Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem érti meg a barátnő,...

Miért nem érti meg a barátnő, férje, hogy nem akar a csajszi több gyereket?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok,van egy 32 éves barátnőm.Aki 4 éve házas.A férjével van egy 2 éves gyerekük.

Már tini korom óta ismerjük egymást,és mindig nagyon jól megértettük egymást.

Nagyon érdekel minket a környezetvédelem,a fenntartható fejlődés.Mikor tinik voltunk megfogadtuk,hogy nem lesz 1 gyereknél több nekünk,mivel nagyon aggasztónak találjuk a túlnépesedés kérdését.

A barátnőm megismerte a férjét,aki ennek tudatában vette feleségül őt,hogy 1 gyereknél többet nem szeretne.

Most 38 éves a pasi(gondolom kapuzárási pánikja van),és kb egy fél éve azt hajtogatja a csajszinak,hogy ő akar még egy gyereket.És a barátnőm folyton nekem mondja el,nekem panaszkodik erről.

Hogyan tudnék neki segíteni?Vagy beszéljek én a férjével?


28/F


2015. dec. 4. 14:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

38 éves pasinak nincs kapuzárási pánikja, az kb. még 10-12 év múlva lesz, ötven körül.


Én azt nem értem, hogy te milyen jogon szólsz bele más ember legmélyebb magánügyébe, és milyen jogon logikázol olyan felett, ami nem a te döntésed és nem a te érzelmed?

A barátság nem erről szól.


Miért nem vetted te feleségül ezt a leányt és élnétek boldogan gyerek nélkül?


Te ne szólj bele semmibe, a barátnőd pedig nőjön fel végre. Ne szórakozzon egyeszerre két pasival, és döntse el, hogy mit akar. Ha ő nem akar gyereket, akkor nem fog szülni.

2015. dec. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
61%

a kistestvért a már meglévő gyereknek szülöd nem magadnak

az 1 gyerek önzők és lusták mentsvára

2015. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha valóban szíveden viseled a környezetvédelmet, akkor azzal tehetsz a legtöbbet, ha vegánná válsz%váltok.

[link]


[link]

2015. dec. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
te halálosan szerelmes vagy a nőbe. Nem baj, csak hülye indokaid vannak.
2015. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Erről még eddig nem írtam, de szerintem se szép, ha arra erőlteti a férj a feleséget, amit az nem akar, nem is akart soha, elmondta és tartja magát hozzá. Mindegy, mi az indoka, ha nem, hát nem, ezt el kéne fogadnia.

De ez az ő dolguk.


"És minél több gyereke van valakinek,annál többet akar majd megadni nekik.

Mi pedig ezt nem tartottuk helyesnek."


Ezt nem értem. Nem a gyerekek számától függ, hogy az ember mennyit akar megadni, sőt, sokszor az egyszem gyerek kap minden ajnározást és kis elkényeztett lesz... De ez is elv, személyiség, miegymás kérdése, nem értem, miért ne lehetne 1 és több gyermeket normális nevelni, szeretni, de nem elkényeztetni...

2015. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Ez igény kérdése!

Nem azokra gondolok,akik olyan szülők,hogy nem érdekli őket hogy mit adnak meg a gyereküknek.


A legtöbb szülő viszont a lehető legtöbbet akar megadni a gyerekének.Ha ez több/sok gyerek,akkor ez még többe kerül.

Viszont ennek ára van.

A fogyasztói társadalomnak is ára van.


Viszont a gyereknek bizonyos dolgok szükségesek az egészséges test,szellemi és lelki fejlődéséhez,tehát nem mondhatod neki azt,hogy "nem kell ez neked",hiába van mindenkinek,mert akkor ő számkivetettnek fogja érezni magát.


Szóval egy gyereknek is azt kell megadni,amit többnek.

Elég szomorúnak tartom azt is,ha valaki több gyereket vállal,viszont egyénenként a többiek kárára.


Az egy gyerek ezért optimális.Megadható neki minden az egészséges fejlődéséhez,nem kell lemondani semmiről,viszont nem is másoktól vesszük azt el.


Hidd el egy sokgyerekes gazdag vállalkozó először a sok gyereke érdekeit fogja szem előtt tartani,és inkább a dolgozói kárára.Viszont ha csak egy gyereke van,akkor másokra is gondol,nem csak kihasználjuk egymást,hanem vissza is adunk abból,amit kaptunk.

2015. dec. 5. 09:32
 27/28 A kérdező kommentje:

Talán egyesek itt félreértelmezték a dolgot.


Én nem letámadni szeretném a férjet.Ha akarnám simán ellene is fordíthatnám,ha az lenne a célom,hogy tönkremenjen a kapcsolatuk.


Csak mivel fél éve ez megy,gondoltam jóbaráti cselekedetből leülnék vele erről beszélni,és elmondani neki,hogy mit érez a felesége ezzel kapcsolatban,amit rá p

2015. dec. 5. 09:58
 28/28 A kérdező kommentje:

Talán egyesek itt félreértelmezték a dolgot.


Én nem letámadni szeretném a férjet.Ha akarnám simán ellene is fordíthatnám,ha az lenne a célom,hogy tönkremenjen a kapcsolatuk.


Csak mivel fél éve ez megy,gondoltam jóbaráti cselekedetből leülnék vele erről beszélni,és elmondani neki,hogy mit érez a felesége ezzel kapcsolatban,amit rá próbál erőltetni.


Én szeretem őt,de ha már ő egyszer így döntött,én nem fogok befurakodni az életükbe.Viszont,ha a pasas így halad elfogja veszíteni őt,ugyanis nagyon régóta ismerem,és tudom,hogy az elvei nagyon fontosak neki.


Mint láthattátok,én még fel is ajánlottam neki,hogy vállaljon be még egy gyereket(Jó tudom egyeseknek ez vicces,hogy én "odaadom" neki az enyémet).De ő is nagyon sokat tett értem az életem során.

Ennek ellenére nem fogadta el ezt.Bevallom ennek a lelkem mélyén örülök is,mert így nem adta fel az elveit,és ez is volt az,amiért megszerettem,mert teljesen kiáll ezek mellett.

2015. dec. 5. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!