Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Képtelen vagyok elengedni egy...

Képtelen vagyok elengedni egy barátságot. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Nos, sziasztok. A teljesség igénye nélkül próbálom összefoglalni a problémámat, amelyre tanácsokat szeretnék kérni, hogy megoldódjon.

huszonéves fiú vagyok, nem nagyon voltak soha igazi barátaim. A gimnáziumot egy kisebb településen jártam messze Budapesttől, ahol egyetemet végeztem. Szinte senki nem jött felsőoktatásba, pláne nem jó egyetemre, ezért hát az a minimális kapcsolat is megszakadt a gimis emberekkel. Aztán itt az egyetemen lett egy nagyon jó barátom. Teljesen másmilyenek vagyok külsőre, mégis nagyon jól kijöttünk egymással. Sajnos, én korábban is küzdöttem azzal, hogy elfogadjam önmagam. A lányoknál nem nagyon van sikerem, mivel nem vagyok az a karizmatikus, vonzó típusú srác, a hangom se öblös. Sok dologban különböztünk, mint az anyagi helyzet. Neki sokkal jobb volt, amit nem irigyeltem tőle, csak nehéz volt elfogadni, hogy ő a szüleivel minden évben megy nyaralni, síelni. Mi meg sehova. Ezért sokszor akaratlanul is bántottam, amit nagyon sajnálok azóta is. Persze mindenben igyekeztem mellette állni, és mindig önzetlenül segítettem neki; soha nem fordult meg a fejemben, hogy "elgáncsoljam". Aztán vége lett a barátságunknak, ami már pár éve bekövetkezett. Olyan hirtelen volt, és annyira mell bevágott, hogy zaklattam. Nem szeretnék félrebeszélni, az igazság ez. Ezt tettem vele. Valahogy mindig volt köztünk egy elszakítatlan szál, mivel a barátnője olyan ember lett, aki engem nagyon szeretett és átlátta a problémámat, mindig mellettem állt, és áll is azóta. Ennek a párkapcsolatban utána vége lett köztük. Ez a barát, akiről szó van, még ilyen nyomás alatt is tudta, hogy nem bánthat engem, mivel ő is szintén átlátta a helyzetet. Elnézett az ügy mellett, és én se léptem át sose a bizonyos határt, de ettől függetlenül van vaj a fejemen. Most viszont úgy néz ki, már minden szál megszakadt köztünk, nincsenek közös emberek, és én is és ő is más helyre megyünk tovább az életben. Persze mindketten tudjuk, hol a másik hol lakik, de ő már nem akar felém kezdeményezni. Sok gondot, nehéz napot okoz nekem a magány, ami abból fakad, hogy nincsenek olyan emberek az életemben, akiktől olyan szeretetet kapnék, mint tőle kaptam. Talán azért is lehetett ilyen túlzott a szeretet igényem, mert gyermekkoromban nem kaptam meg azt, nálunk nem volt szokás az intimitás, bújás és ölelés, mint más családoknál. Gyerekkoromban sem köttettek olyan barátságok, amelyek életre szólnának. Sokat változtam. Tartom a kapcsolatot néhány csoporttársammal, néha találkozunk, de többnyire interneten. Sose panaszkodom már, és van 1-2 ember, akikkel szinte minden héten telefonom beszélünk, de egy bizonyos mértékben mégis úgy érzem, velük nem tudok megosztani olyan dolgokat, mint vele akkor. Teljességgel megértem a félelmet, ami övezi őt velem kapcsolatban, hiszen hasonló helyzetben én sem viselkednék másképp. Néha van, hogy keresem, de már válaszokat egyáltalán nem kapok, ezért nem is próbálkozok. Vannak napok, amikor a szívem megszakad azért, hogy ezt elrontottam. Gyakran úgy érzem, jobb reménykedni, mint huszadjára is megkapni azt, hogy nem.

Remélem értitek miről van szó, és kíváncsi vagyok a Ti élményeitekre is, ha volt hasonló.


Köszönöm!



2019. márc. 29. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem értjük, mert nem fogalmazol világosan. "Zaklattam." Hogy zaklattad? "Átlátta a problémámat." Milyen problémádat? "Ő is átlátta a helyzetet." Milyen helyzetet? És mért akart volna bántani? Az az érzésem, hogy te nem barátságot érzel ez iránt a fiú iránt, hanem szerelmet.

Menj pszichológushoz, mert rettenetesen magányos vagy, kuszák az érzéseid és fogalmad nincs, hogy hogy találj barátokat.

2019. márc. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Zaklattam: írásos formában

átérezte: azt, hogy egyedül vagyok, teljesen más szinten mozgunk mint társadalmilag, mind a magánélet területén. Mivel őt fiúnak tekintik a lányok, engem meg semminek, max cuki kisfiúnak.

nem akart bántani: nem jelentett fel, mert tudta, hogy enélkül is épp elég gondom van.

Nem vagyok szerelmes belé. Voltam pszichológusnál.

2019. márc. 29. 22:58
 3/15 A kérdező kommentje:
De amúgy félreértés ne essék, én elfogadom a döntését, csak úgy az egész olyan tragikus számomra és lezáratlan.
2019. márc. 29. 23:04
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, mikor azt mondják, hogy "Voltam pszichológusnál." Pszichológusnál nem egyszer kell lenni, hanem járni kell hónapokig, esetleg akár egy évnél is tovább, mire a kóros önbizalomhiányból felépül az ember. Nem vagy értéktelenebb, mint más, az nem attól függ, hogy valaki milyen macsó vagy milyen mélységű hanggal látta el az úristen. De egyébként a macsóságot valamennyire lehet fokozni egy konditeremben, de akár még biciklizéssel is. De vannak a világon olyan emberek, akiknek pont az olyan tulajdonságok a szimpatikusak, amikkel te rendelkezel.

A kapcsolatod ezzel a fiúval már elmúlt, és egyáltalán nem biztos, hogy az úgymond zaklatás miatt, kapcsolatok amúgy is szétmennek, ha a barátok fizikailag más térbe kerülnek és nincsenek közös élményeik.

Menj vissza ugyanahhoz vagy másik pszichológushoz (biztos, hogy nem azért maradt ez abba, mert ő azt mondta, hogy mostmár mehetsz), és csináld végig a terápiát, aminek a végére helyreáll az önbecsülésed, és képes leszel új kapcsolatokat nyitni. Előbb-utóbb összekerülsz azzal az emberrel, akivel egymásnak rendeltettetek.

2019. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg fogjuk tudni beszélni, én bízom benne :)
2019. márc. 30. 20:47
 6/15 anonim ***** válasza:
Mármint ezzel a bizonyos volt barátoddal? Nem biztos, hogy ő is meg akarja veled beszélni.
2019. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De biztos, hogy meg fogjuk tudni.
2019. márc. 30. 20:56
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Azt írod "aztán vége lett a barátságunknak, ami pár éve már bekövetkezett." Miből gondolod, hogy ha pár év alatt valamit nem sikerül helyrehozni, akkor majd most sikerül megbeszélnetek? Mégis mitől? Mert azt is írtad, hogy hiába keresed, nem válaszol vissza. Hogy lehet megbeszélni valamit, ha csak az egyik fél szeretne komminikálni?


Szerintem is tényleg járj el rendszeresen terápiára és ha helyreállt az önbizalmad, majd a következő barátságot nem rontod el.

2019. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*kommunikálni (bocs ha más elírás is van)
2019. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Fogunk tudni beszélni, csak idő kell hozzá
2019. márc. 31. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!