Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Részetekről ez a viselkedés...

Részetekről ez a viselkedés véget vetne a barátságnak?

Figyelt kérdés

Én (22/N) és a barátnőm (23/N) wellness hosszúhétvégét terveztünk. Kivettük a szabit időben, foglaltunk, minden. Azt beszéltük meg, hogy a költségeket úgy dobjuk szét, hogy ő fizeti a foglaláskor az első felét az összegnek (pontosan 50%), én pedig a végén a másodikat. A foglalás az én nevem alatt történt, de ez random alakult így, nem volt rá kimondottan ok.

Busszal utaztunk, de különböző irányból érkeztünk meg a hotelba, mert nem egy városban lakunk.

Mivel a foglalás az én nevem alatt volt, minden közös fogyasztás az én aláírásommal, az én végszámlámra került. Pl italok a vacsihoz, üveg bor, amiket a bárból fogyasztottunk, köntösbérlés a wellness-hez, masszázs, de még a végén az idegenforgalmi adó is. Így én jóval többet fizettem, mint ő annak idején a foglaláskor, hisz a helyszínen felmerülő kiadások mind a végszámlához adódtak. Mikor fizettem, hátrahúzódott, elbújt a sorok közt (borokat, magazint árultak a recepción). Utána kimentünk a buszvégre, ahonnan két irányba indultak a buszaink, de volt vagy fél óránk, így elővettem a számlát, hogy na, megnézzük, rendezzük? Elővett egy szendvicset a táskájából, és elkezdte majszolni, teljes testtel elfordulva tőlem, nézelődve. Azon iyekezett, hogy a számla még csak a látóterébe se kerüljön be. Korábban is volt már 1-2 olyan eset, mikor azt éreztem, ki szeretne bújni a fizetés alól, de ez extrém volt, itt 15 ezer forintról beszéltünk, nem egy 400 forintos kávéról. Elkezdtem figyelni a reakcióit, és azt vettem észre, hogy abszolút nem hajlandó a számla létezéséről tudomást venni. Az általam fizetett végösszeget tisztán hallotta, tudta, hogy én túlfizettem, és mondtam is neki, hogy miket adtak a számlához. Dühített, mert volt olyan is a számlán, amihez én hozzá sem nyúltam, ő fogyasztotta el, de pl volt nála egy üveg kibontott üveg bor, amiből nem ittunk, de nem hagyhattuk ott kibontva, azt ő tette el... és most azt várta, hogy "vigyem el a balhét" érte.

Mivel úgy egysztünk meg, hogy abszolút 50-50%-ben osztozunk a költségeken, nem akartam annyiban hagyni. Nem vagyok gazdag alapvetően, számít ez a pénz is, nem tudom elengedni, és az az igazság, fel is dühített a viselkedése.

Hagytam hazamenni, esküszöm, hallottam a sziklát legördülni a szívéről, mikor elváltunk. Hgytam neki egy napot, majd ráírtam, hogy akkor tessék, ennyivel lógsz, itt a számlaszámom. Átutalta, nagy sürgönyködve, fontoskodva, amit elég tettetettnek éreztem. Legalább 4-5 üzenetet küldött arról, hogy hol tart az utalás.


Megmondom őszintén: csalódtam benne, nem akarom elhinni, hogy erre képes volt. Megpróbálta kihúzni magát a fizetés alól, és az összes közös költséget a nyakamban hagyni. Szerintem megpróbálta, lehet-e ezt is úgy csinálni, mint a kávékkal: kávézásokkor is mindig úgy intézi, hogy én érjek először a pulthoz, vagy valahogy én kerüljek fizetési helyzetbe, de azokkal nem törődtem, ritkán jövünk össze és nem okozott gondot, hogy meghívjam - tehát ha úgy nézzük, én terítettem meg annak a szitunak, hogy most így megpróbáljon megtolni 15ezerrel.


Szerintetek ne hibáztassam, mert én voltam a h//lye, vagy ez azért már túlment minden határon?

Én úgy érzem, mintha egy gyengeségem próbálná kihasználni ellenem, ami nem túl baráti....


Egyetlen barátom, nincs sok tapasztalatom, nézzétek el, ha birkaságnak hangzik egy-két gondolatom.

Segítene pár külső szempont.


köszönöm.



2019. máj. 11. 09:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem felfújod az ügyet. Az a lényeg, hogy végül kifizette. De legközelebb sose közösködj senkivel. Mindenki fizesse a saját fogyasztását. Nem is értelek. Én ugyanúgy, mint te nem vagyok gazdag, számít pár ezres is. Eszembe sem jutna soha még csak egy kávéra sem meghívni valakit. Nem értem te miért is fizetted ki korábban is az ő kávéját?
2020. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!