Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam cigányként...

Miért érzem magam cigányként kevesebbnek?

Figyelt kérdés

19 és fiú vagyok. Van szakmám abban dolgozom és munka mellett érettségizek. Soha nem loptam vagy balhéztam eddig. Akik ismernek azt mondják hogy egy kedves, vicces és egy megértő ember vagyok. A legtöbb barátom nem cigány. Mind egyetemre jár. Mint minden fiatal én eljárok bulizni szórakozni. Nemrég dolgoztam balcsin egy helyen ahol szó szerint mindenki rasszista. Az egyik azt mondta hogy az összes cigányt megölné. Az egyik vendég azzal fenyegette a gyerekét hogy ha nem tanul akkor mehet a cigányokhoz vasazni. Annyira elszomorító. Az egyik este a munkatársammal elmentünk inni és megismertünk egy párt. 30/f, 26/n

Hosszas beszélgetés után a pasas mondogatta hogy egyetemet végzett meg hogy milyen szakmái vannak. Majd megkérdezte tőlem csak úgy váratlanul hogy amúgy az én családom egy szobában él? Majd azt is hozzá tette, hogy nem azért mert cigány vagyok csak érdekli. Volt olyan eset mikor Pestre mentem barátokhoz akkor a metrón valaki telefonált és azt mondogatta hogy minden cigány egy mocsadék. Volt olyan is mikor este folyamán balcsin sétáltam, hogy a kislány megkérdezte azt anyjától hogy az a két ember miért kiabált egymással? (két roma pasas)

Az anyja pedig azt mondta, azért mert a cigányok egy undorító faj. Az ilyen mondatok és történések miatt annyira kevésnek érzem magam. Szinte már szégyenlem magam. Olyan rosszúl érint ez a dolog.


2020. jan. 13. 05:26
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
19%
#10 Te azt írtad az előbb hogy aki utálja a cigányokat az nem rasszista. Most meg azt írod hogy tartassz tőlük. Az utóbbi nem rasszizmus. Az hogy utálok egy fajt az rasszizmus. Olvasd már vissza mit írsz.
2020. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
49%
Utálom is őket meg félek is tőlük igen. Neked miért zárja ki a kettő egymást?
2020. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
84%
Elég sokat dolgoztam sokféle helyen és az a személyes tapasztalatom, hogy 100-ból talán 1 ha normális. Én tapasztalatnak hívom, ha más rasszizmusnak, akkor azt is vállalom.
2020. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
20%
#12 Azért mert a félek és az utálom nem ugyanaz. Általánosítassz.
2020. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
67%
De nem ok nélkül teszem, nem így születtem, kialakult. Nem azért mert barna a bőrük, megnyugtatlak.
2020. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
70%
Nem általánosítok, tisztában vagyok vele hogy vannak kivételek. Ha elolvastad volna amit írtam akkor tudnád :)
2020. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
20%
#16 Én nem abba kötöttem bele hogy tisztában vagy a kivételekkel hanem abba hogy "Aki utálja a cigányokat az nem rasszista." :)
2020. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
10%
Azt írtam, nem feltétlenül :) részemről ez a vita lezárva
2020. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
37%
#18 Nem vita lezárva mert szándékosan általánosítottál. És nagyon undorító hogy így zársz le egy vitát. Itt befejeztem.
2020. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
20%
#20 Tudom hogy az volt a célod hogy provokálj. Inkább te nem érted hogy mibe kötöttem bele. Nem abba hogy tudsz kivételekről,nem abba hogy félsz tőlük. Hanem abba hogy utálod őket és nem tettél kivételt. Egyszer ezt írod utána megváltoztatod és lehülyézed a másikat,ez az undorító viselkedés.
2020. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!