Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják az emberek hogy...

Miért mondják az emberek hogy maradjanak otthona vírus miatt?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy oké hogy vírus van de senkit sem korlátohatnak be hogy ki hova megy. Nyilván könnyebb elviselni egy házi karantént egy nagy 300 nm családi házban de még egy kisebb családi házban is a lényeg hogy kert van ahová kitudnak menni. Na de aki úgy mint mi is egy panellakásban lakunk ami hosszútávon embertelen mert nagyon kicsi nincsen friss levegő csak a vasbeton és még csak tanulni sem lehet távoktatásban mert nagyon sokat fúrnak. Persze ahogy én is kimegyek egy parkba vagy akárhová sétálni beülni valahová amíg lehet mert nem tudok meglenni heteket bezárva itthon nyilván amit fentebb írtam kertes házban könnyebb elviselni mint egy betondzsungelben pláne ha hónapokig fog tartani. Szóval az emberek legyenek egymással tekintettel és azokat se bántsák akik kimennek a szabadba és azokat sem akik házi karanténban vannak.
2020. márc. 21. 01:13
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
95%
Most az a helyzet, hogy nem kötelező otthon maradni, hanem erősen javallott és letudható x időn belül a járvány, mint krízishelyzet. Ha túl sokan lesznek olyan emberek, akik akadékoskodnak, okoskodnak, variálnak, kombinálnak - és ezzel veszélyeztetik a normális többség járvány tekintetében addig elért eredményeit, - akkor be fogják vezetni a szükségállapotot vagy akár annál drasztikusabb kombinációt is. NEM LESZ VÁLASZTÁSOD onnantól és a járvány idejét az x*n képlettel lehet kifejezni. Ha neked az a "buli", hogy (teszem azt) hat hét helyett három hónapot ücsörögsz nem választható üzemmódban a beton falak között, akkor tekintsd semmisnek, amit írtam és készülj fel a tömeges elhullásra, amelynek szórásából esélyes, hogy te sem fogsz érintetlenül kiesni!
2020. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
29%
Én egy kicsit azért igazat adok a kérdezőnek. Egyértelmű, hogy fokozottan oda kell figyelni a higiéniára, kerülni kell a tömeget, a másokkal való érintkezést és alapvetően komolyan kell venni a kialakult helyzetet annak minden kockázatával és veszélyével együtt, a saját magunk és embertársaink érdekében is. Mivel az idősebbekre és a beteg, legyengült szervezetre is súlyosabb következményekkel bírhat az esetleges megfertőződés, emiatt értelemszerűen feléjük nagyobb odafigyelést kell tanúsítani, illetve ők maguk is óvatossággal kell kezelniük a mindennapjaikat. Ez mind egyértelmű. Ugyanakkor egyelőre semmilyen korlátozás nem született, amely előírná, hogy nem lépheted át a küszöböt és 0-24 a zárt lakásban kell kuksolnod. Még kijárási tilalom is lehetőséget adna arra, hogy járj dolgozni vagy vásárolni. Az emberek elég nagy százaléka most is jár dolgozni (mert nem mindenki került szabira, rosszabb esetben elbocsátásra, nem mindenkinek zárt be a munkahelye, nem mindenki tud otthonról dolgozni és nem mindenki engedheti magának, hogy most ne keressen pénzt), valahogyan el kell jutni A-ból B-be (és nem mindenki tud egyedül autóba ülni/biciklire pattanni/sétálni így valakinek csak a tömegközlekedés marad), valahogyan be kell vásárolni (és nem mindenhol van online rendelés és kiszállítás, mozgó boltok stb.)… Szóval azért még így is van jócskán olyan alkalom, ami sajnos magában hordozza a fertőződés kockázatát és ehhez nincsen szükség olyan dolgokra, mint pl. barátok, buli, múzeum, mozi, színház stb., stb.... Ezek az alkalmak is mind sokkal veszélyesebbek ebből a szempontból, mintha pl. egyedül kimész a friss levegőre sétálni egyet, amire jelenleg még van lehetőséged. Oké, nem tudja mindenki megoldani (pl. aki egy nagy város kellős közepén él ott nehezebb, illetve nyilván az idős/beteg szeretteit sem szeretné senki sem kitenni a veszélynek), de azért vannak olyan emberek is, akik nyugodtan ki tudnak menni a friss levegőre anélkül, hogy rettegni kellene a vírustól. Én egy vidéki városban élek és most is ugyanúgy el szoktam menni sétálni, kutyát sétáltatni és biciklizni, mert egyszerűen igényem van rá, jól esik és azt érzem, hogy szükségem van rá, jót tesz. Itt eleve alig vannak az utcán most pedig pláne, így nagyon nehéz bármilyen kontaktusba is kerülni bárkivel...nem veszélyeztetek senkit, nem adom át senkinek, ettől még nem írtom ki a fél világot. Szerintem ennél sokkal károsabb, ha valaki ki sem mozdul a négy fal közül és a koronavírusos cikkeket, híradásokat bújja éjt nappallá téve.
2020. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
81%
Már most adnak munkahelyeken papírt arról, hogy mentesülsz a kijárási tilalom alól.
2020. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

