Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen esetekben be kell...

Ilyen esetekben be kell szállni a költségekbe?

Figyelt kérdés

4 barátommal egyik kedvenc együttesünk koncertjén voltunk a hétvégén. Hajnalban hazafelé viszont az autót vezető srác kicsit figyelmetlen volt (gondolom a fáradtság miatt), és egy kanyarban az út menti árokba csúsztunk a kocsival. Szerencsére senki sem sérült meg, viszont az autóval nem tudtunk tovább menni, sem az árokból kihúzni, így végül autómentőt kellett hívni, és trélerrel vitték haza a kocsit.

A srác pedig most követeli, hogy a mentés árát osszuk el öt felé, mert öten voltunk, és közösen kell állnunk a költségeket, szóval fizessük ki neki a ránk eső részt. Az egyik haver bele is ment szó nélkül, a másik kettő viszont ellenkezik. Azt mondják, nem az ő hibájukból történt a baleset, utasként nem felelősek azért, hogy a sofőr nem biztonságosan vezetett, és ez lett a vége. Szóval nem akarnak fizetni, mert szerintük a sofőr hibája volt az egész.

Én nem tudom, mit gondoljak, mindkét álláspontban van igazság. Nem szeretném ha emiatt nagy viták lennének a kis baráti körünkben.

Szerintetek mit kellene tenni? Tényleg jogos, hogy a srác azt akarja, osztozzunk a költségeken? Számít egyáltalán ilyenkor, hogy hibázott-e valaki a balesetben?



2018. márc. 29. 14:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem jogos, aki barátként támogatja önként az rendben van, de a sofőr a felelős, és az autó üzembentartóját terhelik a költségek.
2018. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én feljelenteném.


Miért?

Mert most "csak" az árokba csúsztatok, de mivan, ha legközelebb a figyelmetlenség miatt megöl valakit?!


Az autóvezetés NEM poén, nem vicc, hanem FELELŐSSÉG, és aki ilyen ostoba, annak NINCS keresnivalója az utakon.

2018. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amúgy ez is egy ilyen tipikus "diszkó baleset", ahol a vezetni nem tudó gyökér, megmutatja a haveroknak, hogy ő a "szállító kettő".

Amúgy örüljetek, hogy éltek, és ő nem a sitten, ti pedig nem kórházban vagy egy temetőben nyugszotok!!!!


Én pl. be nem ülnék mellé többet, hiszen bebizonyította, hogy nem tud vezetni.

Amúgy rendőrség nem volt??

2018. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!