Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek egy olyan barátomm...

Mit kezdjek egy olyan barátommal, aki szinte sosem keres engem? Nekem kéne őt keresni?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé fontos nekem, nem akarom azért elveszíteni őt, mert nem keressük egymást, de kicsit meguntam hogy folyton én keresem. Már egy hónapja semmi, mióta nem írtam neki én. Amikor találkozunk akkor minden oké, de mégse keres. A legutóbbi üzenetemre például nem írt semmit, bár nem hiszem, hogy ez olyan nagy dolog lenne, szerintem simán elfelejtette. De most mi legyen, írjak neki én, vagy várjak fél évet?

Azért nehéz ez, mert értékes embernek tartom őt, nagyon hasonlítunk egymásra, kivéve abban persze, hogy ő nem kezdeményező és nem szeretném, ha vége lenne ennek.



2017. ápr. 16. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előbb értelmezd a barátság szó fogalmát. Bár a telefont nyomkodva soha nem tudod meg, hogy mi is az, de azért próbáld meg.
2017. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerinted tenyleg barat ?
2017. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csináld azt ami neked jó. Ha az, hogy keresed akkor azt. De azt kellene értened, hogy mit jelent nála, hogy nem ír. Kedvel azért? Én sem vagyok aki ír sokat. De van akit ettől nagyon kedvelek.
2017. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy ilyen baráttal sok a macera, mert nem tudhatod, hogy mi okból nem keres. Több variáció is adott, lehet nem kíváncsi rád, lehet un, lehet csak fél ráírni másokra...Őszintén bármi lehet, én is ebben a cipőben járok. Kitartóan kerestem egy ideig, ezt jól is fogadta, mondta is, hogy majd Ő is többet keres, csak sajnos ez nem igazán lett így..:D

Szerintem keresd kitartóan, a kedved se csüggedjen azért, mert nem keres. A reakcióit figyeld meg, azokból sok mindent lehet leszűrni.

2017. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. Köszi a kedves hozzászólást, nem telóról írok és nem vagyok már tinédzser.


Ebből a leírásból tényleg nem úgy tűnik, mintha barátom lenne, szoktam is erre gondolni, hogy vajon barátok vagyunk-e. Nyilván könnyű rávágni, hogy nem, de amikor találkozunk, akkor minden oké, meg bármit elmondhatok neki. Megérne egy próbát ezt az egészet megbeszélni vele? Nem jönne ki hülyén megkérdezni hogy én mennyire vagyok neki fontos, meg elmondani hogy nekem ez így sz@r, ahogy most van? Végül is sosem mondtam neki, és lehet nem is tudja, hogy én azért barátként gondolok rá, nem csak úgy, mint egy átlag ismerősre. Vagy ami nem megy, azt kár erőltetni és várjam meg amíg ő keres?

Sajnos ezekbe a sz@rságokba mindig beleélem magam, és utólag kiderül, hogy felesleges volt, le kellett volna ezeket az embereket, mert csak ketten vannak az életemben, akiknél nincsenek ilyen görcsök és nem számít ha hetekig nem keressük egymást.

2017. ápr. 16. 10:48
 6/11 A kérdező kommentje:
3as, 4es, köszi a hozzászólásokat, lehet megpróbálom megbeszélni vele, hogy miért nem keres. Egyszer valami más kapcsán amúgy említette, hogy ő nem nagyon szeret ráakaszkodni az emberekre, de addig nem is tudhatja, hogy ez engem zavar amíg el nem mondom neki.
2017. ápr. 16. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is van hasonló "barátom". Éveken keresztül mindig én kerestem. Aztán meguntam, gondoltam megbeszélem vele, de nem ért semmit. Fél évig nem beszéltünk. Aztán egyszer csak írt(pont olyan helyzet volt, hogy elég nagy tahóság lett volna tőle, ezek után nem keresni, vagy legalább annyit írni "gratulálok".) Elmondtam neki, hogy elegem van abból, hogy ő nem keres, csak rajtam múlt ez a barátság. Elkezdett keresni ő is, de érezhető volt, hogy csak amiatt, amit mondtam neki. Csak írt, hogy szia, és hogy vagyok.. ennyi. Ugyan úgy rajtam múlt, hogy beszélünk e valamiről. Amióta nem mondom, hogy jöjjön át, vagy találkozzunk, egyáltalán nem találkozunk.. Ennyit az ilyen "barátokról"...
2017. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azt ne mondd, hogy neked ez így szar és hogy csinálja másképp. Meg ne is sértődj meg. Ha nincs kedved ne írj. De nem kell azért végleg leépíteni. Esetleg amikor élőben találkotok és közel vagytok épp akkor említsd meg neki, hogy néha írj.
2017. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7es: Igen, sajnos előbb-utóbb kiderül, hogy az ilyesmibe kár energiát fektetni. Csak én őt ennél azért többre tartom, hogy ezt ne fogja fel, de nyilván ez akkor derül ki, ha beszélek vele erről.
2017. ápr. 16. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:

#7 egy csomó ember nem ilyen gyakorlott társaslény. Egy introvertált valaki, akinek ilyen belső az alap lénye nem ilyen kifelé forduló. Eszébe se jut, hogy aktívan lehet ezeket a kapcsolatokat csinálni. Meg van aki nem tanulta meg ezt, mert a szülei s em ilyenek voltak. Nem hívtak vendégeket.

Vannak emberek akik szívesen mennek, ha hívják őket, de hívni és mozgatni kell őket.

2017. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!