Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elvesztettem a legjobb barátom...

Elvesztettem a legjobb barátom! Nem tudok beletörődni!? 14/F

Figyelt kérdés
Szerveztem neki egy programot a születésnapjára, de ő azon a napon amikor lett volna lemondta. Megkérdeztem telefono hogy miért és erre elkezdett össze vissza hazudozni.(utólag kiderült hogy tényleg csak kifogasok és hazugsagok voltak)Erre én lecsaptam a telefont.Utána hívtam és nem vette fel. Ezt elmondtam azoknak akik ott lettek volna még a programon(közdtük a legjobb lány barátjanak)és akkor ők is elkezdttek hívni, de nekik se vette fel. Írtunk neki de nem írt vissza csak megnézte.A legjobb barátom volt és nem tudom hogy mi történt vele. Késöbb kiderült hogy azért mondta le a programot mert ÉN olyan programot szervetem amit ő nem szeretne. Ezerszer mekérdeztem tőle és a többiektől hogy bizzos hogy jó hogyha ezt csináljuk. Akkor azt mondta hogy igen. Nagyon mérges lettem rá és már nem is írok neki( úgyse ír vissza) Legjobb barátok voltunk. Volt egy olyan időszak az életembe amikor nem voltak barátaim nem éreztem jól magam a saját életembe és akkor ő volt az egyetlen ember aki mellettem állt és segített ebből az időszakból kimászni. Azóta legjobb barátok voltunk. Mindig szerveztem programokat és tök jól elvoltunk. MINDENT megbeszéltünk. Kb 2 hete nem beszélünk és azóta nincs olyan ember akivel megtudnék beszélni mindent. Nem érzem jól magam. Jövőre középiskolába fogok járni. Remélem ott megtalálom a saját társaságom. Az a baj hogy nem tudom rajta túltenni magam. Mit tegyek?

2018. febr. 25. 09:12
 1/5 anonim válasza:
Ne foglalkozz vele, nem érdemel meg téged. Csinálj úgy mint egy magányos farkas, ne foglalkozz a többiekkel a suliban, valamivel legyél el. Ne gondolj arra, hogy nincs barátod, próbáld kicsit poénra venni és hülye bizonygatásokat bemagyarázni, hogy miért van meg miért jó ez. Hidd el, jövőre sok barátod lesz. Ha esetleg a suliban ahova mész, mész majd gólyatáborba, akkor járj utána ki lesz az osztálytársad és kinézetre normálisokkal próbálj majd beszélgetni. Mindenki máshogy fog viselkedni, mint amilyen, úgyhogy nézz át mindenkin. Utána majd mentek suliba, folytasd a beszélgetést és később, egy félév után, csinálj valami olyat, amiből kiderülhet, hogy kiben bízhatsz meg. Sok barátot fogsz szerezni középiskolában. Esetleg ha online játszol másokkal az is segíthet.
2018. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudom milyen érzés, az emberek sajnos egyik pillanatról a másikra képesek hátat fordítani akkor is, ha előtte jóban voltatok.

Biztos vagy benne, hogy te is ugyanolyan fontos voltál neki mint ő neked?

Mert a sztoriból nekem az jött le, hogy simán lepattintott és nem is hiányzol neki. Meg olyan érzésem is volt mikor olvastam, hogy le akart rázni.

Ha picit távolabbról próbálod nézni a dolgokat akkor rájöhetsz, h valójában miből állt ez barátság.

Nekem 20 éves kapcsolatom ment szét egy pillanat alatt, 14 éves korom óta jóban voltam az illető nővel és nagyon szerettem. Mellette voltam ha gondban volt (ő meg nem igazán...), aztán egyszer nem adtam neki igazat valamiben és megszakított minden kapcsolatot. Még 3 év után is írtam neki emailt, hogy most tényleg ennyi? És nem válaszolt. És 3x összefutottunk véletlenül az évek alatt, de nem is köszöntünk egymásnak, elmentünk a másik mellett mint 2 idegen. Szörnyű érzés, a mai napig rosszul esik ha eszembe jut.

Ugyanakkor ebből nekem az jön le, hogy én nem vagyok és nem is voltam neki fontos. Ezzel nem lehet mit kezdeni, túl kell lépni rajta, mert nem tehetsz mást.

Ne alázd meg magad előtte, és más előtt sem, ennyit senki nem ér.


Az online játékokat meg felejtsd el. Ilyen hülye tanácsot adni egy 14 évesnek.....gratulálok. A valóságban szerezz barátokat, ne a neten lógj a szobába zárkózva, az nem a valóság és nincs köze az élethez, főleg nem a barátkozáshoz.

2018. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Onlinet azért írtam, mert valamivel eltölti az idejét. Barátokat úgysem fog szerezni már általánosban és nem hinném, hogy középsikoláig bárhol is lehetne rá esélye. Csak úgy mondom, hogy ez tapasztalat. Tavaly hasonlóan voltam a helyzettel. Majd megvárja a középiskolát, ott majd lesz elég barátja, biztos vagyok benne.
2018. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Lehet hogy nem voltam neki olyan fontos mint ő nekem, de akkor se tudom túl tennj rajta magam. Talán menne is, de az megnehezíti a helyzetem hogy ő abba a középsuliba jár ahova én fogok menni.

Barátaim vannak. Abban az iskolában is van egy csomó ahova menni szeretnék, de egyikkel se vagyok olyan jó viszonyban mint vele. Egyszerüen nem tudom elhinni hogy az az ember akivel minden időt együtt töltöttünk egyszer csak hátat fordít. A suliban is mondja nekem az egyik osztálytársa hogy abból a visszahúzódó kedves srácból egy flegma beképzelt bunkó lett és beszéljek vele, mert én még talán hatással lehetek rá és ujra olyan lesz mint régen. Egyszerüen nem tudom hkgy mi legyen.

2018. febr. 26. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindjárt írok üzit!
2018. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!