Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg nekem kellene ezek...

Tényleg nekem kellene ezek után megalázkodnom és bocsánatot kérni? Nekem kellene vissza könyörögnöm magam?

Figyelt kérdés

Idén lett egy nagyon jó barátom, egy lány. Nah jöttek a szokásos problémák a fiú-lány barátsággal. Mindenki azt hitte, hogy együtt vagyunk, pedig a lánynak van párja. Ahhoz 1 hónapja kiutazott külföldre. Addig nagyon jóban vtunk meg lett közben még 1 barátunk aki szintén lány.


Mi 3-man majdnem elválaszthatatlanok vtunk, sok jó programunk volt.

Ahogy ki ment a csaj a pasijához, össze vesztünk egy semmi miatt. Konkrétan megért arra, hogy itthon intézzek el vmit Neki, ehhez mondtam a teendőit, kicsit sietetve ugyan, de nekem meg sürgős volt, mert nekem is kellett azt az ügyet intézni és gyorsan.

A pasi vmiért ,,berágott" és elkezdett az Ő Facebookjáról ugatni, hogy ne idegesítsem az Ő bnőjét, foglalkozzak a saját dolgaimmal. Erre én is berágtam, mert nem szeretem, ha kívülállók beleugatnak a dolgainkba, főleg úgy, hogy a csajon semmi sem látszott, egyik pillanatról a másikra történt az össze veszés. Mivel osztálytársak is vagyunk, ezért egyből kiraktam minden osztály ,,platformról" (csoport, drive, stb.) és a profilomról is letiltottam, mert az osztály többi tagja meg az én általam megosztott dolgokhoz semmi köze a pasijának. Egyébként itthon korábban a fickó kierőszakolta a csaj Fb fiókjának a jelszavát, de belépni nem tudott. Meg már akkor megmondta a ,,frankót", hogy kivel barátkozhat, mit tehet fel a Facebookra, itthonra már ne tervezzen semmit, szüljön Neki gyereket, stb. stb. Tehát ez a tipikus gyökér aki attól érzi magát férfinak, hogy birtokolja a csaját...


Vissza térve a sztorihoz, miután tiltottam a csajt mindenhonnan jöttek az sms-ek, meg fenyegetett, én is Őket majd végül olyan durván kiszálltam magamból, hogy Mindenkit elég durván megfenyegettem. Ezt annak hatására, hogy a csávó azt írta, ugorjak écces kukira, meg dögöljön éhen a ,,retkes" családom. Ezt úgy nem bírtam szó nélkül hagyni, ezért keltem ki istenesen magamból...

Végül befejeztük a vitát és megzsarolta a csaját, hogy ha békülni mer velem akkor elhagyja.


A másik lány, erőlteti a békülést, már ezzel kapcsolatban írt is a csajnak, konkrétan azt, hogy mi 3-man üljünk össze és beszéljük meg a dolgokat. De én nem akarom, mert Ő úgy látja, hogy totálisan én vagyok a ludas, a pasi amit tet teljesen rendben van, a szerelem nevében bármit megtehet. A csaj kinevette ezzel az ötlettel. De egyébként korábban tett olyan utalásokat a csaj itthon, hogy még rengeteg kaland vár rám, keressek más barátokat is meg mikor a barátairól nyilatkozott, előttem mindig úgy beszélt, hogy a barátai, mintha én nem tartoznék közéjük. Az elméletem az az, hogy eleve nem is tartott a barátjának csak kihasználta az időt míg itthon volt, hogy megtegyek Neki ezt-azt (háziját pl. én írtam meg, furikáztam kocsival ide-oda, túrázni vittem, stb.)


Tehát durván lepantintott és még csak nem Ő, hanem a pasija, a pasinak kellene meghunyászkodnom meg tűrni, hogy tönkre vág egy másik életet. Mind e mellé a halálba kívánták a családomat meg megfenyegettek.


Ezek után tényleg én vagyok a ludas egyedül? Muszáj megkérdeznem mert a másik ezt állítja és annyira megtudja győzni az embereket, hogy még én is elhiszem, de szerencse itt a düh ami ,,észhez térít".


