Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tereljem el a figyelmem...

Hogyan tereljem el a figyelmemet amikor nagyon hiányzik, de túl büszke vagyok a béküléshez?

Figyelt kérdés

Igazából nem is csak a büszkeségem miatt nem keresem fel hanem, mert tartok attól, hogy én viszont nem hiányzok neki annyira, mint ő nekem. Kb egy éve vesztünk össze és kölcsönösen nagyon megbántottuk a másikat, valószínűleg soha nem is voltunk igazi barátnők. Nekem mégis mindennap eszembe jut és annyira hiányzik, hogy mostanában már sírni is szoktam miatta,pedig nem érdemli meg. Haragszok még rá és sosem lehetnénk olyan jóban, mint a veszekedés előtt és, ha az eszemre hallgatok nem is kell nekem ilyen barátnő. Utálom magam amiért még most is tudom hiányolni és szomorkodni miatta.

Ha valaki szokott hasonló helyzetbe kerülni mivel tudja elterelni a figyelmét? Hogyan maradjak erős, hogy ne alázzam meg magam előtte és eszembe se jusson keresni őt?

23/L


2019. máj. 25. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt a helyzet, csak én nem tudtam, hogy miért lépett ki az életemből a legjobb barátnőm. Viszont mivel te tudod a pontos okát, azt, amiért összevesztetek, több értelme lenne írni neki, hátha ő is megbánta és rendbe jön minden. Én hiába keresném fel (már egyáltalán nem akarom), csak tovább ingorálna, ami még jobban fájna... Persze, ez nálad is alakulhat így, de egy próbát megér, drukkolok.
2019. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát, én inkább azt mondanám, hogy keresd meg, hiszen hiányzik neked, még most is szereted. Hülyeség az öncélú, sehova se vezető büszkeség. Úgyse fogsz addig megnyugodni. Ha visszautasít, el tudod engedni, ha szóba áll veled és megint összevesztek, akkor is, mert érzelmileg eltávolodsz tőle, és a harmadik lehetőség, hogy neki is hiányzol, és fel lehet éleszteni a kapcsolatot, ha nem is olyanra, mint volt, de akkor se maradna benned hiányérzet.
2019. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen életed van, szóval ne legyen semmi a világon, amit megpróbálsz elfojtani. Hiányzik? Keresd fel, akkor is, ha elutasít, ha meg van rá az esély, hogy rossz vége lesz, nem tudhatod, de miért jobb abban a tudatban élned, hogy inkább elnyomtad magadban az őszinte érzéseket a büszkeséged miatt?
2019. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igazatok van és bár, nehéz lenne meghunyászkodni nagyon szeretném. Viszont nem érdemli meg és inkább örülnöm kellene, hogy megszabadultam tőle végleg. Az eszem tudja már csak a szivemmel kellene valahogy megértetni, hogy ez így van jól.
2019. máj. 25. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És nem lehet, hogy ezt csak az indulatok miatt látod így? Biztos, hogy megbeszéltetek és átbeszéltetek mindent, és mindkettő oldal tisztázódott?
2019. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Büszkeség te édes isten....Mi vagy te? Ki vagy te??? Államférfi??? Egy világvezető nagyhatalmi országnak az elnöke? Esetleg hadvezér?

Büszkeség...eszem megáll!


A büszkeség szót egy olyan "anyukától" hallottam utoljára, aki már 30 éve egyedül van (29 éves korától, most 59), mert ő nem "hódol be" egy férfinak sem. Mondanom sem kell, szánalom a köbön!


Ha barátnőd kezdte és ő bántott meg először, akkor itt nincs miről beszélni! De itt nem erről van szó. Valaki felkapta a vizet. Valaki elkezdte ezt az adok-kapok-ot és az gondolom te voltál. Más esetben eszedbe nem jutna kérdést kiírni!

"kölcsönösen nagyon megbántottuk a másikat" - Hát persze, másodperc tört része alatt egyszerre elkezdtétek egymást szapulni a semmiből!

Így estére egy jót röhögtem.:D


Mai napig nem értem a nők/lányok miért szeretnek ezzel a büszkeség szóval dobálózni. Büszkeség az, hogyha meghalsz egy háborúban a hazádért. Büszkeség az, hogyha SZAKMAILAG elismernek! Büszkeség az, hogyha sportban elérsz valami nagy eredményt!

Tényleg nem értem ez milyenfajta büszkeség, amit irkálsz! Az mióta büszkeség kérdése, hogy nem megyek oda, "mert hááá miazhogymááán meghunyászkodom?" Ez nem büszkeség, ez GYEREKESSÉG AMIT CSINÁLSZ! Ez infantilisség! Passzív-agresszív hárpia reakció. Házisárkány. Tisztára, mint az exem. Eskü. Ugyanezt csinálta. Csodálkozom, hogy egyedül van már 5 éve? A természetéből kiindulva hát nem!


Adjak tanácsot? Még csak 23 éves vagy. Előtted az élet! Ha megfogatsz egy tanácsot, akkor legyen az, hogy ezt a mimóza lelkecskédet meg a "büszkeségedet" tedd félre. Milliárdszor nagyobb beszólások meg bajok fognak érni még az életben!

2019. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De mit követett el, hogy megszabadulásnak nevezed a szétválást? Úgy látom, nagyon ellentmondás van benned, ha érzelmileg viszont ragaszkodsz hozzá. De bármit is követnek el az emberek, az idő kisebbíti a jelentőségét.
2019. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 Nyugodj meg. Minden emberben van ilyen érzés amikor valakivel összevesznek szerintem, de lehet nem a büszkeség a legjobb kifejezés rá.


#7 Lakótársak voltunk és a barátja egy igazi tapló, mindig megette a kajámat, mindenről úgy gondolta közös és amikor egyszer eltünt egy nagyobb összeg a szobámból a srácra gyanakodtam. Ő persze védte a barátját és annyira összekaptunk ezen, hogy amíg én haza mentem a szüleimhez hétvégére ott hagyott a lakásban. Nem volt hajlandó arra a hónapra sem a lakbér ráeső részét, se a rezsit kifizetni és szégyenben hagyott a tulaj előtt, mert olyan gerinces, hogy még neki se szólt arról, hogy elköltözik.

Ő azért haragszik rám, mert minden cuccát, amit ott hagyott kidobtam, én meg azért mert cserben hagyott és, mert utólag kiderült, hogy tényleg a barátja lopott meg. Nem elég, hogy nem kaptam vissza az összeget, de még bocsánatot sem kértek és azóta már a srác menyasszonya.

2019. máj. 25. 23:02
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Akkor itt nincs miről beszélni! Nem is értem, hogy ragaszkodhatsz ilyen “emberhez”!
2019. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát necces, jogos a haragod, és ráerősít a dologra, hogy hozzá akar menni ahhoz, aki téged meglopott. De legalább az elszakadásodat segítené, ha írnál neki egy rövid, semleges hangú érdeklődő levelet, hogy hogy van, és te is írsz magadról 2 sort. Nem kell bele sok érzelmet belevinni, de mégis megnyitni egy ajtót annak tudatában, hogy ő azt vagy tovább nyitja, vagy bezárja, de akkor már könnyebb lesz leválni róla. De ha tudod, hogy menyasszony, akkor csak van valami kapcsolat köztetek!
2019. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!