Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik legjobb barátnőm...

Az egyik legjobb barátnőm furán viselkedik, mintha kerülne engem (? )

Figyelt kérdés

Nevezzük az egyik legjobb barátnőmet Katinak, vele egy szakra szerettünk volna menni egyetemen, most ballagtunk el gimiből, ahol egy hármas baráti csoportot alkottunk a két legjobb barátnőmmel, Katival és Pannival. Fontos elmondani, hogy ők már előttem is legjobb barátnők voltak, mi kb. 2 éve vagyunk jóban. Emellett Katinak és Panninak van egy hármas baráti társasága egy másik lánnyal, ő legyen most Juli, aki pár éve elköltözött, de még mindig tartják vele napi szinten a kapcsolatot, és sokat jár haza.

A háttérinfókról kb ennyit, a sztori ballagás után kezdődött, amikor is realizálódott bennünk, hogy Katit velem ellentétben nem fogják államira felvenni a kiszemelt szakunkra. Már előtte közölte, hogy eléggé betáblázta a nyarát, sok programot szervezett, de egyiket se velem. Az elmúlt időben két elfoglaltság (buli/nyaralás/stb) között általában 0-3 napja volt szabadon hagyva, és akárhányszor mondtam neki, hogy jó lenne találkozni, csináljunk valamit, ő sosem keresett ha éppen szabad volt, szóval eltelt a nyár úgy, hogy összesen kétszer láttam őt ballagás óta, és azokat se nevezném minőségi időtöltéseknek. Ezalatt ő volt Pannival és Julival hármasban nyaralni, illetve én voltam Pannival külföldön. A két találkozásunk is úgy történt, hogy tudtam, hogy végig kint lesz Szigeten, és terveztem is menni, de előtte beszéltem pont Pannival, hogy éppen egyikünknek sincs kedve,én max egy napra mennék, ő pedig ki akarja hagyni az egészet idén, de mondta, hogy Katinak ezt ne említsem. Másnap délutánra meggyőztem magam, hogy menjek, tudtam, hogy aznap Juli is ott lesz, meglepetésemre pedig kint volt Panni is, akiről Kati és Juli tudták előző este/aznap reggel óta, hogy menni fog, ezzel szemben nekem ezt nem mondták, nem hívtak, hogy ha már Panni is megy, akkor igazán mehetnék én is. A második találkozásunk nyáron pedig egy mozizás volt, ahol még másik két barátnőnk is volt velünk. A héten Kati már a második programunkat mondja le, a tegnapit azért, mert váratlanul elutaztak a szülei, így nem aludhatott nálunk(?). Beszéltünk még tegnap egy mai buliról, amire azt mondta, hogy Julival és egy másik általános iskolás osztálytársával megy, így az a squadjuk, én pedig nem akartam zavarni. Ma estére kiderült, hogy Panni is megy, de mire ezt megtudtam, és rájöttem, hogy akkor nem általános sulis squadjuk lesz, már túl késő lett volna elindulni, és nem is hívtak.

Külön konfliktusforrásunk lesz szerintem, hogy szeptembertől más egyetemen leszünk, ugyanazon a szakon, ő önköltségesen, én államin (de nem szeretem említeni ezt neki, igyekszem kerülni a témát és nem hánytorgatni, mert személyes kudarcként éli meg, és butának tartja magát azért, mert nem lett elég pontja)

Hiányzik a legjobb barátnőm, ma már sírtam miatta.

Mi folyik itt?


2017. aug. 27. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon úgy néz ki szerintem, hogy "megsértődött rád", amiért téged felvettek a kiszemelt szakra, őt meg nem. Szerintem, akinek ennyit jelent a barátságotok, azt jobb elfelejteni.
2017. aug. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonló volt velem is, igaz nem egyetem, hanem nyelvvizsga miatt. Halálosan megsértődött, mert nekem sikerült, neki meg nem, holott mindketten csak a saját tudásunkra támaszkodhattunk. Az orra alá sem dörgöltem anno, szimplán megkérdeztem, neki mi lett az eredmény, aztán jött a besérülés.

Neem is iszoynat fájt, hogy ennyit ért egy barátság, ő is lehet azért haragszik rád, mert te jobb voltál, holott ez nem verseny és egyedül magát okolhatja, hogy nem tanult eleget. A helyedben (ha tényleg nincs más ok a sértődés mögött és te sem dörgölted az orra alá a sikered) ezt megmodnanám neki, hogy beveheti bizony a lónak a bréjét.

2017. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos,nem olvastam teljesen végig amit írtál de már abból is letudtam szűrni hogy elég szop0s barátnőid vannak,én hagynám őket a fenébe.

Ennyi.

2017. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!