A "maradj otthon" kijelentés alatt jelen pillanat még nem azt kell érteni, hogy az ablakot se merd kinyitni. Nyugodtan lemehetsz és sétálhatsz egy órát az utcán, vagy egy parkban, jót is tesz az egészségednek. A más emberekkel történő kontaktot kell elkerülni, ha lehet akkor 100%-ban. Vagyis ha már lemész, akkor ne olyan helyre menj, ahol 100 másik ember is sétál veled egyszerre.

Azt kell megérteni, amit az egészségüggyel kapcsolatosan már többen megfogalmaztak és azt is, hogy aki munkába jár, az többnyire már nem viccből teszi azt, hanem azért mert nincs más választása, ne adj isten közfeladatot lát el. És ebbe most nem csak az egészségügyi dolgozókat értem bele, hanem beleértem a kamionsofőröket, mert közérdek, hogy tölteni tudják a boltok készleteit. Beleértem a kereskedelmi dolgozókat, mert közérdek, hogy a boltok polcain termékek legyenek. Beleértem a közszolgáltatásban (ivóvízellátás, áramellátás, távközlés, stb.) dolgozókat és az őket ellátó cégeket, mert közérdek, hogy az emberek számára az infrastruktúra adott legyen. És akkor még sok-sok ágazatot kihagytam. A sok önző majomnak (már bocsánat), azt kéne megértenie, hogy lehet feszegetni a határokat, de ad1, akkor idővel kikényszerítik belőlünk, hogy otthon maradjunk, ad2 igenis gondolni kell azokra az emberekre, akik ÉRTÜNK DOLGOZNAK. Ha tömeges megbetegedések lesznek a fent említett ágazatokban, akkor omlik össze csak igazán az életed a panel lakásodban... Most némi áldozattal ennek elejét vehetjük.

2020. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
62%

Nyílván van olyan, amit meg kell tenni, és nem lehet a 4 fal közt megtenni. Ezért pampogjuk 0-24 azt, hogy /aki teheti/ maradjon otthon. Ha nem muszáj, ne menj ki. Ha teheted, dolgozz otthonról. Ha meg tudod oldani, ne menj boltba minden másnap, és nem menj moziba-kondiba-tököm tudja, hová. Ergo, ami nem létszükséglet, mellőzd!


Azért, mint ahogyan már előttem leírták, nem kéne túlterhelni az egészségügyet.


De csak egy példa: 1-es típusú cukorbeteg vagyok, egyedül lakom, csak én tudok magamnak bevásárolni. Te egész nap kint voltál a szabadban, rájöttél, hogy nincs mit enni otthon, elmész boltba, és elmegyünk egymás mellett, vagy megfogok valamit, amit te előtte megfogtál úgy, hogy tudtod nélkül már vagy megfertőződtél, vagy a ruhádon/bőrödön hordozod a vírust. Miután én cukros vagyok, sokkal könnyebben fertőződök meg, és sokkal tovább tart, mire meggyógyulok. Ezért menj ki csak akkor, ha nagyon muszáj.

2020. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%
#24, ugyan ez írtam, számíts te is 20% alatti értékelésre.
2020. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
58%

A kérdező egy igazi panelproli, az idióta fajtából.

Kár az ilyennek beszélni.


Olaszországban mától már 12 évet kap egy ilyen idióta -ha az utcán mászkál-, mint potenciális gyilkos.

2020. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
41%

*Majd a szűk kis cellájában visszasírja a tágas panelt.

(Főleg ha ő lesz esténként az új lány.)

2020. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Ha mindenki így gondolkozna mint a két utolsó idióta válaszoló akkor mindenki otthon döglene és senki sem vásárolna mert leállna a termelés a futárszolgálat a kamionok fogadása aki hozza a termékeket leállna az erőműrendszer a netszolgáltatás és tulajdonképpen minden.
2020. márc. 21. 22:45
 30/47 anonim ***** válasza:
53%

29#

Elé szomorú, hogy még mindig nem sikerült megérteni, pedig már csak ebben a kérdésben vagy hatszor leírták

2020. márc. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!