Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is volt/van hasonló...

Más is volt/van hasonló helyzetben? Ha igen, mi történt utána, mit tettetek?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, sok emberrel barátkoztam már össze itt a gyakorin, de majdnem az összes eltűnt.

Abszolút nem vesztem össze egyikkel se, egyik napról a másikra leléptek. Több emberrel eljutottam a facebookig is, ott üzengettünk egy ideig, aztán nem válaszoltak.

Az elmúlt 5 év alatt maradt 2 lány levelezőtársam, akikkel tart a kapcsolat, de ritkán írnak...

3 éve megismertem egy velem ugyanolyan korú lányt akivel még egy helyen is lakunk, de most derült ki, hogy voltaképpen az nem érdekli őt, amit én írok/mondok, neki csak az a lényeg hogy kibeszélhesse valakinek a saját problémáit. Ezt így bevallotta pár napja... De így már értem, neki miért nincsenek barátai.


2 éve személyesen sikerült megismernem egy csajt egy szórakozóhelyen (baráti társaság által) nagyon jól kijöttünk, facebookon majdhogynem ő írogatott többet nekem, érdeklődött felőlem. Most meg találkozót akart velem, felajánlott egy hétvégét én meg mondtam hogy az jó lesz nekem is.

Aztán eltűnt. Facebookon fenn van, ráírtam hogy mi újság van vele, látta az üzenetet, de semmit nem válaszolt. Ez is volt már egy hete...

Ezek csak a friss sztorik, rengeteg van még, csak ha leírnám, senki nem olvasná végig a kiírást. :D Már ígyis túl hosszú lett.


A pszichológusom szerint nem velem van a baj, de én ebben igencsak kételkedek. Nem tudom mit működtetek rosszul.


Akiknek hasonlóképp tűntek el így barátai, mit tettetek? Személyesen sikerült új barátokat találnotok? Ha igen, hogyan? Szívesen olvasnék pár jótanácsot...


Előre is köszönöm!


2018. ápr. 6. 11:55
 1/7 Mádár0218 ***** válasza:
100%

Nekem is tüntek el így barátaim, megpróbáltam újra beszélni velük mindig írtam és semmi, így inkább hanyagoltam őket ne vegyék zaklatásnak.


Lehet, hogy van valami a személyiségedben ami nem tetszik nekik és idő kellett hozzá, hogy észre vegyék ( de nem tudhatom, mivel nem tudok rólad semmit)


De vannak olyanok is amikor elfogy a beszéd téma és inkább ott hadják az embert.


Valamint olyan is előfordul, hogy csak úgy nem írnak egyik napról a másikra az ilyennél sosem tudom meg az okot kár :/


Nekem új munkahelyem álltal sikerült, meg azért még maradtak barátaim online játékokból, és a suliból is.

2018. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én őszintén szólva nem vagyok az online kialakított kapcsolatok/barátságok híve. Ezek a távkapcsolatok ideig-óráig működnek. Nem feltétlenül veled van itt a probléma, de egy számítógép/telefon mögött bárki rejtőzhet és bármit mutathat. Én jobban szeretem a spontán, személyesen létrejött kapcsolatokat, de ez abszolút emberfüggő, valakire csak úgy ragadnak az emberek és még évek múlva is el tudnak cseverészni kihagyások után, mintha mi sem történt volna, valakik viszont vért izzadva sem tudnak megtartani ismerősöket.

Én mindig személyesen és váratlanul találtam rá jó barátokra. Ráadásul nálam az elsőre szimpatikus emberek általában nagy csalódásként érnek, azokkal pedig, akikről csak ránézésre kialakult egy rossz véleményem, később nagyon jóban lettem. Ez kb mindig így volt nálam. Jelenleg külföldön élek, az összes régi baráttal, ismerőssel megszakadt a kapcsolat, hiába próbáltam ápolni. Itt a nagy távolságok és a különböző életmódok miatt én személy szerint nem találtam barátra, pedig volt sok kedves ember munkahelyen, akit nehéz szívvel engedtem el. Valakik kötődőbbek, valakik könnyebben felejtenek el egy-egy embert, bármilyen kapcsolat is álljon közöttük.

Én azt tudom tanácsolni, bízd a véletlenre és személyesen ismerj meg valakit, aztán kialakul.

2018. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Nekem van erre a "Barátkozós dolog"-ra egy elméletem:


Én azt gondolom, hogy a legtöbb ember nem barátot keres, hanem csak egy funkciót akar betölteni. Van aki csak a saját baját akarja elmondani valaninek, van aki csak beszélgetni akar valakivel, van aki azért keres barátot mert sajnáltatni akarja magát valakivel, másoknak arra kell valaki, hogy az illető nyomorán keresztül a saját helyzetét ne lássa annyira reménytelennek. stbstb. Rengeteg ok van.

A lényeg, hogy egy mási ember számára addig vagy "jó barát" amíg úgy töltöd be a "funkciódat", hogy az nem jár nagyobb erőfeszítéssel mint amit te okozol az adott embernek.

A kapcsolat akkor romlik meg, ha már nem tudod betölteni a funkciód, vagy túl nagy erőfeszítésbe kerül, esetleg nem merül fel valaki olyan a képben akivel egyszerűbben le lehet tudni a dolgot. A legtöbb felületes ismeretség az én szememben így működik.

Nagyon kevés az igaz barátság, de azok már inkább érzelmi kapcsolatok mint egyszerű igényeken alapuló ismeretségek. Az igazi barátságban mindkét fél nagyobb erőfeszítésekre képes a barátjáért mint amekkorát elvár érte a barátjától. Ezek a kapcsolatok nem szűnnek meg egyik napról a másikra (persze csak akkor ha mindkét fél ugyanúgy érez)

2018. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a kölcsönösség elvét alkalmazni: azaz ne csak Te adj, hanem Te is kérj ötletet, javaslatot a gondjaiddal kapcsolatban a másiktól. Beszélgessetek elsőre általános dolgokról, majd úgyis adódik valami közös (érdeklődési kör), amivel tudnátok a kapcsolatot folytatni. Szánj időt mindig a kapcsolatra, hogy Te ettől eddig tudsz most X-el foglalkozni (keretek meghatározása).
2018. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ezek nem barátok, hanem levelezőtársak, semmi több
2018. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ! :)


"Lehet, hogy van valami a személyiségedben ami nem tetszik nekik és idő kellett hozzá, hogy észre vegyék ( de nem tudhatom, mivel nem tudok rólad semmit)"

Ez nekem is eszembe jutott. Ha ez van remélem kiderül hogy változtathassak rajta, vagy tényleg csak személyesen kellene ismerkednem.

2018. ápr. 6. 19:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a másik oldalon vagyok. Reményeket hozok, nagyon közel kerülök aztán vagy közösen megszakítjuk vagy én lépek le
2018. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!