Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam cigányként...

Miért érzem magam cigányként kevesebbnek?

Figyelt kérdés

19 és fiú vagyok. Van szakmám abban dolgozom és munka mellett érettségizek. Soha nem loptam vagy balhéztam eddig. Akik ismernek azt mondják hogy egy kedves, vicces és egy megértő ember vagyok. A legtöbb barátom nem cigány. Mind egyetemre jár. Mint minden fiatal én eljárok bulizni szórakozni. Nemrég dolgoztam balcsin egy helyen ahol szó szerint mindenki rasszista. Az egyik azt mondta hogy az összes cigányt megölné. Az egyik vendég azzal fenyegette a gyerekét hogy ha nem tanul akkor mehet a cigányokhoz vasazni. Annyira elszomorító. Az egyik este a munkatársammal elmentünk inni és megismertünk egy párt. 30/f, 26/n

Hosszas beszélgetés után a pasas mondogatta hogy egyetemet végzett meg hogy milyen szakmái vannak. Majd megkérdezte tőlem csak úgy váratlanul hogy amúgy az én családom egy szobában él? Majd azt is hozzá tette, hogy nem azért mert cigány vagyok csak érdekli. Volt olyan eset mikor Pestre mentem barátokhoz akkor a metrón valaki telefonált és azt mondogatta hogy minden cigány egy mocsadék. Volt olyan is mikor este folyamán balcsin sétáltam, hogy a kislány megkérdezte azt anyjától hogy az a két ember miért kiabált egymással? (két roma pasas)

Az anyja pedig azt mondta, azért mert a cigányok egy undorító faj. Az ilyen mondatok és történések miatt annyira kevésnek érzem magam. Szinte már szégyenlem magam. Olyan rosszúl érint ez a dolog.


2020. jan. 13. 05:26
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
36%
Nekem aztán mondhatnák hogy milyen cigány vagyok, leszarnám. Pedig nem vagyok az de ha így volna se. Ne húzd magadra az nem te vagy.
2020. jan. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
69%
Mert az ember altalanosit. A tomegkozlekedesi jarmuvokon is ha valami balhe, hangoskodas vagy neadjisten lopas tortenik, 10/9-szer roma az elkoveto. Ezek utan mit varjon az ember...
2020. jan. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Mert a társaid viselkedése miatt hatalmas mínuszból indulsz.
2020. jan. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim válasza:
74%

Ne érezd magad kevesebbnek, csak azért, mert néhány embernek az átlagostól alacsonyabb az IQ és az EQ szintjük. Én szánom az ilyen mentális nyomorban élőket.


Te és a barátaid is tudják, hogy egy értékes ember vagy. Ha legközelebb ilyen esetekbe botlasz csak nevesd ki!

Mondjuk néhány esettől nekem is szószerint felfordul a gyomrom!


Nincs semmi szégyenli való sincs abban, ha valaki cigány, fekete, kínai, fehér stb. Szégyelni valójuk inkább ezeknek a "széleslátókörü", "művelt" embereknek van.

2020. jan. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
40%
cigányok közt is van rasszista
2020. jan. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
13%

Mert az emberek legtöbbje rasszista és általánosítja a dolgokat.


Ezért.

2020. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
75%
Azért azt tegyük már tisztába hogy akk utálja a cigányokat az egyáltalán nem rasszista (legalábbis nem feltétlenül). A cigányokról kialakult egy kép az emberekben sajnos JOGOSAN, ez tapasztalat, nem rasszizmus. A legjobban az olyan cigányokat sajnálom, mint amilyen te vagy, nem tehetsz róla, hogy annak születtél, rendes, normális ember vagy, de mindig is előítéletesek lesznek veled, a többi mocsadék miatt. Természetesen ez nem menti fel az ostoba magyart sem, nem kell bunkó lenni veled, meg lenézni, csak azért mert cigány vagy, de magamban biztos én is megjegyeznék rólad egy-két gondolatot ha szembe jönnél. Ha megismernélek, nyílván ez változna. Arról senki sem tehet hogy tart a cigányoktól. Csak a cigányok, legalábbis a többségük.
2020. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
80%
Majd ahogy idősödsz, lenyugszol. Az emberek a tapasztalataikra építenek, és valljuk be a cigányság tett azért, hogy így vélekednek róluk. Ez nem neked szól, ha vannak magyar barátaid igazából láthatod, hogy nem vérnácikról van szó. Csak nagyon kevés olyan ember van, aki a "fajra" haragszik, a legtöbben teljesen normálisak, ha te is úgy fordulsz feléjük. Az előbb felsorolt sztorikból meríts erőt, bizonyíts azért is magadnak, hogy nem rólad beszélnek. Utána már nem fog érdekelni mások véleménye.
2020. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
39%
#7 Aki utálja a cigányokat az rasszista mert egy fajt általánosít,ha egy cigány ilyen,akkor a többi is ugyanolyan lehet. Ez most olyan hogy én utálom a szép nőket mert rossz tapasztalataim vannak róluk,ezért mindegyiket kalap alá veszem. Egyik sem normális. És de az rasszizmus és általánosítás.
2020. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
63%
Nem rasszizmus hogy tartok a cigányoktól hanem tapasztalat. Ez a baj veletek, nem tudjátok a szó jelentését, de dobálgatjátok mindenkire, hogy rasszista. Én nem ok nélkül félek a cigányoktól, ha neked ez rasszizmus, azzal nem tudok mit csinálni.
2020. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!