Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam cigányként...

Miért érzem magam cigányként kevesebbnek?

Figyelt kérdés

19 és fiú vagyok. Van szakmám abban dolgozom és munka mellett érettségizek. Soha nem loptam vagy balhéztam eddig. Akik ismernek azt mondják hogy egy kedves, vicces és egy megértő ember vagyok. A legtöbb barátom nem cigány. Mind egyetemre jár. Mint minden fiatal én eljárok bulizni szórakozni. Nemrég dolgoztam balcsin egy helyen ahol szó szerint mindenki rasszista. Az egyik azt mondta hogy az összes cigányt megölné. Az egyik vendég azzal fenyegette a gyerekét hogy ha nem tanul akkor mehet a cigányokhoz vasazni. Annyira elszomorító. Az egyik este a munkatársammal elmentünk inni és megismertünk egy párt. 30/f, 26/n

Hosszas beszélgetés után a pasas mondogatta hogy egyetemet végzett meg hogy milyen szakmái vannak. Majd megkérdezte tőlem csak úgy váratlanul hogy amúgy az én családom egy szobában él? Majd azt is hozzá tette, hogy nem azért mert cigány vagyok csak érdekli. Volt olyan eset mikor Pestre mentem barátokhoz akkor a metrón valaki telefonált és azt mondogatta hogy minden cigány egy mocsadék. Volt olyan is mikor este folyamán balcsin sétáltam, hogy a kislány megkérdezte azt anyjától hogy az a két ember miért kiabált egymással? (két roma pasas)

Az anyja pedig azt mondta, azért mert a cigányok egy undorító faj. Az ilyen mondatok és történések miatt annyira kevésnek érzem magam. Szinte már szégyenlem magam. Olyan rosszúl érint ez a dolog.


2020. jan. 13. 05:26
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
28%
Csak akkor tettél kivételt amikor ezt szóvá tettem. Aztán én vagyok lehülyézve. Ki érti ezt?
2020. jan. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
52%

Jó kis provokatív (ál)kérdés, csodálkoznék, ha nem kamu lenne...


Mindazonáltal az emberek többsége - ahogy előttem is leírták - saját megelőző tapasztalat alapján tart a cigányoktól.


Ha a rákkutató Horváth József jön velem szemben az utcán, vagy Járóka Lívia, stb. stb. - biztosan észre sem veszem, hgoy cigányok.

Ha viszont három-négy vakogó suttyó dicsak hangoskodik felém közeledve, tuti, hogy átmegyek a másik oldalra.

Ha ez rasszizmus, akkor vállalom.

2020. jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
20%
#23 Olyan okos vagy hogy az hihetetlen. A tartok tőle és utálom NEM UGYANAZ. Amiről most írsz az NEM rasszizmus. De gondolom szándékosan megváltoztattad és itt egyedül te vagy a provokatív.
2020. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
67%

Az előzőt nem én írtam, én vagyok akivel eddig "vitáztál"


Már az első hozzászólásomban írtam hogy nem feltétlenül rasszista aki utálja a cigányokat. Ezt nem értetted meg.

2020. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
12%
És egyszer sem mondtam hogy az utálom és a tartok tőlük ugyanazt jelentené. Ezt nem tudom honnan vetted. Utálom IS és tartok IS tőlük.
2020. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
20%

# 24

Akit nem ismersz, azt hogyan lehet utálni...????

2020. jan. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
12%

"őket és nem tettél kivételt"


Ez is téves megállapítás :) szintén, már az első hozzászólásomban leírtam, hogy a legjobban az olyan cigányokat sajnálom, akik rendesek, mint a kérdező :) neked látszólag ezt sem sikerült felfogni

2020. jan. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Bocs az idézet eleje lemaradt

"Utálod őket..."

2020. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
67%

ja egyébként te csak ne ostobázz itt le senkit, meg ne mond senkire hogy provokál. idézlek:


"Én nem abba kötöttem bele hogy tisztában vagy a kivételekkel hanem abba hogy "Aki utálja a cigányokat az nem rasszista."


"Nem abba kötöttem bele hogy tudsz kivételekről,nem abba hogy félsz tőlük. Hanem abba hogy utálod őket és nem tettél kivételt"


Döntsd már el mibe kötsz bele :D egyébként még utoljára leírom neked: nem mondtam hogy aki utálja a cigányokat az nem rasszista, azt mondtam nem feltétlenül rasszista, szóval ezt buktad.

Másik: azt mondod nem tettem kivételt, ezt is buktad, mert tettem.

2020. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
20%
#30 Aki utálja a cigányokat az feltétlenül rasszista mert általánosít. Mit nem értessz ezen? Ez provokatív válasz volt. Az hogy utána oda írod hogy nem feltétlenül,az nem igaz. Mert általánosít. És gondolom azért írtad le ezt mert te is utálod őket. Ebbe kötöttem bele. Utána le írod hogy tartassz tőlük. Akkor döntsd már el hogy most utálod őket vagy tartassz tőlük. Te ezt nem tudod felfogni.
2020. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!