Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kellene ismerkednem?...

Hogyan kellene ismerkednem? Egyetem

Figyelt kérdés
Elsos vagyok az egyetemen. Mult heten volt egy ismerkedos delutan/este amire sajnos nem tudtam elmenni, de holnap este is lesz egy amire mar elmennek. A Facebook csoportban ugy lattam eleg jol kijottek egymassal akik ott voltak (nem tudom hanyan nem tudtak meg rajtam kivul menni) igy most felek hogy holnap meg teljesen ismeretlenkent kell odamennem. (Eleg nehezen megy elsore a baratkozas, a gimiben is ido kellett hozza, a munkahelyemen meg nem is ment). Semmikepp sem szeretnek a sarokban meghuzodni. Nagyon koszonom a valaszokat es a segitseget mindenkinek! A hibakert/ismetlesekert elnezest!

2018. aug. 26. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahol padok vannak, ott sarok nemigen. Az ismerkedés spontán adódik, emiatt nem lesz gondod.
2018. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit komplexusos vagy, ne gondold azt, hogy akik már ott voltak az ismerkedésen, azok már örök barátok és mindent tudnak egymásról. Semmiről sem maradtál le, hiszen komplett éveid lesznek arra, hogy ismerkedj a csoporttársaiddal. Ha nem lennének kíváncsiak azokra, akik nem tudtak ott lenni az előző ismerkedésen, akkor nyilván nem tartanának többet :D Örülj a lehetőségnek, ne azt nézd, min tudsz szorongani. Odamész, bemutatkozol, érdeklődsz másokról, beszélgetsz velük, ennyi. Nem egy ilyen alkalmon fognak szövődni életed barátságai, szóval ne félj, nem fogsz semmit elrontani. Arra viszont nagyon jó, hogy ne legyél teljesen elveszve az első óráidon. Lesz ki mellé ülni, lesz kivel csoportot alkotni, ha olyan projekt feladatot kaptok stb. De ha egy ilyen ismerkedős találkozóra se tudsz elmenni, akkor sem kell hatalmas barátkozásokat bepótolnod, simán lehet az órák közti szünetekben, az órákhoz kapcsolódó feladatok elvégzésekor, de akár még az órákon is ismerkedni, barátkozni. Én nem voltam gólyatáborban, nem volt nekünk semmiféle ismerkedés, mégis tudtam ismerkedni később a szorgalmi időszakokban.
2018. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképp biztatnálak, hogy menjél, ezek elég jól szoktak sikerülni. Szerintem be lehet kapcsolódni a beszélgetésbe könnyen, biztos lesz téma, amihez hozzá tudsz szólni, meg szerintem kíváncsiak is lesznek rád, így hogy "új" vagy. Az a lényeg, hogy tényleg figyelj rájuk és ha van valami hozzáfűzni valód mond el és tényleg ne húzódj a sarokba. Ennél jobb tippeket sajnos nem tudok írni, de jó lesz, hidd el! :)
2018. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát kérdezni kell őket. Érdeklődj! Ki, honnan miért arra a szakra, mit szeretne, koleszos lesz-e stb.. Találd meg a csoporttársaid! 😃

Meg aztán a sulin kívülre is terelődhet a téma...


Javaslom a nyitott kérdéseket, amiket nem lehet egyetlen szóval megválaszolni, kifejtősek. Ilyen kezdetűek:

Mit..?

Hogyan..?

Miért..?

2018. aug. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tovabb
2018. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!