Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert nem hiszi el, hogg van...

Miert nem hiszi el, hogg van penzunk?

Figyelt kérdés

Most ujitottuk fel a gyerek szobajat: laminalt padlo, fetes, beepitett szobazzekreny (230000 - tobb honap sporolas eredmenye) es mult honapban elromlott a mosogep. Van meg 2 hetre 103.000 forintunk. Kineztunk egyet, de ugy van a sorrend, hogy lepcso (az elozo tulaj altal epitett szeles lepcsot keskenyitjuk korlat is lesz), konyhaszekreny, festes a konyhaban, festes a fozofulkeben es csempezes, szeptemberben keresztelo. Azert nem vettunk eddig mosogepet, mert a cement 40000 lesz a mosogepbe es a kutyaink is elkaptak egy bolhaallergias betegseget, vinni kell allatorvoshoz oket. (Jovoheten tudjuk csak addig neostomosant kapnak). Van meg 103.000 forintunk 2 hetre. Telne egy mosogepre, de van egy sorrendunk es az ido miatt nem tudjuk, hogy haladunk a ldpcsovel. A szeptemberi keresztelore kesz kell lennie. Parom jar maszekolni, 2x3x megy, kidolgozza az arat. De az elso a lepcso es a kutyak, adfig szarok a mosogepre. Beleferne a keretunkbe is, de mi szeretunk jol elmi es a gyereknek is megadni ami kell. En elterveztem, hogy oktkberben lesz mosogep mert addigra leallunk a hazfelujitassal (3 millios hazat ujitunk fel 2 szoba, konyha, kandallo - abszolut nem volt lelakva csak a mi stilusunk nem ilyen.) Most miert baj, ha en oktoberben akarok venni mosogepet?

70000 forintbol is meglennenk, de meg akarom sporolni a lepcsore amit meg lehet mert az viszi el a sok casht. Oktoberben mar jon a huvosebb ido, az enyhebb fagyok, addig kell haladni a munkakkal, utana raer az a mosogep. Anya is felhivott a multkor, hogy lattak egy jot, a felet ideadja..baratnom is utalni akar..nem vagyunk raszorulva, ha akarnank, megvennenk mar holnap, de nem akarjuk. Most ezert miert kell azt hinni, hogy csorok vagyunk??

Mindenki mindent azonnal akar.

Azzal sem hagytak beken, hogy a gyerekre miert nem veszek cipot. Mondtam majd, ha megtanul jarni mondtak, odaadjak a penzt. Megtanult jarni, megvettem neki 22.000 forintert az elso cipojet.

Miert nem hagynak beken?


2018. júl. 19. 18:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Engem sosem érdekelt mások ilyen jellegű véleménye.
2018. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Átültem a laptop elé, mert egyszerűen katasztrofális a pötyögésem telefonról, állandóan javítgatni kell.

Szóval szerinted akkor abszolút nem kell foglalkoznom velük?

Mit mondjak, ha esetleg továbbra sem hagynának békén?

A cipőt is alig akarták megérteni, pedig annál is meg volt a sorrendünk és mikor oda jutottunk, hogy járt, megvettük.

2018. júl. 19. 18:44
 13/19 October15 ***** válasza:

Hát itt azért vannak bajok az árakkal.

Hol veszel jó állapotú házat 3 millióért?

103 ezretek van de 70-ből is meglennétek tehát 33 ezerből lenne mosógép. Melyik párhuzamos dimenzióból hozatnátok? :D

40 ezer egy lépcső? Nem maradt ott le egy nulla?

Egy komplett szoba felújítása és bútorozása 230 ezerből? Azt úgy mégis, hogy?

2018. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó úgy, hogy itt csak nyaralók vannak, de az előző tulajdonosok is itt laktak és már egyre többen jönnek ki külterületre. 3 millióért olyan házat vettünk, hogy 2 szoba, konyha, fürdő, kútház, fás van benne, kert-és udvarrész. 900 m2 összesen. A földmunkát a lépcsőhöz mi csináltuk meg a párommal. A kefniket levertük ütvefúróval, a földet kiástuk és furikkal hordtuk el egy előttünk lévő üres árterületre, ami mögött egy erdő húzódik meg. Buszmegálló 800 méterre van, de van autónk. 40000be fog kerülni a cement a lépcsőhöz, a korláthoz a vas 10000 forint lesz. Még fogunk kefniket is venni, de azt a végefelé tudjuk meg, hány db kell. 120-130000 fogja megfogni. Itt a városunkban van egy német cég, ahol elektrotechnikai eszközöket árulnak amiket újonnan hoznak Németországból. 30000 forintért néztünk ki mosógépet, de mint mondtam, bolhaallergiásak lettek a kutyáink és kb a mosógép árát viszik el, de nem fogom hagyni őket megdögleni. A szekrény és a polcrendszer volt 230000 ft, a laminált padló, a festés és az új üveg az ajtóba 42000 ft. Ha már ennyire tudni akarod a részleteket..

még kötözködni valód van??

