Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják az emberek hogy...

Miért mondják az emberek hogy maradjanak otthona vírus miatt?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy oké hogy vírus van de senkit sem korlátohatnak be hogy ki hova megy. Nyilván könnyebb elviselni egy házi karantént egy nagy 300 nm családi házban de még egy kisebb családi házban is a lényeg hogy kert van ahová kitudnak menni. Na de aki úgy mint mi is egy panellakásban lakunk ami hosszútávon embertelen mert nagyon kicsi nincsen friss levegő csak a vasbeton és még csak tanulni sem lehet távoktatásban mert nagyon sokat fúrnak. Persze ahogy én is kimegyek egy parkba vagy akárhová sétálni beülni valahová amíg lehet mert nem tudok meglenni heteket bezárva itthon nyilván amit fentebb írtam kertes házban könnyebb elviselni mint egy betondzsungelben pláne ha hónapokig fog tartani. Szóval az emberek legyenek egymással tekintettel és azokat se bántsák akik kimennek a szabadba és azokat sem akik házi karanténban vannak.
2020. márc. 21. 01:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%

Flatten the curve.

Ezért.


Magyarul, hogy megértsed.

Covid19 brutálisan leterheli az egészségügyet. Ahhoz, hogy az orvosok tudják kezelni a jelenlegi betegeket a covid19 nélkül, így is túlóráznak. Ha a covid19es nem kap kellő ellátást, megfullad.

Ha sok covid19es van, nem lesz elég az ellátás.


Ez van az olaszoknál. Náluk 10 feletti a halálozási ráta. És ezt lehet növelni.


Ugyan annyi beteg kerül kórházba hosszú idő alatt, többen élik túl. Ha rövid idő alatt teszik ezt meg, sokan belehalnak és a fertőzés is még gyorsabban terjed.


Lehet lazán venni. Aztán lesznek majd tömegsírok.

2020. márc. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
51%
2020. márc. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
22%
Sokan ezért húzták ki a belüket vidékre. Főleg a luxus életviteles Balcsizók.
2020. márc. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt nálunk még nincsen karantén (sajnos), csak nagyon erős ajánlás, így ha felelőtlen vagy, oda mész ahová akarsz.


Másrészt pedig azért, mert nagyon könnyen terjed, nem mindegy, hogy egyszerre 200, vagy 2000 beteg van a kórházakban, mert se orvos, se felszerelés, a kórházi fertőzésekről ne is beszéljünk....így se lehet már beutalóval se egyszerű szakrendelésekre eljutni....


ha nem muszáj, nem mozdulok ki én sem, és panelban lakom, képzeld, tapasztalatból mondom, hogy ki lehet bírni. És míg ebbe nem halhatsz bele, addig a vírusba sajnos igen.

Nem tudom te hogy vagy vele, de én inkább elfoglalom magam itthon: pl. A nyelv és excel tudásom fejlesztem, minthogy neadjisten a családomból bárki, a szentlélek által egyben tartott egészségügybe pottyanjon, a legnagyobb káosz kellős közepén.

2020. márc. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
97%
Elhiszem hogy rossz panelba, de ez van. Közös érdek hogy mindenki maradjon otthon. Mindig lesz olyan akinek jobb és olyan akinek rosszabb. Viszont jelenleg ha te mászkálsz össze vissza, akkor lehet miattad fog meghalni valaki. De komolyan, elkapja tőled egy fiatal srác a kávézóba, ő haza viszi nagymamájának és miattad meghalt valaki. Jelenleg nem durciskodás kérdése ez sajnos. De az is lehet a srác asztmás és te küldöd lélegeztető gépre. Igen, egy járvány ultra nagy szívás, de ez van, el kell fogadni és mindenkinek a maximumot nyújtani hogy elmúljon hamar.
2020. márc. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
92%
Sétálni, tömegtől távol nem gáz. Még csökkenti is a panel feszkót. Mozgás kell ilyenkor is. És ha otthon nem tudod megoldani, az frusztráló . A gond ott van, hogy tünetmentes a legtöbb terjesztő és közösségbe megy, ott is tovább tejred. Majd meglátogat valaki egy 40 év felettit és ott már komoly veszélyek vannak, vagy egy 60 felettit és ott extrém veszélyek vannak. És ha azt szeretnéd, hogy nagyi még süssön juharszirupos almáspitét, akkor elgondolkodsz ezen.
2020. márc. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem arról szól, ki kire legyen tekintettel.