Az elolvasást meg a válaszadást előre is köszönöm! (bocs, hogy hosszú lett :( )


Én. 22/F a barátaim 22/L és az érintett csaj 26/L

A kandúr 26/F



2017. júl. 15. 20:05
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Alain Delon, ott a pont :D


De ha már tudni akarja, akkor nekem a TB-m kellett intézni, mert ha húzom az időt akkor vissza menőleg minél többet kell fizetnem, de Neki is mondtam, hogy intéznem kell és akkor megkért, ha már arra járok akkor intézzem el Neki is. Ehhez meghatalmazás kelett, meg is írtam, el is küldtem Neki, Neki csak annyit kelett vna tennie, hogy alá írja majd vissza küldi postán. Gondolom sokkalták a posta költséget, ezért azt találta ki a csajszi, hogy lefényképezi (még csak nem is szkenneli, hanem telefonnal lefényképezi :D ) és nyomtassam ki... csak nem vtam benne biztos, hogy így elfogadják nah és itt kezdődött a vita, a pasi ezért kezdett el magyarázni. Én 2 éve intéztem Apám ügyeit miután mozgáskorlátozott volt, nem egyszer jártam hivatalba és nem egy ügyet intéztem Neki is, szval csak tudom, hogy hogy megy ez + ezt is tanulom (Ő is) részben a suliban. E miatt nem szeretem, ha egy hozzá nem értő aki még életében egy számlát nem fizetett be, elkezd nekem magyarázni...


És mikor rádöbbentem, hogy a pasija nézegeti a Facebookját akkor automatikusan tiltottam meg kidobáltam mindenhonnan, mert semmi köze a csávójának ahhoz, hogy miket osztok meg én vagy az osztálytársak, ezzel nem csak magam hanem kb. 15-20 emberszemélyiségi jogait is védtem. Ha most sok köze lenne hozzá akkor sztem Ő is az ismerősöm vna meg benne lenne a csoportokban...


De lehet Őket védeni, meg engem szekírozni, ez jó tanuló pénz volt arra, hogy hogyan kell, kikkel érdemes barátkozni meg sokat megtanultam most a nőkről is.

2017. júl. 29. 16:39
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Alain Delon :D Kérdező, miért van rá szükséged, hogy másik felhasználódról is a saját igazadat hajtsd és veszekedj azokkal, akik rámutatnak, hogy egyértelműen hibás vagy abban, hogy a helyzet így változott.


Te azt írod, hogy nem hív barátjának. A saját verziód szerint is hibás vagy abban, hogy ez az eset így elburjánzott. A saját verziód szerint is azt mondod, hogy a düh térít észhez.

Düh mi miatt ?

Hogy valaki más "dugja" a csajt akit akarsz, és hiába dolgozol ellenük még mindig együtt vannak ? (mert akarod, már a 16-os is leírta az igazat, nincs barátság nő és férfi között, az egyik mindig akarni fogja a másikat, a másik pedig vagy elhajtja, vagy nem)

Ezért akarod rossznak bemutatni a túlzott sztereotíp bemutatásokkal ?

Hogy nézhet ki ugyanez a sztori a lány szemszögéből ? Volt egy srác akit szánalomból barátjának fogadott, és az megpróbálja tönkretenni, mert van pofája stabil kapcsolatban élni egy másik férfival ?

A 7. válaszoló pontosan leírta a helyzetet. Te vagy az udvari bolond, aki próbál egy pár közé állni hogy használhasd a csajt.

És a 19-es is pontosan leírta, vagy kérj bocsánatot és illeszkedj be, vagy takarodj az életükből.

Persze most jön, hogy írsz valami lekicsinylőt a nevesített másik felhasználódról, majd 9-10 perc írás után jön a +kérdező válasza" :P


A válasz a kérdésedre röviden :

Igen, neked kellene megalázkodnod, de nem fogsz mert ahhoz felnőtt gondolkodás és gerinc kell hogy beismerd ha hibáztál, te pedig messze vagy ezektől.

Ahogy leírták előttem, másik megoldás hogy békénhagyod őket, de ezt sem fogod mert meg akarod dugni a csajt és ahhoz szét kell választanod először.

2017. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

17:14!


Nálad tényleg nagy a lila köd... Szted az jó ember, az jó barát aki szánalomból ,,befogad" vkit akit ki lehet használni addig amíg ki nem jut a párjához? Mert ha Te így gondolod akkor Te pont ebbe a klikkbe tartozol, Te Neked lehet áll még üresen egy hely és majd ,,csatlakozhatsz" a kirándulásaikhoz, főzöcskézéseikhez amit 100%-ban Te fizetsz + intézheted az összes ügyeiket, mert hát azért ,,FELNŐTT" embernek már ne a szülei intézzék... aztán majd mikor már megunnak vagy jön a következő, ,,jobb balek" akkor egy mondva csinált ürüggyel lekoptatnak meg a halálba kívánják a családodat meg leírják 100x, hogy egy taknyos kisgyereknek tartanak.

Aztán majd Te is jössz ide kérdést kiírni (most jó, elismertem, hogy szánalom ember vagyok).


Csak gratulálni tudok ehhez a felfogáshoz!


Amúgy meg Alain Delon nem az én profilom + egyéb más emberek is nekem adtak igazat akiknek ,,nincs nevük". De azért az érdekes, hogy a 47%- os felhasználónak meg 65%-nak szinte azonos a véleménye...

