Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szerezzek barátokat?

Hogy szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés
Új iskolám van, és nagyon szeretném, hogy örömmel töltsem el itt az éveimet, mert jóban vagyok az emberekkel, szeretnek engem, én is szeretem őket. Nekem nincs bajom az osztálytársaimmal, nekük sincs velem, de nem is tudom... Vannak már kialakult barátságok, esetleg legjobb barátságok meg vannak olyanok is, akik csak állandóan együtt vannak csoportmunkában, párosmunkában vagy mindig egymás mellett ülnek. Nekem viszont nincs ilyen. Nyilván vannak az osztályban olyan lányok (lány vagyok én is), akikkel gyakrabban beszélek, gyakrabban megyek oda hozzájuk, és vannak akikkel nem. Viszont így párosmunkánál, ha páratlanul vagyunk, majdnem mindig azok közé tartozom, akiknek nincs párja, csoportmunkánál is néha már csak befurakodok egy-egy csoporthoz, ha lehet, mert már ők "megvannak". Ez viszont sokszor zavar, mert nem látom az okát ennek, hogy velem miért nem állnak párba olyan gyakran, miért nem hívnak a csoportba stb., mikor nincs velem semmi baj, átlagos, rendes lány vagyok. Jó tanuló vagyok, amikor közösen kell megoldani valami feladatot, kiveszem a részemet benne, normális vagyok, nyitott vagyok másokra, szeretném és mindig is szerettem volna őket megismerni, barátkozni velük, viszonylag mosolygós vagyok, kedves és segítőkész, barátságos típus. A külsőmmel sincs probléma. Előző sulimból max 2 barátnőm van, de velük is csak annyi, hogy nèha találkozunk, amikor ráérünk. Vagy inkább csak egy igazi barátnőm van. Amikor egy suliba jártunk, mindig együtt voltunk, hasonlóak voltunk, sokat röhögtünk, néha átmentem hozzá. Most viszont ősz óta nem tudtunk találkozni. Jó lenne a jelenlegi sulimból is barát. Szimpatikusak az osztálytársaim, van pár ember akivel szívesen barátkoznák. Hozzájuk odamegyek, becsatlakozom a beszélgetésbe, együtt megyünk órára de valahogy nem jött össze eddig. Tudom, még csak pár hónap telt el, de csak reménykedem hogy sikerül az évek során összebarátkoznom valakivel. Mit tegyek hogy könnyebben barátkozzak? Mit csináljak hogy szeressenek engem és barátkozzanak velem?
2016. febr. 9. 17:46
 1/6 A kérdező kommentje:
És nem vagyok nagyképű, dicsekedő meg ilyenek, ezeket kifejezetten utálom.
2016. febr. 9. 17:49
 2/6 A kérdező kommentje:
És mint mondtam, sok olyan jó tulajdonságom van, ami előnyös: jószívűség, kedvesség, vidámság, nyitottság, segítőkészség, megértőség stb. És ezt a szüleim és mások is így látják.
2016. febr. 9. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Te már semmit nem tehetsz, megtettél mindent. Okkal van ez így, nem tetszenek nekik ezen tulajdonságaid. Körülbelül olyan vagy nekik, hogy tökéletesen ki lehet használni. Ne haragudj, hogy nyers vagyok de sajnos tényleg ez van. Ők a haverok. Akik vannak, lehet velük lógni, meg ilyenek. Igaz barátot találni évek munkája.
2016. febr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy tudom, hogy milyen érzés barátok nélkül lenni, jelenleg nincs senkim, csak a neten. Az meg semmi. Úgyhogy tudom, hogy mit érzel! És nem nagyon tudok mit tanácsolni, nem lehet. Majd jön olyan, akinek ilyen barát kell, mint te vagy, én mondjuk az ilyen embereket keresem. Úgyhogy veled tényleg nincs hiba, maximum annyi, hogy a sok hülye között te normális vagy, aztán ezért kicsit kilóghatsz.
2016. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanez a helyzet velem is, csak én már több mint egy éve vagyok a sulimban
2016. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ők is normális, átlagos lányok, olyasmik mint én. Van aki kifejezetten kedves, van aki sokat mosolyog és mindenkit felvidít, van akinek jó a humora, van akivel jókat lehet nevetni stb. És nem használnak ki, mert nem ugráltatnak, nem másolnak minden leckét le rólam meg ilyenek, azt az előző sulimban csinálták páran még alsóban. Szeretek táncolni, többet akarok sportolni, gondoltam beiratkozok valahova, de csak szeptembertől mehetek oda amit kinéztem. Szerintetek ez segíthet? Másoknak onnan is vannak barátai, az edzésről.
2016. febr. 10. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!