Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Előfordulhat, hogy valaki...

Előfordulhat, hogy valaki ennyire zárkózott/bizalmatlan?

Figyelt kérdés
Közel fél éve próbálok barátkozni valakivel. Alapból távolságtartó, ráadásul a legutóbbi munkahelyén mindenki, még az asszisztense is, ellene fordult és végül távoznia kellett. Igyekszem őt megérteni, vigasztalni, tényleg megkedveltem őt és szeretnék a barátja lenni. De még mindig tartja a távolságot, előfordul, hogy csak a sokadik üzenetemre válaszol... pedig figyel rám, ha pl. írok neki egy e-mailt, hetek múlva is emlékszik, hogy mi állt benne... nem tudom, mit tegyek... legyek türelmes és folytassam a "közeledést"? Én 36 N, ő 51 F és tényleg csak barátkozásról van szó.
2017. okt. 29. 22:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, hogy magától megnyíljon végre...
2017. okt. 29. 23:33
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát ha már fél éve próbálkozol nála, és ő még most is csak a sokadik üzenetedre válaszol, akkor valószínű ő nem akar veled barátkozni. Nem is tudom miért "nyomulsz rá" még ennyi idő után is. Ha akarna barátkozni, keresne (vagy legalább válaszolna).
2017. okt. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

De mit akarsz elérni?


Barátkozás... és az neked abból áll, hogy állandóan üzengettek? Mert mi van, ha neki nem abból áll. Ha mondjuk már elkönyvelt téged jó ismerősének, "barátjának" csak épp nem az a szófosó pofázós fajta.


Én is jártam már úgy, hogy rákérdeztek, miért nem válaszolok egy üzenetre. Mondom: olvastad a saját üzidet? Mit lehet arra írni? Nem volt benne kérdés, 1-2 tény, tudomásul vettem, mit kéne rá írni?


Meg "tudhatná, hogy bennem megbízhat..."

erre nem igazán tértél ki a leírásban, hogy megjártátok a szomáliai polgárháborút, ahol bekaptál érte 1-2 golyót, vagy hogy így konkrétan milyen komolyabb próbatételeket áll már ki a kapcsolatotok, amiből ezt tudnia kéne.

Illetve azt se fejtetted ki, miből gondolod, hogy nem bízik meg benned. Mert ugye ez azzal nincs egyenes arányban, hogy ha kevesebbet beszél.


Őszintén szólva én úgy érzem ebből a leírásból, hogy nem ugyanazt gondoljátok egy barátságról. Egyszerűen más szinten gondolkoztok, éreztek, fejezitek ki magatokat.

Nem jobb, vagy rosszabb az egyik, vagy másik, csak nagyon más.

És ezért azt is gondolom (ezért is kezdtem azzal, mi a cél vagy mit jelent a barátkozás, barátság)

hogy amit az egyikőtök barátságnak gondol, arra a másiknak nem föltétlenül van szüksége. Kölcsönösen.


Te bántónak találod a visszafogottságát, mert nem fejezi ki magát, ő meg ennek nem tulajdonít jelentőséget, mert nem az üzengetésben látja a kapcsolat mélységét.

2017. okt. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

# 10


Az üzengetésekkel is csak nyaggatod életében folyó eseményektől függetlenül....talizunk smsek...

Ha ennyi baja az életében, akkor talán tedd fel a kérdést személyesen, hogy segíthetek e?

Mondjuk van itt egy kis meló, érdekel...


Valakinek gondja van, akkor a legkevésbé kíváncsi sms-barátra....meg mi fenének...

Biztosan megnyílik majd hirtelen, ha már torkig veled és elküld az északi fagyos dombok közé, ha így sz@rógalamb módjára batogatod figyelemért...


Magyarul, a virág sem nyílik meg, ha nem locsolják-kap napfényt...egy flakon vízzel ő sem tud mit kezdeni.

2017. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Már elmondtam neki, hogy a családja, barátai mellett számíthat rám is. A munkával kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni neki, mert nagyon speciális területen dolgozott... :(

Szerinted mit csináljak? Nem szeretném, hogy elküldjön...

2017. okt. 30. 12:18
 16/20 anonim ***** válasza:

# 15


A munka az meg munka...ha kell meló, mert nincs léje, akkor csinálja, ami van és ha az mosogatás, akkor az...közben keres mást.


Süss neki palacsintát néha meg valami sütit vagy valami kedvencét...előzőleg már leírtam...locsold a virágot.

2017. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Jó, megpróbálom... Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni. Van még esetleg ötleted a sütin kívül?

Természetesen a többi válaszolónak is köszönöm a hozzászólásokat és szívesen fogadok ötleteket tőlük is!

2017. okt. 30. 13:42
 18/20 anonim ***** válasza:

# 17


A menüt neked kell kitalálni-te ismered és előtte tud meg, hogy nem e cukorbeteg vagy valami...

Mindenki más ételeket szeret...zsírosat, nem zsírosat...a rakott krumplit sokan szeretik bár...

2017. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Jó. És a kaján kívül van még ötleted esetleg?
2017. okt. 30. 15:10
 20/20 anonim ***** válasza:
Vigyél neki egy sálat, sört...stb, de ne vidd túlzásba se a törődést, mert anyáskodás jellegű lesz, az meg...hmmm.
2017. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!