Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 35-45 éves nők, ti el tudnátok...

35-45 éves nők, ti el tudnátok képzelni barátságot egy 22 éves lánnyal?

Figyelt kérdés
2017. nov. 4. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem valószínű, hogy barátként tudnék tekinteni, egy nálam majd' húsz évvel fiatalabbra, mivel a generációs szakadék miatt nem képes azonosulni az én helyzetemmel, érzéseimmel, s én az övével. Persze ez nem zárja ki azt, hogy akár mélyebb beszélgetést folytassunk, de a barátságot kizártnak tartom.
2017. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én esetem abból a szempontból érdekes, hogy az a kettősség alakult ki köztem (22) és a kolléganőm között, (37) hogy én a munkahelyi hierarchiában magasabb helyet foglalok el, diplomásként, a kolléganőnek középfokú végzettsége van. Viszont az életben ő már sokat látott, tapasztalt nő. Nagyon jól elvagyunk és én szeretnék vele személyesen is találkozni, csak nem tudom, mennyire lenne nyitott. Azért kérdeztem általánosságban, mert több olyan munkatársam van, akik idősebbek és nagyon szívesen meghallgatom őket, jókat eszmecserélünk és zöldfülűként még nem tudom, hogy az "illem" mit diktál ilyenkor. Szabad-e kezdeményezni idősebb kollégák felé.
2017. nov. 4. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem a kor számít, hanem az egy húron pendülés. Van 95 éves barátnőm is, igen az, nem csak, hogy szimpatikus. Én 42 vagyok. Igen, el tudnék képzelni 20 éves barátnőt is, ha hasonló mentalitású, mint én.
2017. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Miért ne? Fõleg, ha a korához képest érett lány is.. Idõs emberek körében is nem mindenki érett szellemileg, nem csak barátkozni, de néha egy talpraesetebb 22 évestõl is sokat tanulhat.

Az sem mindegy, hogy miként barátkoznak össze. Pl. ha úgy adódik, hogy akad egy közös téma egy ilyen lánnyal, akkor megindul a barátság, biztos nem úgy alakul ki, hogy randomra odatolakodsz bárkihez és erõlteted a barátságot. De ha van közös téma, akkor miért is ne?


Sokáig én is úgy voltam, hogy el sem tudok képzelni barátságot idõsebbel. Ha csak pár év eltérés is volt, akkor is ráfogtam a korkülönbségre azt, hogy nem jövünk ki jól. Ennek az egyik oka az volt, hogy a testvérem 3 évvel idõsebb, sokáig nem egyeztünk. De idõközben az egyik lakótársammal nagyon jól összebarátkoztunk, de késõbb derült ki, hogy majdnem 10 évvel idõsebb (bár ez nem látszik rajta, olyan mint egy húszonéves), meglepõdtem, de nem zavart semmiképpen sem. Egy másik ismerõsömrõl is azt gondoltam, hogy velem egy korú, annyira talált a szó közöttünk, közben megtudtam, hogy 6 év korkülönbség. A családomban anyúm nagyon fiatalnak néz ki idõs kora ellenére, és neki is van egy húszonéves barátnõje, akivel egy családi probléma hozta össze a sors.

2017. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Senki sem tiltja az ilyen barátságot. Van úgy, hogy jobban elvagy egy fiatalabb baráttal, mint 1-1 nehézesetū idõssel. Tehát szerintem téves elképzelés lehet az is, hogy a barátnõd bárkivel barátkozik a saját korosztályából is.


Az illem inkább azt diktálja, hogy nem kell erõltetni a barátságot, tehát léteznek ilyen barátságok, de maguktól alakulnak ki, nincsenek kétségeid affelõl hogy szeretne-e veled lógni. Nekem is volt munkatársam, aki már férjezett volt, én meg kis egyetemista, de annyira jól elbeszélgettünk, hogy késõbb már nem is tudom, melyikünk hozta fel azt, hogy eljárhatnánk kávézni munkán kívūl. Szerintem a nagyon jó barátságok közvetlenül alakulnak ki, nem kell kipuhatolózni, hogy szeretnének-e barátkozni veled.

2017. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

19-éves lányom és két barátnője az én barátnőim is.

Mentalitás kérdése,-ők érettek,okosak és nyitottak eszükbe sem jut a korkülönbségünk .

2017. nov. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem van ilyen barátnőm. Nagyjából 15 évvel fiatalabb. Munkahelyen ismerkedtünk meg, de azután is megmaradt a kapcsolat, hogy már nem dolgozunk egy helyen. Eleinte csak közös poénkodás volt, utána beülés valahova, utána már családi programokra is jött időnként velünk. Teljesen természetesen alakult így. Közben mindkettőnknek van hasonló korú barátnője is persze.
2017. nov. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én fordított helyzetben vagyok, most 39 vagyok, az egyik legjobb - ha nem a legjobb, bár nem rangsorolok - barátnőm 61. Amikor 24 voltam, akkor barátkoztunk össze, ő akkor volt 46 :) És az ő szavajárása is az egy húron pendülés, ahogy #3-as írja, ha nem írta volna a korát, azt hittem volna, ő az :)))
2017. nov. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem meg van nank barátságok amik kortalanok nekem volt van vagy idősebbbarátnőm vagy fiatalabb. ennyi
2017. nov. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mért ne
2021. márc. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!