Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet gyengíteni egy...

Hogyan lehet gyengíteni egy barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy fiúbarátom, akivel nagyon szoros volt a barátságunk, bár főleg az ő részéről. Nekem is fontos volt, de én nem tartottam őt a legjobb barátomnak. Nekem ott kezdett nagyon sok lenni, mikor észrevettem, hogyha csak említek bármilyen sorozatot vagy filmet, zenét, ő azonnal elkezdi nézni, hallgatni és úgy kezdi el ajánlgatni a következő részeket, mintha ő nézné már mióta, és én csak éppenhogy ismerném. Szóval a saját élményeimbe belemászott és azt éreztem, nincs olyan, ami csak az enyém lenne.

Tehát túlságosan belemászott az életterembe, túl sokat akart velem lenni és beszélni, és ha nem találkoztam vele vagy beszéltem vele, akkor dühös lett és gyerekesen besértődött. És nagyon nem érti meg, hogy nekem ez sok.

Nemrég próbáltuk megbeszélni, állandóan mondogatta, hogy szeret, meg ölelgetett (nem szerelmes belém) és hogy hiányzom, viszont közben továbbra is nagy magabiztossággal, tényként mondja, én mit miért csinálok, milyen szándékaim és gondolataim vannak és ha megcáfolom, hogy márpedig én ezt máshogy gondolom, akkor meg úgy néz rám, mintha hazudnék. Magyarán ő jobban tudja az én szándékaimat, mint én magam.

Nekem ez a barátság nagyon sok, nagyon ragaszkodik, nagyon jön és elfog az undor, ha rágondolok. Egy a társaságunk is. Volt, aki mondta, hogy hasonlítunk, de valójában egyáltalán nem, mert az teljesen más, mikor valakivel a saját lényetekből adódóan egyezik a zenei ízlésetek, amiket néztek, csináltok. Mint az, amit ő csinál, hogy bármit teszek, nézek, akkor azt ő is. És így persze, hogy ugyanazokat szeretjük.

Annyira velem akar lenni, hogy nekem ez sok és azt érzem, hogy kiszívja belőlem az életet és szép lassan elfogyok.

Hogyan tudnám gyengíteni ezt a kapcsolatot, hogy ne bántsam meg és azért jóban legyünk, de nee eennnyiirree?


2017. nov. 20. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Az nem fog menni, ugyanis beléd van esve és a rögeszméje lettél. Nekem is volt ilyen fiúbarát, kivétel nélkül mindegyik akar valamit egy idő után.

Hiába mondod meg konkrétan mi a helyzet, hiába írod le, hiába teszed meg mindezt többször, szép szóval vagy durvábban - NEM fog visszavenni.

Nem kell csinálnod semmit, egyszerűen koptasd le, ne foglalkozz vele, ne állj le vele diskurálni, ne magyarázkodj, ne kérj, ne várj el. Csak ignoráld.

2017. nov. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ő váltig állítja, hogy nem szerelmes belém, nekem is ezt mondta és másoknak is, mikor más kérdezett rá. hát most ignorálom és nem válaszolok neki, de félek, mikor fog robbanni, mert a társaságunk egy és ugyanaz. És ahogy ismerem, biztos, hogy gyerekesen kezd majd el viselkedni és generálja majd a feszültséget.

Mikor legutóbb megbeszéltük, úgy ölelgetett, mintha most kapta volna vissza a kedvenc játékát, vagy nem tudom, és azt várja, hogy küldözgessek neki mindenfélét mint régen, meg írogassak neki, de én erre képtelen vagyok. Úgy érzem magam, mintha egy plüssmaci lennék vagy nem tudom és csak az a lényeg, hogy ő igényei ki legyenek elégítve, de az enyémek meg teljesen figyelmen kívül vannak hagyva.

2017. nov. 21. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!