Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan építsek le megbántás...

Hogyan építsek le megbántás nélkül egy ilyen"barátot"?

Figyelt kérdés
30 éves felnőtt családos nő vagyok. Egy közös ismerős által fél éve megismerkedtem egy 5 évvel fiatalabb sráccal, többször találkoztunk egy közös üzleti dolog kapcsán. Valamiért ez a srác azt hiszi, hogy országos barátok lettünk(nem tudom miből következtet erre, de tényleg) Elkezdett hívogatni telefonon. Először megijedtem, hogy akar tőlem valamit, aztán rá kellett jönnöm, hogy tényleg úgy véli, ennyire jó barátok lettünk. Nem lenne ezzel bajom, de a barátsága kezd nagyon terhes lenni a számomra, nagyon"sok" a srác. Állandóan hívogat és számomra tök érdektelen dolgokról beszél. sztorizgat számomra idegen huszonéves ismerőseiről, ki mikor mit csinált, hogy járt, képzeljem el, hogy így meg úgy, meg XY szakított szegény(soha ezeket az embereket nem láttam, nem is fogom) Máskor az élet nagy dolgairól filozofál órákig akár (van, hogy az egész beszélgetés alatt alig szólalok meg, de nem zavarja). Én GYED-en vagyok épp a kisebbik gyerekkel, semmi közös témánk igazából nincsen (ő független frissen végzett egyetemista) Bármikor felhív, van benne 1,5 óra vágatlan. Ha szólok, hogy bocsi, nem érek rá/ főzök/ altatom a gyereket, bármi, akkor megkér, hogy hívjam majd, ha végeztem, vagy megkérdezi mikor hívhat vissza és hív is óramű pontossággal. Azt hiszi, mivel GYED-en vagyok, semmi dolgom nincs, szívesen hallgatom órákig a monológját és gyakran elmondja, milyen jó, hogy ilyen jó barátra talált bennem. Én nagyon békés, konfliktuskerülő ember vagyok, nem szeretek senkit megbántani, de már nagyon kezdek tőle kiakadni. Hogyan tudnám tapintatosan leépíteni?
2016. febr. 25. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Válts számot!
2016. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első körben kérdezd meg,hogy honnan veszi azt,hogy jó barátok vagytok?


Nekem olyannak tűnik,így leírás alapján,hogy kell neki egy ember aki meghallgatja akivel tud beszélni,bár azért furcsa,hogy nem érzékeli,hogy te nem nagyon beszélsz vele,csak ő fúja a saját dolgait.


Mondjuk szerintem nem nagyon fogná fel,hogy te leakarod építeni így egy drasztikus módszer kell. Nem veszed fel a telefont nem hívod vissza,nem válaszolsz ha ír,max annyit,hogy bocsi,nem érek rá főzők,takarítok ennyivel intézd el. Idővel belefog unni és rájön,hogy már te nem hallgatod meg naponta a hülyeségeit.


Nem értelek,én ha vkivel nem akarom tartani a kapcsolatot,mert már terhes a társasága,meg unalmas azzal nem tartom,nem írok vissza,nem hívom vissza,nem veszem fel vagy ha felveszem meg mondom most nem alkalmas. Ebből általában értik.


Nekem is volt ilyen, mikor tanfolyamon voltam és gyakorlaton voltam 9-18:00,ig fél 7re estem haza fáradtan aztán hétvégén tanultam vagy még este is volt,hogy tételt írtam. Időm, nem volt. Ilyen kérdésekre,hogy szia mizu,mesélj áá bele se mentem. Írtam tanulok nem érek most rá neharagudj.


Csak is legjobb barátnőmmel tartottam a kapcsolatot,akkor is necces volt a dolog

2016. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Volt már rá példa, hogy 3 napig nem vettem fel (hívott vagy 20x ezalatt), nem hívtam vissza, hátha észreveszi magát. Ekkor a közös ismerősünk hívott fel, hogy ez a srác mennyire aggódik, jól vagyok e, mert a srác szerint valami nagy baj történhetett. Igazából egy csomószor nem veszem fel neki így sem, de nem nagyon zavarja. Már én érzem magam sokszor kellemetlenül, hogy órák óta, esetleg 1-2 napja nem hívom vissza. Nem is értem egyébként. Nekem, ha valaki alig veszi a telefont, nem keres magától, egyértelmű hogy nem kellene erőltetni a dolgot, nem kíváncsi rám, stb. Nem tudom, mi fordul meg egy ilyen ember fejében, aki ennyire nem szűr le abból semmit, hogy 5-6 hívásból 1x végre felveszik neki, nehezen hívják vissza, vagy nem is. Eléggé értetlenül állok a dolog előtt, de nagyon megbántani se akarom.
2016. febr. 25. 10:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy a párod nem nézi jó szemmel azt, hogy hívogat... És te nem akarod ez miatt tönkretenni a kapcsolatodat, szóval ne keressen többet! :)
2016. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez nem is rossz ötlet! :) Az a baj, hogy a"barátságunk"elején, mikor még nem volt így rám telepedve, kérdezte, hogy ugye nem okoz otthon gondot nekem azzal, ha néha felhív. Én hülye meg megnyugtattam, hogy jó kapcsolatban élek, a párom nem féltékenykedik csak úgy. Végül is mondhatom neki, hogy valamiért mostanában mégis zavarja és veszekedtünk miatta :-)
2016. febr. 25. 10:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit 4-es írt az tök jó nőies megoldás, csak hülye férfi nem veszi észre, hogy ez egyértelmű, de finom nőies lekoptatás, amivel még a férfiúi lelkét sem sértik.


Ha viszont ez sem használ, akkor jöhet a férfias nyílt kommunikáció, kb. így:


Bocs, de az a helyzet hogy csak a tapintatosodó hülyeségem miatt hallgattalak meg állandóan órákon keresztül. Azért Te is vehetted volna a lapot, hogy az jelent valamit, hogy én nem kereslek. Igazából tökre megértem, hogy jólesik neked eldumálni az életedet, olyannak aki meghallgat. Nem fura az sem, ha erre lelki barátnőt keresel pap vagy pszichológus helyett, de kérlek, a továbbiakban ne engem.


39F

2016. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Te csak azt mondtad,hogy ha néha hív az nem baj,de a leírtak szerint eléggé rád van szállva :D Szóval akár tényleg a férjed megjegyezhette,hogy kicsit sokat telefonálsz.Utolsó amit írt szerintem jó. Meg kell tudnia,hogy neked ez sok,vegye a lapot.
2016. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ez nem számít a zaklatás kategóriájába?
2016. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De meg is kérheted a párod, hogy vegye fel helyetted a telefont és "beszélgessen el" a sráccal...
2016. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
En is mindenkeppen a 4es megoldasat valasztanam. Hiszen attol mert regen nem zavarta a parod, most mar zavarhatja, foleg, hogy ennyire gyakori es hosszantartoak a hivasok :)
2016. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!