Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fogy ennyire a magyar?

Miért fogy ennyire a magyar?

Figyelt kérdés
Általánosan szerintem a kivándorlás,kevés gyerek miatt.De kicsit részletesebben is érdekelnek az okok,például miért lehet,hogy azt olvastam,hogy a 35-39 év közötti magyar férfiak 41%-a,nők 33%ának nincs gyereke.

2019. nov. 15. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagyok Fideszes, de azért rájuk fogni a népességfogyást kicsit elvakult dolog, tekintve, hogy jóval régebb óta tart a folyamat, és a fejlett országok nagy részében megfigyelhető.


És most magam ellen fogok beszélni, mert nekem kivételesen tényleg a Fidesz miatt nincs gyerekem, mert nem engedélyezik xD

2019. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a pénz nagyon jelentős ok. Ezt nem lehet hitellel megoldani.

Attól, hogy hozzámvág 10 millát a kormány, ha szülök, még nem fogok többet keresni. Ugyanúgy alapvető megélhetési gondjaim lesznek, csak pluszban még a hitelt is fizetnem kell.

Ezt kéne végre megérteniük, hogy abban az országban, ahol 99 ezer a minimálbér és 120 egy albi, amibe hörcsögöt sem vihetsz, nem hogy gyereket, nem fog mindenki ész nélkül szülni.

Azt a gyereket fel is kell nevelni, elinditani az életben.

Saját lakáshoz jutni is egyre lehetetlenebb, berlakasok, önkormányzati lakások gyakorlatilag nincsenek, nem alapozhatsz arra sem.

Ezt kéne végre felfogniuk. Az egészségügy és az oktatás állapota is jelentős tényező.

Pl most, hogy mindenkit 3 gyerekre buzditanak, hogy tervezik megoldani a pedagógus hiányt? A kutya se megy tanárnak, senki se akar 140-150 ezret keresni diplomaskent..

Alapvető gondok vannak, nem csoda, hogy egyre kitolódik és elmarad a gyerekvallalas.

2019. nov. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 qkker1 ***** válasza:
79%

"Nincs munka, ""


Munka vn dögivel, csak nem akarják megfizetni a melósokat!

2019. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 A kérdező kommentje:

"Munka vn dögivel, csak nem akarják megfizetni a melósokat!"


EzzeEzegyetértek.zelAmíg innen nyugatabbra egy jogász csak max 3-4szer keres annyit mint a melós,hiszen arrafele tudjak,hogy a melósra is szükség van,addig Magyarországon akár 10-szeres is lehet a különbség.Én nem is ertem,hogy miert megy el itt valaki karbantartonak netto 115-ért,ha jó szaki,akkor Ausztriában is ennek akár a 6-7szeresét keresheti.

2019. nov. 16. 13:01
 35/64 anonim ***** válasza:
0%

19 es

és melyik a jobb? ha van rá esély vagy ha nincs? :)

2019. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
0%

32 es. te rendkivul szülatokörben gondolkozol.

érdekes módon tobb ezer ingatlant építettek a csok nak köszönhetően. és képzeld el hogy nem mindenki minimál bérből él, lehet hogy te igen de ez nem a kormány hibája hanem a sajátod. egy érdemi diplomás ma megkeres magyarországon -4-5 száz ezer ft ot. na most ha 2 ilyen ember össze költözik akkor abból a havi 1 millióból már lehet gazdálkodni. és ha erre kapnak 20 milliót a semmibe akkor az igen is segíthet az életük elindításában. vehetnek egy lakást belőle, amibe már gyerek is elfér.

valamint azt sem veszed figyelembe hogy a csok nak köszönhetően mennyi embernek lett munkája az építőiparban, ami megint csak nem elhanyagolható mivel ez nagyon sokat lendít a gazdaságon.

2019. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
0%

A Véres gyémánt c. filmet láttad?


Ott van egy jelenet, amikor az afrikai megkérdezi a Capriót, hogy ha majd lesz pénze, akkor se akar gyereket? És azt mondja, hogy nem. Erre a néger kineveti visszafogottan. És azt mondja: "Én ezt nem értem." Erre ő: "Én sem."



...

2019. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%
#37-es: Elmondanád, hogy pontosan milyen diplomákkal és mennyi tapasztalattal lehet Magyarországon nettó 4-500 ezret keresni? A valóságban még bruttóban is csak néhány helyen adnak meg ennyit, diplomával, több év tapasztalattal, hiányterületen. Egyébként is, ha csak két diplomás képes annyit keresni, hogy együtt gyereket tudjanak vállalni, akkor nagy a baj, mivel a harmincas korosztályban a diplomások aránya mindössze 33%. A magyar átlagkereset pedig nettó 240 ezer ft. Ebből örülhet az ember, ha meg tudja venni a budget parizert miután kifizette a lakáshitelét, nemhogy még gyereket vállaljon.
2019. nov. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
0%
Én pl Mechatronikai mernokkent annal tobbet is keresek havonta. Es a felesegem is, ő vegyesz mernok.
2019. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
0%

Egyebkent meg nem kell diploma hozza nekem tobb ismerosom is van aki kereskedo cegeknel es ha valamit eladnak akkor jutalekot kapnak utana. Havi 500 at siman ossze szednek.

De egyebkent egy klimaszerelo is... Ocsem az 1 klima felrakasaert 40 ezret ker. Napi 2 felrak a nelkul hogy megeroltetne magat. Nem nehez kiszamolni hogy az havi 1.6 M :) es ez csak sima klima.. egy ipari felszerelese tobb szaz ezer forint.

Ennyit pedig megkeres egy sima epuletgepesz is. Aki futest gazt vizet szerel. ( Egy segedmunkas se fog meg szerszamot manapsag napi 15 ezer alatt. Az havi 315. Akkor meg mirol is beszelunk? Persze egy konyvtaros nem fog havi 400 at keresni de arrol meg nem a kormany tehet hogy nem volt kepes tanulni amikor volt ra lehetosege.

2019. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!