi valaki a témát, de hogy csak emiatt elfojtsa valaki szülői vágyait vagy "megkaphatod az én 1 gyermekem" szituk jöjjenek elő, az nekem már bizarr. pedig tényleg voltak hasonló gondolataim nekem is, csak szolidabban. Amúgy az anyai nagyanyámnak és nagyapámnak én vagyok az egyetlen leszármazottja, akinek még van esélye szaporodni még néhány évig, így 2 gyerek mindenképpen "jogos" :D A testvérek pedig lehetnek rosszak, de jók is. Nekem nem volt se testvérem, se unokatesóm, se apám, se kommunikatívabb, érzelmesebb anyám. Kissé magányos voltam.)


Nyilván ne szólj bele mások gyerekvállalásába, ez egyértelmű.

2015. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Én nem nyaggattam volna 2.gyerekkel kapcsolatban.


Mikor gimibe kerültem,akkor ő 12-es volt ugyanabban az iskolában,akkor ismertem meg,és azóta nagyon jó barátok vagyunk.Illetve volt egy kis barátság extrákkal.

De amikor 26 éves lett,akkor azt mondta,hogy én még túl fiatal vagyok hozzá,és neki egy érettebb férfire van szüksége.


Én akkor ezt elfogadtam,és azóta is elfogadom.


A férjével sincs sem volt semmi bajom.De ez "szemét" húzás volt tőle,szerintem.

2015. dec. 4. 15:53
 16/28 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező olyan betegesnek tűnsz!!

Mi a franc közöd van masok élethez????

2015. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Utolsó!Én ezt értem,de mi nem csak ökológiai megfontolásból gondolkodunk így.

Azt láttuk,hogy elég szemét ez a mai világ.Mindenki csak magára gondol.Eltapossa a másikat.

És minél több gyereke van valakinek,annál többet akar majd megadni nekik.

Mi pedig ezt nem tartottuk helyesnek.


Mi szeretettel gondolunk embertársainkra is,akik itt élnek a Földön,és nem akarjuk,hogy egyszer valami kényszerrel csökkentsék a népességet.


Tudom ez fura egyeseknek.A legtöbb embernek,de szerintünk nem véletlen,hogy mi így gondolkodunk.

Ha mindenki úgy gondolkodik,hogy "jaj én csak egy kis láncszem vagyok",akkor nem változik soha semmi.


Amikor megismerte a párját úgy tűnt,ő ezt eltudja fogadni,és eszerint élni.

2015. dec. 4. 16:00
 18/28 A kérdező kommentje:

Nekem nincs hozzá közöm.

Csak fél éve ezt hallgatom.

Elég gyakran elő kerül náluk ez a téma,nem én hozom fel,hanem Ő,amikor együtt vagyunk.

2015. dec. 4. 16:02
 19/28 anonim ***** válasza:
58%

"De ez "szemét" húzás volt tőle,szerintem."


Mert lokott vagy es nem erted hogy milyen az amikor az embernek gyereke van, akit szeret. Teljesen normalis dolog ha a ferj szeretne meg gyerekeket, az a nem normalis ahogy te meg a "baratnod" gondolkodtok.

2015. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem meg az nem normális, hogy a férje nem fogadja el a nő döntését.
2015. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!