Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy önkéntes munkaközösségen...

Egy önkéntes munkaközösségen belül lehetnek igazi barátaim, vagy csak magamat hülyítem meg?

Figyelt kérdés

Egy ideje járok önkéntes segítőként egy szervezetbe, pontosan két éve, amit nem szeretnék megnevezni.


Az ottani emberekkel, vezetőkkel viszonylag jó barátságot kapcsolatot ápolok, de ezekre a barátságokra mindig átszáll a dolog hivatalos jellege, ha valami konfliktus van akkor a következő összejövetelre természetesen nem mehetek. Meg "nem kötelező" stb.


Igazából túl sokat nem dolgozom, évente maximum 3 nap az ami valódi munka, viszont egy csomó esemény, konferencia, továbbképzés is van amire viszont fizetni kell, de jelképes összegeket.

5-7 ezer forintért 2-3 napos szállodai ellátás, borkóstoló, bőséges étel, reggeli, kényelmes szállodai szobák, gyakran olyanok amik egy éjszakára 15-30 ezer forintba kerülnének.


Vannak kirándulások például erdélybe, bécsbe, franciaországba, szintén jelképes összegért.

Eddig mindig mentem a csapattal és általában jó buli szokott lenni, de elgondolkozom, hogy vajon valóban kedvelnek-e, vagy csak bajtársiságból vagyunk összezárva és igazából nem?


Az egyik sráctól aki egyébként a régióm vezetője, el akartam kérni a snapchatjét mert hogy jó buli, tudom, hogy van neki és nem adta meg. Sokat beszélünk telefonon meg messengeren is, ismerem, de valahogy úgy érzem, hogy ez a barátság egészen addig működik amíg eljárok a csapatával ezekre az összejövetelekre.


Eddig nem éreztem úgy, hogy lehúznának, sőt, ezekkel a jelképes összegű eseményekkel nagyon jól szoktunk szórakozni. De valahogy van egy olyan érzésem, hogy ez az egész nem igazi, nem egy igazi baráti társaság, hanem valami felsőbb erő mozgatja, akár pénzmosás, vagy politikai célok.


Hogyan tudnám kideríteni, hogy ezek a barátságok jelképesek, vagy valósak-e? Ha csak jelképes az egész hogyan tudnám "lebuktatni" őket úgy, hogy meg is szabaduljak tőlük? Ha pedig valódi! Akkor hogyan tudom ezt biztosra venni? Sajnos mindkét verzió játszik a fejemben és nem szeretnék egy jó csapatot ott hagyni azért mert paranoiás vagyok, de azt sem szeretném hogy esetleg olyan dologban vegyek részt amit még én sem látok át teljesen.


2019. márc. 18. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt előre nem tudod megmondani. Majd ha vége a programnak kiderül. Ha tényleg fontos vagy nekik keresni fognak továbbra is. Ha eltűnnek akkor nem volt valódi.
2019. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez a barátság nagyon összefonódik az önkéntes munkával amit csinálunk. Összefolyik, mint mondjuk egy osztályközösség vagy sportcsapat, szóval úgy nem működik szerintem a barátság egy kis sportcsapaton, vagy tánc társulaton belül sem, hogy valaki szakít a tánccal de a csapatban még bent szeretne maradni. Ezt vagy mindenki csinálja vagy nem működik.

Viszont érdekes hogy olyanokat még nem, vagy nagyon ritkán tapasztaltam, hogy a csapat szerveződésén kívül alakult volna például egy spontán buli, házibuli, vagy fesztiválozás. Ebből pedig azt gondolom, hogy a szervezeti bulikon kényszerből velem vannak ezek az emberek és eljátsszák, hogy a barátaim, de a magánületükben másokkal bulizgatnak?

Vagy lehet, hogy tényleg mindenki ennek él?

2019. márc. 18. 13:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Sosem lesz vége ennek a programnak, ez egy folyamatos, évtizedek óta működő szervezet. Egyébként nem kell semmi komolyra gondolni. Csupán azért nem írom le, hogy megmaradjon mindenki anonimitása.
2019. márc. 18. 13:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Bár ez nem vallási csoport de félek, hogy valami szekta, és meghülyítenek amikor pedig az egész életemet feladtam a csapatért, egyszerűen ott hagynak a szarban. Bevallom őszíntén ettől félek. Anyagi előnyöm még nem származott ezekből a képzésekből, barátságokból. Inkább az fordult elő, hogy pl én fizettem ki valakinek a kajáját, mert nem volt nála pénz. Vagy én pótolom ki az üzemanyagot ha kocsival megyünk valahova. Olyan is előfordult már, hogy többet kértek az üzemanyagért mint ami adott főre leosztva arányos lenne szóval én fizettem ki valakinek az útját.
2019. márc. 18. 13:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Mármint ha nem vallási csoport nem lehet szekta, de ki tudja, lehet hogy pl a konferenciákon résztvevő tagok után kapnak valami támogatást és ezért érdekük, hogy a tagok ott legyenek. Nem tudni. Az biztos, hogy nekünk ez jelképes összeg és megéri.
2019. márc. 18. 13:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Lényeg a lényeg: nem tudom hogyan állapítsam meg, hogy ezek a barátok valódiak-e, vagy csak illedelmesek, barátságosak a közös munkakörülmények miatt.
2019. márc. 18. 13:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Mégiscsak a magánélettel


Munkakapcsolaton kivul talalkozik e veled barki is, pl grilleztek, strandoltok e egyutt magánjelleggel, feljárnak e egymashoz lakasra, hozzátartozokat bemutatják e, stb


De szerintem nem szerencsés keverni a kettőt, kulönben a maganaleteded nem lesz már maganelet mindenki azon fog csámcsogni ha kiadod

2019. márc. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!