Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kérjem vissza a pénzem?

Hogyan kérjem vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom még olyan februárban kért tőlem kölcsön 30000 Ft-ot. Többször is ráírtam már fb-on, hogy mikor láthatom újra és mikor adja meg a pénzem. Pár nappal ezelőtt sikerült elkapnom amikor a barátnőjével sétáltak a városban. Erőteljesen kérdőre vontam a legutolsó részletig, hogy mit jelent számára a bizalom, hogy neki a március az mióta jelent júliust, stb. Természetesen nem adta vissza a pénzem, sőt, közölte, hogy nem biztos, hogy szándékában áll megadni, majd közölte, hogy elmehetek a jóqrvanyámba meg minden. Mi ilyenkor a következő lépés? Most akkor itt maradok egy életre a pénzem nélkül? Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

2016. júl. 22. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%
Ezt nevezik "tanulópénznek". :)
2016. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

"Most akkor itt maradok egy életre a pénzem nélkül?" Igen. :DDD

De mit kell ezen hisztizni? Az élet ilyen. Átbasz*tnak benne. Majd legközelebb nem adsz, ezzel már így jártál. Nincs róla semmilyen hivatalos dokumentum. (Messenger-üzenet vagy sms nem az.)

2021. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Az emberek ilyenek. Soha senkinek NE adj kölcsön. És ne legyél senkinek se a kezese. Max annyit adj, amennyit nem sajnálsz, ha elbukod. Mert látod, ez a vége. Sok ember már a kölcsönfelvétel pillanatában tudja, hogy nem akarja megadni.


Esetleg még lepapírozhatsz egy -egy kölcsönügyletet, fogsz egy papírt, és ráírjátok, hogy mennyit adtál kölcsön, kinek, és mind a ketten, tanúkkal aláírjátok. Az a papír már érni fog valamit. A szóbeszéd nem...


Ha a mostani esetben vannak facebookos üzenetek, amiben elismeri, hogy tartozik neked, és az összeg is le van írva, akkor az már jó alap tud lenni egy fizetési meghagyásra. Igaz amúgy is kérhetsz fizetési meghagyást, de ha ellent mond, akkor nem tudod majd bizonyítani.

2021. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%
Jah még valami, nem véletlenül voltak kötelező olvasmányok az iskolában: Az aranyemberben pont ilyen helyzet van, a barát, akivel évtizedek óta jóban rosszban voltak, egyszer csak eltűnt, hogy kibújjon az adósság alól... :) Ezt elolvasva már látod, milyen az emberi természet. Vagy e adj köcslön, vagy biztosítsd be magad, igaz a legjobb szerződés sem tud 100%-ban megvédeni, ezért soha ne adj kölcsön...
2021. aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
31%
Örülök, hogy leírhattam a véleményem, EZ VÉLEMÉNY, és nem objektív válasz, igaz a legtöbb pénzügyi tanácsadó, osztja ezt, hogy lehetőleg senkinek ne adj kölcsön, max annyit, ami nem hiányzik. De a lepontozós suttyó nénikéteket, éljétek ki magatokat ebben, ha már a suttyó életetekben másra nem vagytok jó. Én is bejöttem, és lepontoztam mindenkit, üdv.
2021. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kérdés 5 éves, hogy került elő?
2021. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
58%
Úgy, hogy a hisztis kérdező kiemelte, gondolom azóta éhen halt enélkül a pénz nélkül. Igen, nem a kérdező a szemét és ő lett átverve, de akkor is. Ha átbasz*ák, akkor átbasz*ák.
2021. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!