2018. júl. 19. 20:11
 15/19 A kérdező kommentje:
Plusz 103000 forintunk úgy van, hogy nekünk már csak 2 hét van fizuig. Ha úgy jön ki a lépés, veszünk egy ugyanolyan mosógépet hónap végén, mint anyáéké (ők is ott vették és makulátlan) csak nem tudom, mennyire csúszik a lépcső. Mert, ha nem esne folyamatosan, a zsaluzást tudnánk csinálni viszont esik majdnem minden nap, így mire odajutnánk, vizes a föld és nem tudunk haladni. Viszont egyúttal a pénzzel sem nagyon tudunk számolni..Mert, ha ebben a hónapban befejezzük a zsaluzást, még meg tudnánk rendelni a cementet. Ha viszont nem, akkor jövőhónapban. Plusz ugye ott vannak a kutyák. Ezért csúszik a mosógép. Sok a kiadás, sokat kell számolni, hogy jól beosszuk. Valamiért azt hiszik, milliomosak vagyunk, pedig ez nem igaz. Múltkor is anya fél milliós nagyságrendű átalakításról beszélt az udvaron, még idénre..én meg mondtam, hogy a fityfenéket.. kicsit el vannak tévedve és ezt már unom :s
2018. júl. 19. 20:23
 16/19 A kérdező kommentje:

Illetve azért vettünk 3millió forintért házat, mert megtetszett és ennyink volt rá kp-ban. Úgy voltunk vele, hogy inkább felújítgatjuk apránként mivel fiatalok vagyunk mintsem, hogy a bankhoz menjünk kuncsorogni.

Lakhatásra alkalmas, b35-ös téglából épített, szigetelt ház. Csak külterületen van, így az ára is olcsóbb volt, mint belterületen.

2018. júl. 19. 20:26
 17/19 A kérdező kommentje:

A felújítás pedig nem azt takarja, hogy minden romos, eszi a penész.. egyszerűen csak vannak még elképzeléseink, hogy lehetne szebbé tenni. Egyedül ez a lépcső az, ami fontos volt, viszi a pénzt..csak még nem tudjuk, mikor.. mert ma is akkora eső volt, hogy nem lehetett dolgozni.

No de mindegy, többet nem írok, mert mennem kell takarítani. Jó éjt.

2018. júl. 19. 20:28
 18/19 October15 ***** válasza:

Azt hiszem fogalmi problémáink vannak.


Új mosógép: Bontatlan, számlával, garanciával.

Parkettázás: parketta + szegőléc + szigetelés.

Cég: Cégjegyzékben bejegyzett vállalkozás ami nincs feketelistán, nincs felszámolás alatt, nincs offshor háttere.

Német: Az ország és nem Németh Kalányos Szilveszter.


Mellékesen: Akkor most csórónak vagy milliomosnak néz? :D Mert nem m1.


Akkor az árak felénk:

Mosógép: ~130k pedig semmi nagy flancot nem tud.

Parketta [16 nm]: 50k parketta + szegőléc + szigetelés ~70k [szintén tök átlagos]

Egy tábla üveg méretre vágva berakva stb: 15k. [nem tejüveg]

51 nm-es 2 szobás lakás felújítása: 2 milla piaci értéke ~11 milla. [Tény, hogy normális helyen van ellenben egy szájba vert panelról beszélünk.]


Debrecen külterületén egy házat ami már nem rohad kp-ban meg kapsz olyan 8 milláért. De az tényleg mucsaröcsöge külső véráztatta földúttal. :D

2018. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Új mosógép: Bontatlan, számlával, garanciával.


Parkettázás: parketta + szegőléc + szigetelés.


Cég: Cégjegyzékben bejegyzett vállalkozás ami nincs feketelistán, nincs felszámolás alatt, nincs offshor háttere.


Német: Az ország és nem Németh Kalányos Szilveszter.



Mellékesen: Akkor most csórónak vagy milliomosnak néz? :D Mert nem m1.



Akkor az árak felénk:


Mosógép: ~130k pedig semmi nagy flancot nem tud.


Parketta [16 nm]: 50k parketta + szegőléc + szigetelés ~70k [szintén tök átlagos]


Egy tábla üveg méretre vágva berakva stb: 15k. [nem tejüveg]


51 nm-es 2 szobás lakás felújítása: 2 milla piaci értéke ~11 milla. [Tény, hogy normális helyen van ellenben egy szájba vert panelról beszélünk.]



Debrecen külterületén egy házat ami már nem rohad kp-ban meg kapsz olyan 8 milláért. De az tényleg mucsaröcsöge külső véráztatta földúttal. :D



Nem mondtam, hogy újat veszünk. Azt írtam, hogy nem akarok újat venni, mert elég volt abból, hogy mindegyik tönkremegy. Így veszünk egy ilyet.

Németországból jött emberek alapítottak egy céget, ők árulnak a saját országukból hozott elektrotechnikai eszközöket. Tehát elöltöltős mosógépet veszünk használtan 30ezerért. Úgyis tönkremegy ez is, nem mindegy? Parketta + szegőléc + festés (szóval nem írtam szigetelést) + üveg (42000 - hadd tudjam már én jobban, mennyit hagytam ott a boltban) Az üveget 6000 forintért vettük. A bútorról és a polcrendszerről küldjek képet? Szívesen elküldöm, asztalos csinálta. Csakhogy elhidd. A konyhába nem szeretnék beépített konyhaszekrényt, 100000 forintért néztem szépet. Olyat, ami nekünk megfelel. A hálónkba is ugyanennyiért, de azt tavasszal, mert arra külön terveim vannak. Szóval küldjek képet, hogy elhidd a felújítást, vagy kötekszel még?

Nekünk nem volt 8 milliónk, 3 milliónk volt és az is hosszú történet, hogy miért. Mint írtam, nem akartunk kölcsönt és nem rohad a ház. A felújítás azért van, mert a régi bútorainkat szeretnénk lecserélni, tán az nem bűn??? Laminált padlót meg még panelban is szoktak cserélni..

Na és köszöntem szépen, de ennyi elég volt belőled. Úgyis azt hiszed, amit hinni akarsz.

2018. júl. 19. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!