Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam cigányként...

Miért érzem magam cigányként kevesebbnek?

Figyelt kérdés

19 és fiú vagyok. Van szakmám abban dolgozom és munka mellett érettségizek. Soha nem loptam vagy balhéztam eddig. Akik ismernek azt mondják hogy egy kedves, vicces és egy megértő ember vagyok. A legtöbb barátom nem cigány. Mind egyetemre jár. Mint minden fiatal én eljárok bulizni szórakozni. Nemrég dolgoztam balcsin egy helyen ahol szó szerint mindenki rasszista. Az egyik azt mondta hogy az összes cigányt megölné. Az egyik vendég azzal fenyegette a gyerekét hogy ha nem tanul akkor mehet a cigányokhoz vasazni. Annyira elszomorító. Az egyik este a munkatársammal elmentünk inni és megismertünk egy párt. 30/f, 26/n

Hosszas beszélgetés után a pasas mondogatta hogy egyetemet végzett meg hogy milyen szakmái vannak. Majd megkérdezte tőlem csak úgy váratlanul hogy amúgy az én családom egy szobában él? Majd azt is hozzá tette, hogy nem azért mert cigány vagyok csak érdekli. Volt olyan eset mikor Pestre mentem barátokhoz akkor a metrón valaki telefonált és azt mondogatta hogy minden cigány egy mocsadék. Volt olyan is mikor este folyamán balcsin sétáltam, hogy a kislány megkérdezte azt anyjától hogy az a két ember miért kiabált egymással? (két roma pasas)

Az anyja pedig azt mondta, azért mert a cigányok egy undorító faj. Az ilyen mondatok és történések miatt annyira kevésnek érzem magam. Szinte már szégyenlem magam. Olyan rosszúl érint ez a dolog.


2020. jan. 13. 05:26
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
80%
Már ráhagytam :D menthetetlen
2020. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
47%
#41 De szánalmas ez komolyan. Nem hiszem el hogy nem lehettek ennyire szűk látókörűek. Nem veszitek észre hogy ő kezdte a provokációt? Ilyen buta embereket.
2020. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
42%
Jólvan jólvan akkor maradjunk abban hogy én kezdtem. Nekem már mindegy csak fejezzük be ezt a hisztit :)
2020. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
21%
Ne érezzed magad a származásod miatt kevesebbnek.
2020. jan. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
49%
O1G
2020. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
37%

Mondok én neked valamit szintén cigányként,soha se házasodj és ne is kezdj ki magyarral! Válassz külföldit vagy cigányt. És lépj le abból a dzsumbujból amilyen hamar csak tudsz!

Ezek sose változnak, életük végéig búvalbazzottak kilátástalanok és rasszisták lesznek. Az országuk se fog soha egyről a kettőre jutni mert ahhoz meg kellene változtatni a mentalitásukat és ezek inkább megölnék magukat mintsem normálisodjanak.

Ennek ellenére persze vannak normálisak de az 1 a 100-ból és természetesen nem vagyok rasszista mert van "egy magyar barátom aki példamutató életet él" ugye értitek?

Alapvetően liberális beállítottságú vagyok és próbálom a dolgokat minden oldalról megközelíteni de a magyar az egyetlen nép aki iránt semmi szimpátiát nem tudok tanúsítani,egyszerűen gyűlölöm a mentalitásukat meg a viselkedésüket.

Életem legjobb döntése volt elhagyni az országukat és olyan helyre költözni ahol szökő évente egyet látok belőlük max.

2020. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Kérdező! Az az ember, aki rasszista (mert igen, ez kőkemény rasszizmus) meg sem érdemli, hogy megismerjen téged.
2020. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!