Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fogy ennyire a magyar?

Miért fogy ennyire a magyar?

Figyelt kérdés
Általánosan szerintem a kivándorlás,kevés gyerek miatt.De kicsit részletesebben is érdekelnek az okok,például miért lehet,hogy azt olvastam,hogy a 35-39 év közötti magyar férfiak 41%-a,nők 33%ának nincs gyereke.

2019. nov. 15. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
15%

En alapbol azert akarok gyereket mert csak igy tudja az ember tovabb vinni magat egy masik ember lelkeben.

Nem akarom hogy amikor haldoklok senki se fogja majd a kezem. Es amikor mar nem vagyok senki se emlekezzen ram.

2019. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
81%

Sokkal nagyobb az egyén szabadsága, gondolatszabadsága mint régen.


Korábban sokkal nagyobb volt a társadalmi, családi nyomás, hogy szülni kell, házasodni kell, gyerek kell. Ma meg az egyén van előtérben. Az egyén pedig szeretné kihasználni ezt a kis időt amit a Földön tölt, magát fejleszteni, utazni, élvezni az életet.


Illetve az igények is az egekbe nőttek. Sokkal nehezebb ismerkedni, párkapcsolatot kialakítani. Az emberek a technika miatt mindent azonnal akarnak, és azonnal el is dobnak. Ugyanúgy a párkapcsolatot is. Plusz alapból csomó olyan dolog nem elfogadott, ami régen természetes volt, 5-en egy szobában, dolgozott a gyerek is, stb. Nincs ott helyben a szülő, nagyszülő aki segítene, stb.

2019. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
90%

Nem a kivándorlás és a kevés gyerek a fő ok hanem ami ezt kiváltja. Nincs munka, alulfizetettek az emberek.

Alapból kitolódnak a határok, a többség szakmát tesz le, egyetemre megy később keres munkát, de itt jön a bibi sokan nem is kapnak, vagy minimálbérért dolgoznak. Ha a saját kis falujukban, városkájukban nem találnak munkát vagy a szülőkkel nem olyan a viszony mehetnek albérletbe ami a nulla fizu javát eleszi. Akinek van egy marék esze az nem szül a nullára.

2019. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 Lazy Lover ***** válasza:
17%
Mert nincs megfelelõ èletszínvonal se nõ aki normàlis anya lenne màrmint nàlam ezèrt nincs gyerek de sok nõnek nem lehet meg sok fèrfi nem is akar gyereket
2019. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
94%

Először is minden hatodik gyerek külföldön születik. Szóval a kivándorlás valóban jelentős probléma. Illetve azok, akik később költöznek ki.

A másik szerintem javarészt anyagi eredetű gond, illetve az, hogy teljesen más mentalitásúak a fiatalok. A fiatalok többre vágynak, nem elégednek meg azzal, hogy 30 évre eladósítsàk magukat egy panel miatt és palizeren éljenek meg 5 évente elmenjenek a Balcsira otthonról vitt szendviccsel.

A mai fiatalok nagy része minőségi, tartalmas életet szeretne, nem élik be vegetálással, alacsony bérekkel, kilátástalansággal.

Illetve nem hajlandóak ilyen körülmények közé gyereket vállalni. Ami tökre érthető, ha magát is alig tudja eltartani, akkor nem hiányzik még egy gyerek is. Mármint nem akarja nélkülözésnek kitenni.

Emellett elég rizikós dolog, pl nőként bele kell kalkulálni, hogy egyedül maradsz vele, nem találsz munkát, nem lesz segítséged és pénzed. Minden második házasság valassal végződik és tök ijesztő ez az arány egy leendő anyának szerintem. Nagyon sok kapcsolat romlik meg a gyerek után, egyszerűen sokszor nem merik megkockáztatni.

Meg hát ott vannak azok, akik egyszerűen jól elvannak gyerek nélkül. Nem szeretnének és pont. Régen is volt ilyen, csak nem merték kimondani.

Szabó Magdát a mai napig utalják bizonyos körökben, amiért tudatosan volt gyerekmentes és még abortusza is volt.

