Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam el neki, hogy ne...

Hogy mondjam el neki, hogy ne sértsem vérig?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátom, aki mióta elveszítette a szüleit, 70 kg-t, nem írtam el, hetven kg-ot hízott. Brutálisan kövér lett, és valahogy nem akar ezzel az egésszel szembe nézni, pedig már egy sor egészségügyi problémája is van ez miatt, pl. alig tud feljönni a lépcsőn, nem kap levegőt, arra panaszkodik, hogy magas a vérnyomása, stb. Nem panaszkodik, hogy kövér, csak annyit mondott a múltkor is, hogy sajnálja, hogy az ő méretében nem lehet kapni kertész szoknyát. Többen is ott voltunk, ezért nem akartam neki semmit mondani, nehogy megalázónak érezze, de ha kettesben leszünk szeretném neki mondani, hogy aggódom érte, hogy fogyózhatna egy kicsit meg jobban odafigyelhetne magára.

2016. márc. 16. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább rendszeresen elhívnám valamilyen mozgásos programra, pl. erdei séta, állatkert/vadaspark látogatás.
2016. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miert akarod elmondani neki? Szerinted o nem vette eszre? El tudod kepzelni, hogy valaki hizik 70 kgt es nem veszi eszre?
2016. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyen beszélgetést ne tervezd előre!

A lényeg, hogy őszinte legyen és lényegre törő...

2016. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Válaszoló, a figyelmet szeretnem felhívni, hogy ha így folytatja abba bele halhat akár és hogy ne ezt a strucc politikát folytassa.
2016. márc. 16. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Es szerinted nem tudja? Felnott ember, talan nem teljesen a vilagtol elzarva nott fel, tisztaban van vele, hogy el van hizva es ez art az egeszsegenek.
2016. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom: az egyetlen, amit ezzel elérhetsz, hogy vérig sértődik, amiért te nem fogadod őt el úgy, ahogy van és elkezdi ritkítani veled a találkozásokat.
2016. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elfogadom én, akkor is el fogom fogadni, ha 200 kg lesz, de akkor ne panaszkodjon, hogy mennyi egészségügyi problémája van. Mert ezt nem írtam le a kérdésemben, de akkor most megírom, hogy napi szinten fél óra megy el azzal, hogy az egészségügyi gondjait sorolja, de szentül meg van róla győződve, hogy ennek semmi köze túlsúlyához.
2016. márc. 17. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!