Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fogy ennyire a magyar?

Miért fogy ennyire a magyar?

Figyelt kérdés
Általánosan szerintem a kivándorlás,kevés gyerek miatt.De kicsit részletesebben is érdekelnek az okok,például miért lehet,hogy azt olvastam,hogy a 35-39 év közötti magyar férfiak 41%-a,nők 33%ának nincs gyereke.

2019. nov. 15. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogy. Nemrèg voltam védőnönel és mondta évről évre egyre több a kismama, ez èvben meg pláne. Csak ugye ez még nem érezhető, majd 10-20 év múlva.
2019. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
36%

Aki azt mondja hogy nem fogy a magyar, az tájékozatlan. 1980-ban érte el a lakosság a csúcspontját, 10,7 millió fővel, napjainkban 9,6 millió fő körül van valahol. 2010-ben léptük át a 10 milliós határt, azóta eltűnt 400 ezer honfitársunk.


Hogy miért fogy ennyire? Ez összetett dolog.


1: Az első probléma 1950-es években kezdődött, a szocializmusban. Engedélyezték az abortuszt, aminek hatására rengetegen vetették el a magzatukat. Napjainkig ~6 millió gyermek megszületését akadályozták meg. Óvatos becslések szerint, ha Lengyelország példáját követtük volna, vagyis tilos lenne az abortusz, 16 millió lenne a népességszám. A világon már Magyarország volt az első ahol a lakosságszámhoz vetítve a legkevesebb gyermek született (1962).


2, A szocializmusban bevezetett túlmunka. Mindenki aki akart, maradhatott a műszakja után "túlórázni". Az emberek java része maradt is, így leamortizálódott a szervezetük pár évtized alatt. 1960-as évek közepétől látványosan megnőtt a halálozások száma, alig nőtt a születéskor várható életkor, sőt férfiaknál csökkent is.


3, a társadalomban bekövetkezett változások. Kitolódik a tanulás a 20-as éveink közepéig, egyeseknél még hosszabb ideig. Utána karriert épít az ember. Plusz a jóléti országokban, hiába van pénze a lakosságnak, ott sem születik sok gyerek.


4, Annyira elöregedett már a magyar társadalom, hogy nincs elég szülőképes korú nő,(15-49 év közötti) hogy a népességfogyást megállítsuk.


5, sokaknak abszolút nem kell/nem való gyerek. Egyre több ember szájából hallom hogy nem szeretne.

2019. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
36%
2019. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
91%

27 éves férfi vagyok, jelenlegi keresetem havi 200-225 között alakul, kimondva jónak hangzik, viszont az igényeimet nem fedi le, és itt már adódnak emiatt számolgatások fejtörések, én meg nem tudom elfogadni ha valamit nem tudok megvenni(persze reális keretek között)


Mindennek a pénz a gyökere, én úgy vagyok vele ha lenne havi 500-800e nettóm + külön a nőé arra már lehet vállalni gyereket, de 200e kb arra elég hogy elbohóckodd az életed, sajnos sok sorstársamnál látom ugyanezt, kifizeti a számlát, eszik, és ami marad abból megveszi magának amit szeretne.

Nekem a motorozás az életforma, előbb adok ki rá X összeget, mint mondjuk magamra.


Én belátom hogy nem szabad gyereket vállalnom, mert csak tönkretenném egy ember életét, sokszor mondom itthon is kamasz korom óta hogy nem akartam megszületni ha tudom hogy csak számolgatjuk a szaros forintokat, és meggondoljuk mire költünk, egy jómódú ember ezt nem teszi, persze ez nem azt jelenti hogy megveszi a szart is.

Annak sem látom értelmét hogy a gyerek javára, magamtól vonjak meg mindent, és kb csak rabszolga módon éljek, mondjuk szerencsére nem kötelező gyereket vállalni.


Jah és ez az ország is egy nagy moslék, ide értelmes embereknek nem is szabadna családot vállalni, de hát ahol van pénz, ott nem szempont ez.

2019. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:
"Nem fogy. Nemrèg voltam védőnönel és mondta évről évre egyre több a kismama, ez èvben meg pláne."Ez akár igaz is lehet,vannak települések,ahol nő a lélekszám...pl.Sopron,Érd stb. De ilyenből nem sok van,a többi X ezer település pl..Kelet Magyarország falvak a lakosság lassan kihal.
2019. nov. 15. 22:22
 26/64 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon sokan rabszolgabérért dolgoznak, tehát a fizetésük épp arra elég, hogy a saját ételüket és a ruháikat megvegyék, nem többre. Nem fér már bele a gyerek a költségvetésbe. A másik, hogy a férfiak és a nők is le vannak terhelve munkával teljesen, idő sincs a gyereknevelésre. Legutolsó sorban pedig az önzőséget és az élvezetek hajszolását propagáló nyugati kultúra az oka, de azért nem akkora mértékben, mint ahogy a kormány állítja. Az első kettő probléma megoldása bőven elég is lenne.
2019. nov. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 Lazy Lover ***** válasza:
83%
A hazug kormàny rà fogja a nyugatra az egèszet közben meg a piszkos anyagiak miatt fogyunk nem a liberàlis nyugat miatt....
2019. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
70%
Jelentős a szív-, érrendszeri megbetegedések száma, az alkesz, depi szám. Azért (sem) vállalnak sokan gyereket, mert ma párkapcsolat kialakítása nem egy életbiztosítás, hisz rengetegen válnak el egymást, akkor egy csonka kapcsolatba minek gyerek?
2019. nov. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
78%

Na ez egy jó kérdés, mert egyszerűen, egyetlen szóval megválaszolható:

FIDESZ

Tudod ki akarna ilyen mocsok rendszerbe gyereket szülni, mikor magamat sincs pénz eltartani... Értelmes ember nem szül gyereket a semmire.

2019. nov. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
86%
Keress arra vonatkozó statisztikákat, hogy kik, mikor, hogyan, miért, mivel tántorították el normálisnak számító emberek tömegeit attól, hogy családot alapítsanak - és megkapod a kimerítő választ. A folyamatos bizonytalanságot, a munkaerő rabszolgává átalakulását, az időről-időre esedékes tömeges átveréseket, a bérviszonyokat brutálisan meghaladó inflációt, banki spekulációt, a szándékosan generált generációs ellentéteket, a hentesüzemmé, halálgyárrá alacsonyodó "egészségügyet", a vállalkozók non-stop költségeket elnyelő taktikázását, a nagyüzemben nyomuló szélhámosok hadát, a számítástechnika által munkaerőpiacról folyamatosan kiszoruló, egyre szélesedő emberek tömegeit, az ígéreteket és azok betartásának arányát - és hasonlókat - ki ne hagyd a szempontokból!
2019. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!