2017. júl. 29. 17:51
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szánalom ember vagy, Te is tudod és beismered :)

Ugyanabban a stílusban írod ugyanazt az alain delon és a kérdést feltevő felhasználódon, ugyanazokat a szóképeket használod ugyanúgy kb középszinten írtok magyar nyelven. Plusz amint van egy kritika, jössz alain delonnal, "jól lealázod", majd jössz a kérdező felhasználóddal, és megerősíted "igen, nekem teljesen igazam van, ő, a teljesen különálló egyén is megmondta!"

Igen, voltak akik nem nézték át mit írtál, csak megették a "mindenki aki nekem nem tetszik gonosz sztereotípiás köcsög" zagyvaságot.

Rájuk nem is dörrentettél alain delonnal, csak az összes többire :P


"érdekes, hogy egy 47%-os felhasználónak ugyanaz a véleménye, mint egy 65%-osnak" Egyetértek, a te értelmi szinteden az, hogy vannak számok valóban érdekesek. Tudod mi érdekes még ? Van 3 ember is, akik mind 70%-osak, VÁÓ!!! :D

Sőt, 65%-os az átlagértékelésem, mint "alain delonnak", úgyhogy nyilván ugyanannak kellene lennie az álláspontunknak! Ez így működik. Ja, várj, nem :D

Megkaptad a válaszokat, de ezután is leállsz veszekedni mindenkivel akinek véleménye van, ez a te értelmi szinted.

2017. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Mondtam, állj be közéjük, Te vagy való ebbe a közegbe (ha kell elküldöm a Facebookjukat)!


Igen, szánalmas vagyok, hogy hagytam, kihasználjon ez a 2 ribi. De többet nem fog előfordulni, tanultam a leckéből...


Nem mellesleg nem rég volt aki privátban is megerősített vagyis inkább annyit mondott, hogy Ő biztos nem hagyná, hogy kihasználják...


Affelől meg mindenki nyugodt lehet, hogy nem keresem ezek után többet őket, nem pazarlom rájuk a pénzemet! Ők ebből élnek, hogy kihasználják azokat a gyenge embereket akiknek nem adta meg a sors, a család vagy a párkapcsolatok csodáját és Te meg Nekik adsz igazat!


Bújj a sarokba azt sírd el magad!

2017. júl. 29. 18:21
 26/37 Alain Delon ***** válasza:
0%
18:09: Neked tényleg elmentek otthonról. Bár nem lehet tudni, hogy mi(k) volt(ak) a korábbi hozzászóláso(ai)d, mert annyi becsület nincs benned, hogy vállalnál egy nevet, hogy meg lehessen ismerni, így csak tippelni lehet, hogy melyek lehettek azok, de igazán nem is számít. Kreálsz itt magad szórakoztatására GYK-s krimit, hogy ki, milyen egyéb nevek alatt írogat, de a lényeghez igazán nem teszel hozzá semmit.
2017. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, minél többet írsz annál biztosabb, hogy alain delon = kérdező... Ha már nem beszélsz magyarul, legalább írj rövid hozzászólásokat, hogy nehezebb legyen beazonosítani téged...

(Aki nem vállalja fel a nevét érv : Mert a te legális neved nyilván Álájndélón. )

Megjegyezném, te vagy az egyetlen aki nem tesz hozzá semmit, ahogy nézem rajtad kívül a többi válaszoló mind megadta a saját verzióját arról, mit kellene tenned, te pedig csak írogatsz a két felhasználódról és veszekszel-kötekszel mindenkivel aki nem úgy látja a helyzetet, ahogy te.

Gratulálok az értelmi szintedhez, mondanám hogy semmi nem lesz belőled ha felnősz, de 22 évesen már felnőttnek számítasz.

2017. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Alain Delon! Ne foglalkozz Vele, Ő is ugyanolyan kretèn mint a kèrdèsben szereplő 2 hölgy meg a csávó! A többiek meg mind leírták, hogy sunyi kis pitsák, Neki meg fáj, hogy nem a ,,haverjainak" van igaza akik halálba kívánják más családját...


De egyèbkènt kezdem úgy èrezni, hogy a kèrdèsben szereplő csóka írogat itt, nem tud már hergelni vagy ,,ráparancsolt az asszony" ès most itt èli ki magát... unalmas hely lehet az az Anglia xD

2017. júl. 29. 21:23
 29/37 A kérdező kommentje:

Jaah, amúgy a szóképeket említve, a Te szóképed meg megyezik a 47%-séval. Micsoda véletlenek... és megvádolsz másik 2 felhasználót, hogy egy és ua. TE is szánalom ember vagy!


Jah és ui.: Dani húzzál már el innen, látod, senki sem ad igazat a sleppes bandádnak!

2017. júl. 29. 22:07
 30/37 Alain Delon ***** válasza:
0%
21:23: Tényleg! Egyre csak belehergeli magát a téveszméjébe. Valóban unalmas lehet az élete.
2017. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!