Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Nekem vagy...

Kinek van igaza? Nekem vagy az orvosnak?

Figyelt kérdés

Begipszelték a lábam. A jobb lábamról le kellett vennem a nadrágot, mert azt gipszelték be. Már az is nagyon megalázó volt, hogy bugyiba kellett ott feküdnöm két férfi orvos előtt.

Végig flegma volt meg beképzelt mind a kettő.

Nem tudtam felvenni a jobb lábamra a nadrágot, mert nem ment rá a gipszre.

Mondta nekem az orvos, hogy ki fognak tolókocsival tolni a kocsiig és rámtesznek egy lepedőt. Hát az a lepedő olyan kicsi volt, hogy nem ért rajtam körbe. Így a hátamnál meg oldalt kilátszott a bugyim. Tök megalázó volt. Megkérdezte az orvos, hogy jó lesz-e az, hogy így tolnak ki, akkor megvontam a vállam. Erre ilyet szól nekem: "Ha az én koromban én megvontam volna a vállam, amikor az orvos kérdez, akkor olyat adott volna nekem, hogy a mandulámat lenyelem."

Anyám mondta, hogy kamasz vagyok, meg hogy szégyenlős vagyok nagyon. Erre az orvos azt mondta, hogy ő is volt fiatal, és elnőtte. És hogy ez természetes. Amikor kitoltak a folyosón, akkor mindenki engem nézett. Meg amikor beszálltam az autóba, akkor sokan látták a bugyimat. Olyan ciki volt. Most is, ha rágondolok, akkor elkap a sírógörcs.



2019. dec. 11. 13:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
47%

20-as te is furcsa vagy. Képzelj el egy kb 8 éves kislányt, akinek rettentően fáj a törött lába, majd ahhoz lesz energiája, hogy megszólaljon. Te túlzod el.


Nem volt tiszteletlen az orvossal.


Te viszont a beszámolóid alapján a középkorban élsz.

2019. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15%

De még ha tini akkor sem volt tiszteletlen. Kinek van kedve iszonyat fájós törött lábbal megszólalni is.


Csak nem tudta, hogy reagálja le a kínos szituációt, mert ha jelzi, hogy neki ez így nem jó, akkor azért tolta volna le, pláne, hogy utána olyat mondott ami számomra furcsa, ad neki egy taslit és majd utána a taslit is lekezeli betadinnal?

2019. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
31%
Hipokratészi eskü ilyenkor hol van mikor az ősidő kori orvosának a példáját hozta fel az orvos.
2019. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
71%

Egyikőtöknek sem.

Az orvostól elvárható lenne az empátia, elvégre "kicsit" túlzás egy sérült, beteg ember viselkedésén lovagolni.

Te meg erősen túlreagálod a dolgot.

2019. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
23%
Hordjál olyan bugyit, hogy ne legyen ciki ha mások is látják.
2019. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is anyám mindig azt mondja, nehogy lyukas zoknit vegyek fel, mert ha balesetem lesz mit szól majd a patologus
2019. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
25%
Én nem tudnék olyan bugyit felvenni, amit meg akarnék mutogatni egy orvosi rendelőben.
2019. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
77%

Cersei pucéron ment végig a városon, miközben mögötte még percenként ráztak egy harangot, és méltósággal kibírta :)


Nem lesz világszenzáció, hogy kivillant egy lány bugyija.


Ha látogatóba mész egészségesen, akkor elismerem hogy nagyon gáz.


De könyörgöm, tolószékben toltak, gipszelt lábbal. Egy kórházban.


Teljes mértékben érthető, ha kilátszik, de úgyis mindenki a gipszedet nézi és téged sajnál, pont nem a bugyidon kuncognak.

2019. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
36%
Ilyet nem szabadott volna mondania az orvosnak. Kár, hogy nincs náluk pszichológiai alkalmassági vizsga. Nagyítóval kell ma keresni a normális orvosokat.
2019. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
55%

"Az orvos önszántából lett orvos, azért választotta ezt a hivatást, hogy segítsen az embereknek."


Orvostanhallgató vagyok, még messze nem orvos, de már most felmegy 180-ra a vérnyomásom, ha ezt a mondatot meghallom. Persze, az orvos feladata az, hogy segítsen, ahogy tud, de az nem, hogy megszűnjön érző lény lenni. Sokan elfelejtik, hogy az orvos is ember, aki ugyanúgy felbaxódik azon, ha semmibe veszik, kiabálnak vele, kioktatják, lenézik, számon kérik, bunkóskodnak vele a betegek, mint ahogy bárki más is tenné. Nyilván szükséges egy bizonyos fokú türelem, de a legtürelmesebb embernél is van az a pont, ahol elszakad a cérna. Nem feltétlenül a kérdezővel van a baj, mert ki tudja, hogy előtte már hány órája dolgozott és hogyan bántak vele a betegek (nyilván nem jogos vagy helyes az sem, ha másokon vezeti le a feszültségét, csak azt mondom, hogy érthető). Nem azt mondom, hogy helyesen tette, hogy így beszélt vele, mert szerintem egy orvosnak nem szabadna ilyesmit megengedni magának, de érthető, hogy ideges lett attól, hogy a teljesen normális kérdésére a kérdező flegmán vállat vont válasz helyett. Csak egy szavadba került volna, hogy adjanak még egy lepedőt vagy takarjanak be valami mással és akkor nem kellett volna szégyenkezned, de te inkább hisztiztél.

Kérdező, hidd el, hogy nem azért vetkőztettek le, mert perverzek és ez a mániájuk. Minden orvosi vizsgálat és ellátás első lépése az, hogy levetkőztetjük a beteget, mert az orvosnak sincs röntgen szeme és sok esetben simán észrevehetnek olyan elváltozásokat is, amik különben takarva maradnának a ruhák alatt. Egyáltalán nincs semmilyen szexuális gondolata az embernek, mikor levetkőzik előtte egy beteg, még csak az sem jut eszembe, hogy jól néz ki, vagy nem, egyedül a betegségére koncentrálok. Nyilván először kellemetlen, aztán egy idő után megszokja az ember és teljesen természetessé válik.

2019. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!