Nem csoda, hogy régen kevesebben merték felvallalni ezt.

Ma már sokan ki merik mondani és nema társadalom elvárása szerint élnek.

Egyik barátnőm idén 15 országban járt a férjével. Minden pénzüket, idejüket utazásra költik. Egyáltalán nem szeretnék, ha egy gyerek miatt ezt nem tehetnék meg.

Viszont 50 éve valószínű ők is szülők lettek volna, akkor is, ha legbelül nem akarták volna.

Változnak az idők.

Egész Európában ez jellemző, sőt, sokan a környezet miatt nem vállalnak, nem akarnak egy közel 8 milliardos,szennyezett bolygóra gyereket szülni. Érthető ez az indok is, mégha nem tudunk vele azonosulni, akkor is.

2019. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:
"Költhetem rá a pénzt,tenni kell félre neki egyetemre,magánsulira,magánovi,különórák"Igy már értem mire gondolsz,de a terheknek meg kellene oszlaniuk szerintem,hogy jó a párkapcsolat,akkor egymást jól kiegészítve megoszlanak a terhek,nem kell mindent a férfira tenni.A 41% azért az nincs messze az 50%tól elég durva.
2019. nov. 15. 20:09
 17/64 A kérdező kommentje:
"Egész Európában ez jellemző, sőt, sokan a környezet miatt nem vállalnak" Ezt nem mondanám a franciáknál 2-3 gyerek van,de az északi országokban is sok gyerek születik,ha nem is ennyire.
2019. nov. 15. 20:12
 18/64 anonim ***** válasza:
76%
Hálát adok az égnek ha ez ország kihal mindenki jobban jár de komolyan. Nekem sincs gyerekem és külföldön is dolgoztam elég sokat.S a kérdésed igazából nonszensz.Mert miért is kéne magyaroszágra gyereket csinálni ? Katasztrófa ez az ország.Meg ha tehetném biztos nem ide születnék...
2019. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
71%

"Nem akarom hogy amikor haldoklok senki se fogja majd a kezem"


Bocsánat, szar arc leszek, de amit írsz önzőség és csak feltételezés.

Nem várhatod el és nem is tudhatod előre, hogy mi lesz a jövőben.

Lehet amikor haldokolsz, a gyereked 15 ezer kilometerrel arrébb fog élni. Vagy a gyerekeivel lesz elfoglalva, esetleg összevesztek és rád sem nyitja az ajtót.

Sajnos dolgoztam/dolgozok idősekkel és nagyon gyakori, hogy betegen, kiszolgáltatottan fekszenek és a kutya sem néz rájuk. Vagy ha nagy nehezen hetek után elokerult a gyerekük, nem is érdekelk igazán mi van vele.

Legutóbb egy rákos néninek vették ki a daganatát. Rá se nézett a család, pedig egy városban éltek a kórházzal. Egyedül ment volna haza a műtét után, én hívtam fek az egyik gyerekét, hogy jöjjenek már be érte, nem engedhetem el egyedül a nehéz csomagjaival a város másik részére. (a betegszállító nálunk nagyon gázos, rengeteget kell várni rá és helyiekkel nem is foglalkoznak, pedig indokolt lenne)


Ezzel azt akarom mondani, hogy csak azért ne vállaljon senki gyereket, mert majd öregként jó lesz.

2019. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:
"Mert miért is kéne magyaroszágra gyereket csinálni ? Katasztrófa ez az ország.Meg ha tehetném biztos nem ide születnék..."Itt most nem erről van szó,hogy mennyire katasztrófa-e,hanem arról,hogy a 41% nagy szám,érdekel,hogy másoknál milyen okok vezettek arra,hogy nincs gyerek,de akár a kivándorlásának is okai,vagy esetleg ha egészségügyben tapasztalt valamit,akkor ezek az élethelyzetek is érdekelnek.Akár peldaul az is,hogy az emberek miért fogadják el simán az egészségügy helyzetét,vagy akár hogy miért vándoroltak ki,mi volt az utolsó csepp a pohárban.
2019. nov. 15. 20:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!