Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm "dobott"...

A legjobb barátnőm "dobott" egy másik ember miatt. Hogy tehetném magam túl rajta?

Figyelt kérdés

Én is, és a barátnőm is 16 évesek vagyunk. Már 12 éves korunk óta ismerjük egymást, nem volt azóta olyan nap, hogy ne beszéltünk volna. De komolyan. Mindent tudtunk egymásról, szinte már a testvéremnek éreztem őt. 1 héttel ezelőtt pedig elkezdődtek a gondok... Ha találkoztunk, alig beszélt hozzám, csak én dumáltam szinte... Fb-n egész nap elérhető (a telefonja is mindig a kezében van), de már 1 hete nem hajlandó nekem visszaírni, arra hivatkozva, hogy "fáradt". Aztán észrevettem, hogy fb-n elkezdett kiraknk egy másik lánnyal dolgokat... Írogatnak egymás üzenőfalára, képeket raknak ki, hogy itt-ott voltak. Persze, ha én hívtam őt valahova, mindig az volt a kifogása, hogy nem ér rá. Mindenhova azzal a lánnyal megy, próbáltam bekapcsolódni hozzájuk, de kitúrtak és szándékosan csak olyan témákról beszéltek, amit csak ők értenek...

Lecserélt a legjobb barátnőm, egyszerűen. Még nem beszéltem komolyan vele, de tervezem, majd...


De most nem tudom mit kezdjek, nagyon fáj, a tudat, hogy ennyi év után, ilyen könnyen lecseréltek. Nagyon kötődtem hozzá, lehet az volt a hiba?


Valaki megosztaná a hasonló tapasztalatait, vagy tudna tanácsot adni, hogy mit csináljak? Leírhatatlanul elszomorít ez az egész. :(


16/L


2017. jún. 24. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel nem tudsz mit tenni. Megunt és kész. Talált helyetted "jobbat", akivel el tudja tölteni a szabadidejét. Ez mindig is így ment. Talán lehet, hogy túl sokat lógtatok egymás nyakán, ki tudja :) Az igazi barátság az, ami még ezek után sem romlik meg.
2017. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem lógtunk mindig egymás nyakán. Mondhatni, tökéletes kapcsolatunk volt. És most az egészet tönkretette...
2017. jún. 24. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Sajnálom..tudom milyen szar érzés ez. Velem nem egyszer csinálta már ezt a legjobb barátnőm..és úgy tűnik most megint ez lesz.😅

17l

2017. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És még mindig a legjobb barátnődnek tekinted? Ezek után olyan nehéz még azt is felvállalni, hogy ismerem őt.
2017. jún. 24. 22:58
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Velem is ez volt néhány hónappal ezelőtt, én is teljesen kivoltam bukva, de az idő segíteni fog, ha ezek után képes lecserélni, akkor sosem érdemelt meg. 18L
2017. jún. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon tapadtál rá, és lehet nem szerette a leheleted (most ellenőrizd milyen)
2017. jún. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Hasonló helyzetben voltam én is, csak nem a legjobb barátnőm hagyott ott önszántából, hanem egy csaj kinézte őt magának, és ellenem fordította. Én felvettem a talpnyaló csicska szerepet, hogy bevegyenek maguk közé, de nem jött be, depressziós lettem (más is volt a dologban, de ez is nagyon betett), ők pedig ellenem fordították az osztályt, hogy velem ne is foglalkozzon senki, mert csak egy idióta vagyok, aki a feltűnési viszketegség miatt bántja magát. Ha az feltűnési viszketegségnek számít, hogy próbáltam magamra hívni a volt legjobb barátnőm figyelmét, akkor tényleg így volt.


A vicc az egészben, hogy azzal a csajjal régen nagyon jóban voltam, aki ellenem fordította a legjobb barátnőmet, és több mindenben hasonlítunk, mint ők ketten.

2017. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem voltál igaz barát az értékrendjében, csak nem talált eddig jobbat. Lehet az is, hogy megúnt, - izgalmasabb embert talált barátnak, mint te voltál.

A barátság eléggé furcsán működik egy-két embernél.

Vannak, akik széles baráti kört tartanak fenn, de ezek a barátságok - nagy általánosságban - meglehetősen lazának tekinthetőek. Van, aki szűk baráti körrel tart kapcsolatot, - szerintem ez a normális. Ezek a barátságok eléggé szilárdak szoktak lenni, - rendszeresen szerveznek közös programokat és mindenkinek meg van a szerepe, amitől kiegyensúlyozott a társaság.

A te barátságod - a leírtak alapján - olyannak tűnik, mintha csak egymásnak éltetek volna, kisajátítottátok volna egymást. Ezeknek a barátságoknak az a veszélye, hogy amikor meginognak, megromlanak, akkor az ember magára marad és túl sok az olyan bizalmas titok is, amellyel adott esetben "bosszút lehet állni" adott esetben.


Az ilyen emberre nem számíthatsz bajban, javaslom, csendben engedd el és próbálj meg barátkozni egy másik emberrel, aki többre becsül! Előfordulhat, - ahogy elő is szokott sok esetben, - hogy a magát most jól érző barátnőd rábred idővel, helytelenül cselekedett, - vagy ráún az éppen aktuális barátnőjére is - és megpróbál majd visszaszivárogni az életedbe, de akkor jusson eszedbe a jelenlegi szituáció, amikor is egy pillanat alatt átnézett rajtad, amint úgy kívánta a személyes érdeke.

Tehát - amennyiben sikerül elengedned, - javaslom, maradj következetes, mert ebből már nem lesz igaz barátság akkor sem, ha 10-szer ismételtek!


Még egy jótanács!

Az új baráti kör kiépítését nem kell erőltetni, nem baj az, ha csak 2-5 barátod lesz, de azokra számítani lehessen adott esetben, amikor vizsgázik a baráti kötelék.

Az élet megtanított már arra, hogy egyetlen barát milyen kockázatokkal jár, - próbáld meg úgy kialakítani a baráti körödet, hogy ne egyetlen ember úriszeszélyeitől függjél!

2017. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Akik semmibe vesznek,azok meg se érdemlik a társaságodat!

Ne aggódj biztos hogy találsz valaki olyat aki megbecsül.

Ne fuss utána, sokkal többet vesztett azzal,hoy otthagyott,majd egyszer csak rájön..

2017. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!