Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fogy ennyire a magyar?

Miért fogy ennyire a magyar?

Figyelt kérdés
Általánosan szerintem a kivándorlás,kevés gyerek miatt.De kicsit részletesebben is érdekelnek az okok,például miért lehet,hogy azt olvastam,hogy a 35-39 év közötti magyar férfiak 41%-a,nők 33%ának nincs gyereke.

2019. nov. 15. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
9%

Mindenki azt kapja vissza az elettol amit bele tett korabban. Lehet hogy amig masok buliztak en a szobamban tanultam 20 evesen, de ok most a mekiben sutik a sultkrumplit en meg keresek annyit amibol mindenre telik....

Es egyaltalan nem banom hogy a bandazas bulizas helyett en tanultam. Megérte.

( Igy is tudtam eleget bulizni) inkabb a lustalkodas idot toltottem ki tanulassal.

2019. nov. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
94%

41,42# ez szép és jó, de mi van a közalkalmazottakkal? Egy tanár, egy óvónő, egy mentős, egy ápoló nem tanult és nem végez hasznos szakmát? Miért keresnek akkor 200 nettó alatt, kinek a hibája, ha nem a kormányé? Ki tehetné rendbe a béreiket, ha nem a kormány?

Csak egy példát mondjak, egy kémia-biosz tanár 5 évet végig seggel az egyetemen, utána a pályája során tanítja, felkesziti az érettségire a leendő orvosokat, gyógyszerészeket stb és mit kap cserébe? Valahol a nettó 150 környéki alamizsna bért.

Itt bukott meg az okfejtésed.

2019. nov. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes nekem tobb tanar ismerosom is van, es nem ugy tudom hogy 150 et keresnenek.

Egyebkent meg nincs olyan orszag ahol mindenkinek a megfelelo berezest lehet adni.

Menj at ukrajnaba nezz szet ott. Nezd meg az atlag eletszinvonalat, aztan gyere vissza es tedd ossze a kezed hogy te itt elhetsz.

2019. nov. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
15%
Valoszinuleg sose fogjuk elerni azt a szintet hogy egy takarito is netto 300 at keressen. De nem is kell, egy tarsadalomban vannak jol es kevesbe jol keresok. Meg mindig az áll hogy aki korabban beleszart az egeszbe es hambi csinalo a mekiben az ne akarjon havi 500 at keresni, torodjon bele hogy ilyen eletet alakitott ki maganak.
2019. nov. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
31%

Illetve szép és jó, hogy egy segedmunkas megkeres havi 300at. De milyen áron? Heti 6 nap munka, alsohangon 12 orazassal. Van értelme gyereket vállalni úgy, hogy tudod, hogy nem fogsz tudni részt venni az életében? Arról nem is beszélve, hogy ezek mind fekete munkák és tudja a paraszt, hogy nyugdíja nem lesz és dolgozni sem fog tudni idős korában , mert tönkre fog menni a rengeteg fizikai munka miatt.


Lehet számokkal dobalozni, de attól még tény, hogy nagyon nehéz tisztességes fizetést kapni ebben az országban, úgy, hogy marad mellette szabadidőd(a gyerekhez azért nem árt) és nem megy rá az egészséged a munkára.

Ilyen-olyan hitel nem fog előrébb vinni sajnos, sokkal nagyobb problémák vannak.

2019. nov. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Ameddig ilyenek a fizetèsek ne csodàlkozzanak hogy a mai fiatalok nem vàlalnak gyereket a mai fiatalok többre vàgynak mint egy szobàba 10 en meg majd felnevelem a gyereket zsíros kenyèren mint nagyanyàink.... lehet szèpíteni a dolgokat de ezt a fidesz barmolta el nem hitelt kell adni ha nem normàlis fizetèst mindenkinek
2019. nov. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
93%

47%-os : a bertabla nyilvános, keress rá, ha nem hiszed el. Ott lesz benne az is, hogy milyen kategóriák vannak. 20 év tanári pálya után valóban nem 150-et keresnek, hanem picit többet.

De az sem elég tisztességes megélhetésre.

Gyereket meg nem 50 évesen vállal az ember, már a pálya elején is normális fizukat kéne adni, hogy legalább magát el tudja tartani és esetleg később a gyerekét, gyerekeit is.

A semmire nem lehet gyereket vállalni, ezt nem képes megerteni a kormány.

Biztos, jól fizető munkahelyek és stabil lakhatas kell ahhoz, hogy az ember nyugodtan elkezdhessen tervezni. Ez az alapja az egésznek.

2019. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
0%

Lazy lover

Ezt alapjaiban veve a gyurcsany kormany tolta el. Hallgasd meg az oszodi beszedet.

A fidesz azt a lerombolt semmit probalja valamive tenni.

2019. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
23%

Nem mondom hogy a videsz a kiraly de a mostani valasztekbol az a legjobb part.

A legjobb rossz.

2019. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 Lazy Lover ***** válasza:
29%
Nem kell mindent gyurcsànyra fogni a fidesz se csinàl semmit se ...
2019. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!