Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Képtelen vagyok elengedni egy...

Képtelen vagyok elengedni egy barátságot. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Nos, sziasztok. A teljesség igénye nélkül próbálom összefoglalni a problémámat, amelyre tanácsokat szeretnék kérni, hogy megoldódjon.

huszonéves fiú vagyok, nem nagyon voltak soha igazi barátaim. A gimnáziumot egy kisebb településen jártam messze Budapesttől, ahol egyetemet végeztem. Szinte senki nem jött felsőoktatásba, pláne nem jó egyetemre, ezért hát az a minimális kapcsolat is megszakadt a gimis emberekkel. Aztán itt az egyetemen lett egy nagyon jó barátom. Teljesen másmilyenek vagyok külsőre, mégis nagyon jól kijöttünk egymással. Sajnos, én korábban is küzdöttem azzal, hogy elfogadjam önmagam. A lányoknál nem nagyon van sikerem, mivel nem vagyok az a karizmatikus, vonzó típusú srác, a hangom se öblös. Sok dologban különböztünk, mint az anyagi helyzet. Neki sokkal jobb volt, amit nem irigyeltem tőle, csak nehéz volt elfogadni, hogy ő a szüleivel minden évben megy nyaralni, síelni. Mi meg sehova. Ezért sokszor akaratlanul is bántottam, amit nagyon sajnálok azóta is. Persze mindenben igyekeztem mellette állni, és mindig önzetlenül segítettem neki; soha nem fordult meg a fejemben, hogy "elgáncsoljam". Aztán vége lett a barátságunknak, ami már pár éve bekövetkezett. Olyan hirtelen volt, és annyira mell bevágott, hogy zaklattam. Nem szeretnék félrebeszélni, az igazság ez. Ezt tettem vele. Valahogy mindig volt köztünk egy elszakítatlan szál, mivel a barátnője olyan ember lett, aki engem nagyon szeretett és átlátta a problémámat, mindig mellettem állt, és áll is azóta. Ennek a párkapcsolatban utána vége lett köztük. Ez a barát, akiről szó van, még ilyen nyomás alatt is tudta, hogy nem bánthat engem, mivel ő is szintén átlátta a helyzetet. Elnézett az ügy mellett, és én se léptem át sose a bizonyos határt, de ettől függetlenül van vaj a fejemen. Most viszont úgy néz ki, már minden szál megszakadt köztünk, nincsenek közös emberek, és én is és ő is más helyre megyünk tovább az életben. Persze mindketten tudjuk, hol a másik hol lakik, de ő már nem akar felém kezdeményezni. Sok gondot, nehéz napot okoz nekem a magány, ami abból fakad, hogy nincsenek olyan emberek az életemben, akiktől olyan szeretetet kapnék, mint tőle kaptam. Talán azért is lehetett ilyen túlzott a szeretet igényem, mert gyermekkoromban nem kaptam meg azt, nálunk nem volt szokás az intimitás, bújás és ölelés, mint más családoknál. Gyerekkoromban sem köttettek olyan barátságok, amelyek életre szólnának. Sokat változtam. Tartom a kapcsolatot néhány csoporttársammal, néha találkozunk, de többnyire interneten. Sose panaszkodom már, és van 1-2 ember, akikkel szinte minden héten telefonom beszélünk, de egy bizonyos mértékben mégis úgy érzem, velük nem tudok megosztani olyan dolgokat, mint vele akkor. Teljességgel megértem a félelmet, ami övezi őt velem kapcsolatban, hiszen hasonló helyzetben én sem viselkednék másképp. Néha van, hogy keresem, de már válaszokat egyáltalán nem kapok, ezért nem is próbálkozok. Vannak napok, amikor a szívem megszakad azért, hogy ezt elrontottam. Gyakran úgy érzem, jobb reménykedni, mint huszadjára is megkapni azt, hogy nem.

Remélem értitek miről van szó, és kíváncsi vagyok a Ti élményeitekre is, ha volt hasonló.


Köszönöm!



2019. márc. 29. 22:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mindenesetre várd ki azt az időt, jó hosszút, és ne kezdd most el újra keresni, mert aztán jön ide az újabb kérdésed, hogy zaklattam a barátomat és szánom-bánom. Nagyon gyakran megtörténik, hogy a legjobb barátságoknak is vége szakad, mert ez csak kölcsönösségi alapon tud működni, és az egyik fél életvitelben közben már máshol jár.
2019. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Jó ötlet.
2019. márc. 31. 17:08
 13/15 anonim ***** válasza:

Húh kérdező, sokmindent leírtál, ami hasonlóan történt meg velem is. A lényeg, hogy te ezt az embert ajnározod és isteníted, és igen irigykedsz rá, de ez nem az a fajta irigység amire gondolnál, ez egy speciális irigység hosszú lenne kifejteni... A lényeg, hogy megértem a fájdalmad mert szeretet kaptál tőle és most elutasított téged. Ezt a rossz érzést az elutasítás, elutasítottság okozza. Ezt az érzést le kell győznöd: tudatosan el kell döntened és hinned magadról, hogy egy szerethető, szeretett ember vagy.


Velem is hasonló történt egy egész baráti kör utasított el és most küzdök ellene hogy ne éljem meg elutasításnak. Ami azt illeti a lányoknál lehet sikered, sportolj egy kicsit adj magadra jobban. A hangod miatt ne aggódj, az enyém sem öblös sőt gyerekként az énekkarban szoprán voltam. El kell hinned, hogy egy szeretett, szerethető értékes férfi vagy és fontos hogy a társadalmi normáknak ne akarj görcsösen megfelelni, mert azok csak megkreált képek és konstrukciók.


Ami meg a volt barátod illeti ha nemet mondott neked légy érte nagyon hálás, nekem még csak meg se mondták mi a bajuk velem, nekem nem mondtak konkrétan nemet. Ha nemet mondott tiszteletben kell tartanod és el kell szakadnod tőle, hogy új embert ismerjél meg, aki a legjobb barátod lehet. Az elszakadás meg olyan mint a gyász sírt ki magad, minden ajándékot, tárgyat emléket dobj a kukába. Hidd el, hogy mászkál még a földön olyan férfi aki a legjobb barátod lehet, akivel sok közös van bennetek és azt a férfias bajtársi szeretet adja neked és te is tudod majd neki adni, amire egy férfinek nagy szüksége van.

2019. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tök jó hogy ennyi minden hülyeséget leírtál, viszont pont a lényeg kivehetetlen belőle, tehát hogy mi történt.
2019. ápr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el újra.
2019. ápr. 18. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!