Mi egy pici lemaradásban vagyunk más országokhoz képest, ezért még kevesebb a regisztrált beteg, de nyilvánvalóan be fogjuk őket érni.

És nyilvánvalóan ugyanazokat a döntéseket fogják meghozni, mint máshol, szóval csak idő kérdése a kijárási tilalom, és annak a megszegése brutális pénzbüntetéssel jár.


Amúgy meg azért mondják, mert döbbenetes hatásfokkal terjed, és a terjedést az izolálással lehet lelassítani.

Mondjuk van az országban 10 db komolyabb lélegeztetőgép. Ha fél éven keresztül mindig max 10 olyan súlyos eset van, aki lélegeztetőgépre szorul, és ezzel élik túl, akkor mindenki túléli. Ez fél év alatt legyen mondjuk összesen 100 beteg.

De ha ez a 100 beteg 2 hét alatt lesz beteg, akkor is csak 10 éli túl, mert annyi gép van.


Mondjuk kimész egy parkba, és véletlenül nem tudod kivédeni, hogy összeszedd ezt a szart. Aztán hazaviszed, és mivel 1-2 hét lappangási ideje van, tünetek nélkül megfertőzöd az egész családod.

Ha még néhány ember ugyanígy gondolkozik, mint te, akkor bekövetkezik az, amiről írtam, hogy összeomlik az egészségügy, mert nem tudják ellátni a betegeket.


Ez történt Olaszországban. Tegnap majdnem 700-an haltak meg, 1 nap alatt csak Olaszban!


Tudod, hogy válogatnak, kit lássanak el?

Azt, akinek nagyobb az esélye a túlélésre! A többi vagy elég erős lesz, hogy magától leküzdje, vagy nem... és hát ahogy látjuk, sokan nem azok.


Térjünk vissza a fenti példához.

Miattad, kórházba kerül a családod , és a hozzád hasonlók miatt egy összeomlott egészségügyi ellátásba kerültök.

És mondjuk anyádnak, meg apádnak azt mondják, hogy bocsi, de nincs elég gép, a gyereketek fiatalabb, több esélye van, ezért őt próbáljuk megmenteni.

És ott szépen a kórházi ágyon végignézed, ahogy a korlátolt felfogásod és felelőtlen viselkedésed miatt meghalnak a szüleid.

Vigasztalni fog az, hogy tekintettel voltak rád, és kint mászkálhattál a parkban?

Na ezért mondják.

2020. márc. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
0%
Feladom...
2020. márc. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
5%
Ne pánikoljatok, hétfőtől elvileg már kijárási tilalom lesz
2020. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Ha úgy terjed mint a tűz akkor Pintér Sándor aki nem fiatal miért nem kapta el amikor kezet fogott egy koronavírussal fertőzött emberrel? Amikor 20 évesen most vagyok 27 de 20 évesen kezet fogtam egy olyan emberrel akinek a gyereke bárányhimlős volt és az az ember is az lett de amikor kezet fogtam vele még ő sem volt az. Elkaptam én is a bárányhimlőt 20 évesen tehát az úgy terjedt mint a tűz enberről emberre. Akkor a vírus ha ezt mondják ennyire veszélyes de mégse kapta el Pintér Sándor. A másik meg az hogy teli vannak milliárdosokkal ez az ország legalább ha karantén lesz vagy ilyesmi akkor akinek kell igenis lehetne biztosítani kertet is mellé hogy legalább ne egy börtöncellában legyen bezárva hónapokat mert a panel az ilyen.
2020. márc. 21. 08:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!