Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minden rendben a piercingemmel?

Minden rendben a piercingemmel?

Figyelt kérdés
Kb.2 hónapja csináltam magamnak helix piercinget.És ez alatt azt értem,hogy én szúrtam saját magamnak.Lehet,hogy hülyeség,de féltem,hogy más csinálja,így minden szükséges körülményt megteremtve,elkészült.Kicsit sem fájt,orvosi fémet raktam bele.2 napig nem tudtam ráfeküdni,de aztán semmi.1 hónap után aranyra cseréltem.Aztán kb 1-2 hete elkezdett viszketni és amikor kivettem,láttam,hogy folyt belőle valami és a fülbevalóra száradt.Azóta láttam,hogy van egy kisebb seb a lyuk mellett,ami gennyezik és picit vérzik.Nagyon kicsit meg is van keményedve.Azóta minden nap kiszedem,fertőtlenítem és kenem.Mit nem teszek jól és mit kellene csinálnom?

2016. dec. 26. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagy meglepetes ha azt mondom, hogy butasag volt magadnak csinalni meg ugyis hogy minden korulmenyt eloteremtettel.

A leirtak alapjan nyilvan nincsen rendben a piercinggel minden. En mindenkeppen felkeresnek egy szakertot vagy egy orvost.

2016. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez vadhús lesz. Keress fel vele szakembert.
2016. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Találták jól szúrtad talán nem. A legnagyobb problema az hogy ilyen hamar kicserélted ugyan is egy helix nem gyógyul meg ennyi idő alatt e miatt elfertőzödött és keletkezett vadhús. De lehet hogy nem volt elég steril a tű vagy a piercing. Menj orvoshoz mindenféleképpen
2016. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*talán
2016. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A sterilizálással szerintem nem volt gond,abszolút minden fertötlenítve volt.Még várnék egy kicsit mielött orvoshoz menjek,lehet helyrejön ha jobban odafigyelek.Mivel ajánlatos ilyenkor kenni? Azt olvastam,hogy nem jó semmilyen alkohol tartalmú szert rátenni,pedig én azt használok.Ebből mi az igaz?
2016. dec. 26. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A vad hússal orvoshoz kell menni. Alkohollal nem szabad csak ha takarítani akarod miután meggyógyult. Valami sprayt használtam de màr nem emlékszem mit az fontos hogy valami folyékonnyal kezeld és ne krémmel mert az fokozza a gyulladást mivel az a ragadós trutyi miatt nem tud lélegezni meg a bacik is hozzárakadnak. Gondolom szüleid miatt nem akarsz orvoshoz menni mert nem akarod hogy megtudják megértem nekem az egyik barátnőm csinálta még annó 14 évesen a köldök pcmet de ne kockàztasd az egészségedet és menj orvoshoz.

19/n

2016. dec. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Aranyat, hacsak nem 24 karátos, akkor a gyógyulási időszakra felejtsd el.

Érdemes orvosi fémet, vagy ha picit is lenne fémallergiád, akkor titán/bioplast szára ékszert rakni bele. Alapvetően a gyógyulási idő 2-24 hónap is lehet, szóval jó időre hagyd is benne. Ápolása normális esetben napi 3-5 alkalommal octenisepttel történik, tiszta kézzel, fültisztító pálcika segítségével.

Neked viszont van egy kinövésed, ami vadhús azaz keloidos kinövés. Arra önmagában az octenisept nem jó. Patikában vegyél orvosi hidrogén-peroxid oldatot és azzal kezeld, míg teljesen le nem szárad. Ezen idő alatt csak H2O2 oldatot használj, ha már leszáradt, utána használj octenisepttet.


Remélem segítettem.

2016. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!