Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lelki szemetesláda vagyok?

Lelki szemetesláda vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb haverom, de már azt sem tudom hogy az. Igazából sosem volt az a full happy típus, de kezdek rájönni, hogy én csak panaszláda vagyok neki. Régebben többet, de ma már ritkán van kedvem összefutni vele, mert (szinte régen is) általában az a program, hogy beb*szik, és nyafog. Régebben én is benyomtam, fiatalabb voltam, de ma már nekem ez nem pálya, pláne a nyafogásért. Úgy érzem lehúz. Mindig az ő gondjai, az ő problémái, a heti több dolgon való nyafogás a téma. Nem is kérdezem, de már önsajnálattal kezdi a beszélgetést, minden baromságon. Olyan két hetente ha megkérdezi hogy vagyok, és ha netán nekem van bajom, ahával elintézi, max valami protokoll bíztatással. Menjek vele beb*szni, mert rossz kedve van. Vagy mert nehéz hete volt. Vagy mert kék az ég stb. Mindig ő van a középpontban. Amúgy tök jó élete van.


Most én hosszabb ideje padlón vagyok. Tényleg. Minden területem egy kalap sz*r, és lehet szakemberhez megyek vele. ha megkérdezik, max elmondom, viszont nem kenem másra a terhet, mert az én dolgom, és nem folyamatosan.

Mostanában látszik is, hogy bajom van, de semmi "ugye jól vagy?", semmi hasonló, senkitől. Viszont én mindig szavakkal ha csak azzal, de minden baromságot meghallgatok évek óta.


Megígértem magamnak, hogy 2017-ben változtatok. Nincsenek barátaim, és nem hiszek ebben a cseréljük le szlogenben, de már zavar a dolog. Hogyan lehetne ezt megoldani? 25f


2017. márc. 31. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha így érzed, akkor valószínűleg így is van. Elsősorban a saját egészséged legyen a fontos magadnak, azzal foglalkozz.
2017. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tanácsos kijelölni a határokat az ilyen emberekkel.Határozottnak lenni velük még akkor is ha egyébként nem vagy az.Távolságtartóan,beszélni velük,ha ezt észreveszik a stilusodon nem fognak próbálkozni.A lényeg,hogy ezekután ne nyiss nekik egy kis rést ahol beférkőzhetnek a probléma áradatukkal.Sok ilyen ember van, aki másokra önti a szemetét.Nekem is van ilyen a környzetemben,a szültésnapomon se képes köszönteni,meg ezt még ki is figurázza.Semmibe nem mutat tiszteletet.Az a lényeg,hogy kiüresitse a lelkét,mert épp ki van éhezve egy jó beszélgetésre-monologra, mert csak ő hajtja a magáét.Az ilyeneket mostanában zárolom,jobb nélkülük az élet.
2017. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt/van ilyen, az egyiket leépítettem (mert semmi nem hatott rá), a másikkal beszéltem rá valamennyire hatott, de látszik, hogy beleizzad, ha érdeklődnie kell rólam.

Ugyanez volt, teljesen magam alatt voltam/vagyok, látszott is, egyszerűen leszarták ezek az állandóan pofázó emberek.


Gondolom te is gyomorgörccsel, idegesen mész a találkozóra.

Utána meg gyakran gondolsz rá, és felhúz, ahogy viselkedik veled? Sajnos ilyenkor le kell cserélni, mérlegeld mennyi pozitív érzésed van a barátoddal kapcsolatban és mennyi rosszat, szorongást okoz.


"és ha netán nekem van bajom, ahával elintézi, max valami protokoll bíztatással" fu ez mennyire idegesítő volt!


Sajnos néha hanyagolni kell az ilyen "barátokat", mert csak nyűgnek éled meg és az ilyen emberek ritkán változnak.

2017. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem, csak rendesen bűntudatom van miatta hogy segíthetnék, de vissza meg ezt nem érzem.
2017. márc. 31. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak az ilyenek beleizzadnak ha nekik kell érdeklődni,figyleni rád,a tiszteletet megadni,mert nem szivből teszik hanem csak önérdekből.És változni se változnak max egy rövid időre, de utána megint elkövetik ugyanazokat a hibákat,mert a farkas cseréli a bundáját de a természete ugyanaz marad.Nem érdemelenke másik esélyt,távolodni tőlük, ha nagyon ragacsok akkor meglehet nekik mondani a véleményedet.mert amitől igazán félnak az az hogy olvasod őket és ha megmondod azzal szembesited is őket a bennük lévő mocsokkal.Az ilyenekből sose lesz teljes értékü barát.
2017. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne legyen büntudatod az ilyen nem érdemli,hogy megsajnálják
2017. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosan. Nekem is volt lelkiismeret furdalásom. Ehhez is értenek ám!

Még azt figyeld meg, ha sikerélményed van/lenne, akkor krvára nem örülnének.

2017. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

3.

görcs nem, de nincs kedvem menni. mondom, az nem baj ha mondja, hogy nehéz, nem megy, emberek vagyunk. de állandóan ezen ugrálni az sok. Olyan típus vagyok, hogy X ideig teljes bedobással ott vagyok, és nagy arcúan fog hangzani, de szeretem emelni a hangulatot. De egy bizonyos idő után elfáradok, elegem lesz a nyüzsiből, hazamennék. Ő folyton nyafog ilyenkor és marasztal, mert nem akar hazamenni. Van, hogy meghívnak egy házi buliba és nem akarok éjszakázni. megy a hiszti.


Nem baj ha nyafog, pláne a múlton. Csak mindez piával megy. nem vagyok állszent, régebben zsír volt persze. De már nem, évente egy kezemen megszámolom hányszor iszom. tök úgy jön le, hogy azért vagyok, hogy legyen indok piálni.

2017. márc. 31. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!