Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kèpesek mások több...

Hogy kèpesek mások több barátságot is kötni, több párkapcsolatba lenni?

Figyelt kérdés

A sorozatokban meg az èletben is látom, hogy egyes embereknek sok barátjuk van, újakat kötnek illetve szerelmesek is lesznek..


Èn nekem csak 2 barátom volt eddigi èletemben ès nagyon fáj az elvesztèsük másokkal nem tudok barátkozni...


Mások mièrt más? :(


2018. jún. 5. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Én könnyen ismerkedem emberekkel, pillanatok alatt találok bárhol haverokat. Ehhez nem kell sok minden, elég csak nyitottnak és érdeklődőnek lenni, persze nem árt, ha az embernek van többféle érdeklődési köre, amikről tud beszélni, a többi meg alakul magától.. vagy nem. Én azt nem értem például, hogy miért görcsölnek emberek azon, hogy megfeleljenek másoknak, meg miért vesznek mindent halálosan komolyan, miért ragaszkodnak görcsösen emberekhez vagy dolgokhoz és miért esik nehezükre elengedni dolgokat..

Ahogy az életben a legtöbb mindenhez, én lazán állok az emberi kapcsolatokhoz, ha vannak, tök jó, ha nincsenek, az is tök jó. Szerintem többek közt ennek köszönhetem azt, hogy általában kedvelnek az emberek, mert ez lejön a kommunikációmban is - nem görcsölök, nem kombinálok, nem elemezgetem vagy keresem a hátsó szándékot vagy a bántást másokban, nem telepszem rá az első emberre, akitől figyelmet kapok, stb stb. Persze barátságig jutni sokkal nehezebb, nekem is évek kellenek hozzá (és rengeteg egyéb minden) de nem csak azért beszélgetek emberekkel, hogy abból majd barátság legyen, hanem mert érdekesek és abban a szituációban tök jól elbeszélgetünk. Nem mindig volt ez így, kamaszkoromban súlyos gondjaim voltak a beilleszkedéssel - aztán később rájöttem, hogy nem is akarok sehová se beilleszkedni, ill. igazából egyáltalán nem tragédia, ha valaki elutasít vagy ha valakit elveszítek és ekkor pedig kinyílt számomra a világ.

Javasolnék egy önismereti terápiát vagy pszichodráma csoportot, szerintem neked is jót tenne, egyrészt rájönnél miért vagy olyan, amilyen és ha akarod, változtathatsz is magadon.

2018. jún. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy ki milyen gyorsan dolgozza fel egy kapcsolat elvesztését egyéni... Nálad szerintem ez már nem normális túl sokáig gyászolsz. Nekem is sok barátom van, mert könnyen barátkozom, de nem mindegyiket veszem komolyan. Nem minden barátság lesz örökké tartó, sőt a többsége nem lesz az.
2018. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 October15 ***** válasza:

Szerintem szimplán hasonlít a barátság fogalmunk.

A barát nem az akit nem veszel komolyan.. XD

Van egy szerelemháromszög nevű pszichológiai elmélet a 80-as évekből. Aszerint a szerelem: intimitáson, lojalitáson és vonzalmon alapul. A jellegét az arányok adják, ha a vonzalom teljesen hiányzik akkor az a barátság.


Ez alatt van a haver, az akivel jóban vagy, ismerős és maradék a random biodíszlet az utcán. :D


26F

2018. jún. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!